Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csendes, szótlan anyukára...

Csendes, szótlan anyukára rátelepedett kamasz. Milyen jövő vár rájuk?

Figyelt kérdés

Van egy munkatársam, sokszor nagyon ki van borulva, nagyon kedves, nyugodt, mosolygós nő, mindenki nagyon szereti, és van egy 17 éves fia, avval élnek ketten albérletben.

Párszor láttam a gyerekét, egy kedvetlen, életunt, flegma, nagy langaléta "gyerek" hát mit mondjak, nagyon nem volt szimpatikus.

A munkatársamon meg látom, sokszor nagyon fáradt, túlórázik, hogy tudja fizetni az albérletüket, amikor meg hazamegy kb este 7-re, még nekiáll főzni, takarítani, a gyerekével tanulni, aki persze, hogy számítógépezett egész nap a haverjaival.

Nagyon sajnálom a munkatársnőm, mit lehet velük csinálni?

Sokszor üvöltözik is vele a fia, követelőzik, a nyári munkája utána kapott pénzt magára költi, az anyjának meg van már több száz ezer Forint tartozása.

Volt barátja az anyukának, de az is a gyerek miatt lépett le, mert nagyon nem bírta.

Ne mondjátok, hogy úgy kell neki, mert lassan már nem tud bírni a gyerekével, fizikailag sem, sehogy sem.

Meg hát csak az ő gyereke, de a természete miatt egyszerűen képtelen hatni rá.



2015. okt. 30. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Hát az valószínű, hogy nem lesz nagy karrierje a gyereknek
2015. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy felnőtt ember csak saját maga tud segíteni önmagán. Hogy hagyja az anyuka a jelenlegi helyzetet, az az ő sara. Rajta kívül senki nem tud ebben segíteni. A végkifejlet az lesz, vagy felnőtten, sok évesen is a nyakán élősködik a fia, vagy képes lesz bizonyos korban kipenderíteni, ha nem alkalmazkodik bizonyos feltételekhez.
2015. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
szerintem semmi kozod hozzá. a diakmunkas penzen én is magara költöm. hogy ilyen nagy tartozása van az anyukának, azt magának köszönheti szerintem, nem varhatja el, hogy a 17 eves fia fizesse ki
2015. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok mindent tehetsz. ANyuka nagyon elrontotta. Esetleg, ha rá tudod beszélni, hogy keressen fel egy szakembert, ahol tanácsokat kap.
2015. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kovpet ***** válasza:
93%

Egy 17 évessel mi mást csinálna mint együtt él vele és eltartja? Küldje állami gondozásba?


Mondjuk azért együtt tanulni furcsa egy majdnem felnőtt emberrel...

2015. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is ez van, de még csak 6 éves a lány.

Anyuka igyekszik mindent megadni, a lány meg csak többet akar. Elkényesztetett.


Apjára rászoltak, hogy ne kiabáljon a gyerekkel. Gyerek leszarja aput. Apu leszarja gyereket (emiatt). Így aztán minden anyára marad. Aki most idegileg kiborult, kimerült, és örjöng.


Gyászos. Túlzásbavitt, értelmetlen önfeláldozás, szervezés helyett.

2015. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18 évesen kivágja otthonról, vagy szerez neki egy apukát aki helyreteszi.
2015. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

A 17 éves kamasz fiúnak is elég nehéz lehet apa nélkül. Nyilván egy csomó lelki sérülést szedett össze, amit sajnos csak így tud levezetni. Másrészt tombolnak a hormonok benne, próbálgatja a határait. Minden kamasz gyerek ezt csinálja, ki így ki úgy.

Nem gondolnám,hogy a kérdezőnek túl sok köze lenne ehhez, azt meg pláne nem, hogy kéretlen tanácsokat osztogasson egy munkatársnak.

Aki azt írta, hogy a fiúnak nem lesz nagy jövője, üzenem, hogy én is ilyen voltam kamaszként, most mégis van egy saját vállalkozásom, saját lakásom, saját autóm, kényelmes életem és szerető családom.

2015. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nyilván azoknak nem tetszett a kérdésem, akiket hasonlóan neveltek, vagy éltek vissza mások szeretetével, mint a munkatársnőm gyermeke...

Annyiban van közöm hozzá, hogy többek között az egyik legjobb barátja vagyok, egy szobában dolgozunk.

És ki másnak mondja el a problémáit egy nehéz helyzetben lévő ember, ha nem egy jó ismerősének?

Vagy ezt olyan nehéz megérteni?

Igen, én is így látom, vagy egy életképtelen, élősködő valaki lesz, ha nincs elég esze, ha van, egy gátlástalan, törtető valaki, aki semmibe vesz majd embereket, és ott használja ki őket, ahol lehet.

Szóval igen, akkor valószínű lesz családja, gyerekei, felesége...

De sajnálni fogom őket valahol, az biztos.

2015. okt. 30. 16:42
 10/13 anonim ***** válasza:
A szamitogepet le lehet korlatozni, hogy akkor hasznalja, mikor mondjuk anyuka is otthon van. Sajnos a kovetkezetes neveles valoszinuleg kimaradt ezert ha maost hirtelen beszogoritana csak plusz ellenallast erne el. Pdig az kellene, beszigoritani kicsit.
2015. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!