Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » SOS. Jogosan esik rosszul,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS. Jogosan esik rosszul, hogy pont a legfájóbb pontommal hülyéskedik, vagy csak felfújom?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy a családban a kapcsolatom sosem volt felhőtlen, apukám 14éves koromban halt meg, anyukámnak szerintem valamilyen pszichés gondjai vannak, mert szeret engem, de nagyon sokszor ordibál rám illetve ha valamit nem úgy csinálok,ahogy neki tetszik szid, nagyon csúnyákat mond rám.

Mára már megtanultam nem felvenni,de biztos vagyok benne,hogy emiatt lett alacsony önbizalmam, elhitette velem,hogy semmirevaló vagyok.

Mindig is olyan valakit szerettem volna életem párjául, aki megbecsül végre engem és boldogok lehetünk.

A mostani páromban azthittem megtaláltam ezt a személyt, viszont történt valami(már másodjára) ami nagyon rosszul esik és nem tudom mire vélni.


Tegnap megint egy olyan eset volt, amikor valamit épp nem tudtam megcsinálni(nagyon apróság) és rögtön megkaptam,hogy balfék vagyok(anyumtól). Rosszul esett nagyon, barátom kezdett megvigasztalni, s mondta hogy nem is vagyok az, ne vegyem fel stb.

Ma meg szóba jött valami, fiús dolog,amihez hát nem nagyon értek, és nagyon helytelenül mondta valamit, aztán elröhögtük és mondta, hogy 'balfék'.


Annyira rosszul esett, hogy azóta nem szóltam hozzá.

Azt mondja,hogy velem már viccelni se lehet.

Szerintem meg igen, hisz én is nagyon szeretek hülyéskedni, de tudja jól ő is, hogy nekem ez a legfájóbb pontom, nagyon érzékeny vagyok az ilyen beszédre, főleg ha rám mondják, anyum miatt. Mert nehezemre esik elhinni,hogy nem vagyok olyan,mint aminek anyám beállitott az évek során.

Most nem tudom mit tegyek, ő volt érzéketlen emiatt, vagy túlreagálom és béküljek ki vele? Második eset volt, az előbbinél megbeszéltük, hogy engem ez bánt és ne mondjon ilyesmit rám, mert olyan mintha nem tisztelne.

Ti mit gondoltok? Fontosak lennének a válaszaitok, mert nem tudom felmérni a helyzetet :( 20L


2016. dec. 2. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos sokunknak van dolgunk egy lelkileg sérült anyákkal, nagyon nem egyszerű és bizony ez energiavámpírság a részükről.

Megoldás:

1. beszélni kell vele arról röviden és nyugodtan, hogy: 1. azzal nem jut ő sem, te sem semmire, ha téged degradál, mert nem érzed azt, hogy erre rászolgáltál, nem értesz ezzel egyet, te sem degradálod őt soha, 2. ne nézzen a tévében állandó negatív és depressziós műsorokat, sorozatokat, mert nagyon egészségtelen, 3. mozduljon egy kicsit többször a lakásból, akár te is elviheted pár órára: rokonokhoz, kultúrális helyekre, cukrászdába, stb.

2. el kell tőle költözz hamarosan, nem tudom, hogy mennyi idős vagy.

2016. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod de azthiszem kicsit félreértetted a helyzetet. Most nem az a gondom, hogy anyámat hogyan változtassam meg ,mert nem tudom és ebbe beletörődtem.

Az a kérdésem,hogy jogosan haragszom-e a barátomra, amiért pont ezzel hülyéskedett ? Bocsi,ha nem volt tiszta.

2016. dec. 2. 13:10
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Közben most látom, hogy 20 éves vagy. Amiatt is érdemes a költözésen gondolkodj, mert egy ilyen anya mellett nagyon nehéz lesz majd pasizni, akár komoly kapcsolatot fenntartani: mindig kritizálni fog, sőt egyre jobban úgy neked, mint másoknak, s te ezen gyötörni fogod magad hetekig. Albérletben senkit nem érdekel, hogy te kikkel foglalkozol, még akkor sem, ha többen bérlitek a lakást és csak egy szobácskád van.
2016. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van ilyen pontja, és ha ezt tudja rólad, hogy neked ez az, és ezzel "viccelődik", az bunkóság. Ő se röhögne rajta, ha közölnéd, hogy nem a méret a lényeg, de azért adja már oda az olvasószemüveged.


Elsőre lehet véletlen, és ha akkor tisztáztad vele, hogy KONKRÉTAN mivel bántott meg, és mit kerüljön, akkor abban semmi vicces nincs, ha újra bedobja.


Nekem is van ilyen pontom, egyszer poénkodott vele a párom, aztán meglepődött, hogy majdnem elbőgtem magam. Akkor őszintén elmondtam neki, hogy nekem ez nem vicc, nem tudok rajta változtatni, és nagyon bánt. Azóta eszébe sincs szóba hozni se, nem hogy poénkodni vele!

2016. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

először még felfoghatod úgy, hogy valami tudatalatti átkapcsolás, nem fogta fel, mit csinál.


akkor még megmondhatod neki, hogy ne már, anyu is mindig ezt mondja.


ha ebből nem ért, akkor nem veszi komolyan, hogy neked ez idegesítő, sértő. itt már nem számít, hogy másnak nem az, hiszen ti ketten vagytok együtt.


egyszer elfelejti, oké. utána valószínűleg nincs értelme tőle semmit várni.


gondolj bele. egy barátodhoz vendégségbe mész, és tegyük fel, vannak háziszabályai. ide léphetsz a cipőddel, vagy nyisd ki az ablakot, ahogy rágyújtasz. nem azzal fogsz foglalkozni, hogy ez jogos vagy túlzott-e, hanem tiszteletből megteszed. és másodjára-harmadjára már nem "rontod el."

2016. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk érdekelne, hogy pontosan mennyi idő telt el a két eset között? Sajnos egy számítógép távlatából nehezen lehet megállapítani, hogy mennyire gondolta komolyan a viccet. Mindenesetre az alapján, hogy utána nem bocsánatot kért, hanem rád hárította a felelősséget, én nem érzem annyira véletlennek. Ha úgy látod, hogy tényleg megérti, hogy ez rosszul esett, vagy elfogadja, hogy nem mondhat ilyet többet, akkor érdemes lehet folytatni a párkapcsolatot. Ha azonban ezek gyakori konfliktusforrásoknak tűnnek, akkor lehet, hogy érdemes a elgondolkodni a szakításon, mivel nem tesz jót az önbecsülésednek, ha nem csak édesanyáddal, hanem a barátoddal is harcolnod kell.
2016. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!