Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi tegyek hogy végre abbahagyja?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tegyek hogy végre abbahagyja?

Figyelt kérdés
Először is leszögezek valamit.Nem ítélem el a vegákat/vegánokat.Szívük joga,mit tesznek a saját szervezetükkel.Hangsúlyozom a SAJÁTJUKKAL.Pár hónapja legjobb barátnőm elkezdett érdeklődni a vegaság,vegánság után.Kevesebb húst evett,de pl.azt mondta hogy "nem tudna rántotthús nélkül élni"Na persze. Rá egy hétre semmi húst nem akart enni.Rá 2-re már vegán akart lenni,és folyton meghazudtolta a saját elveit,állításait.Nem volt bajom vele,én ellenzem,de elfogadom ha mást ez tesz boldoggá.Az viszont,ha én jóízűen megeszek egy szelet húst,vagy akár szalámit,ő elkezd öklendezni,és közli hogy én egy gyilkos vagyok.Hogy dögöt eszek,hogy miért nem fogom fel hogy egy döglött élőlényt eszem éppen,és hogy én egy nyomorék szűk látókörű ember vagyok.Mert eszem húst és egészségesen étkezem.És jön az idióta érveivel,hogy az állatok egyenrangúak az emberekkel,és én mekkora egy érzéketlen tapló vagyok.Mindezt egy film miatt,ami arról szól hogy hogyan kerül az asztalra a hús.Nagyon sokat veszekszünk emiatt,mert ő megpróbál az agymosott fejével téríteni,beleszól mit eszem,és ócsárol.Kezd nagyon elegem lenni ebből,és lassan a barátságunk kárára megy.A normálisokkal nincsen bajom,mert a barátom is vega,és normális,elfogadja hogy eszem húst.Na most kérem szépen vegánok/vegák a nagy "forradalmárok" miért nem képesek elfogadást éreztetni.Mert nekünk "gyilkosoknak" kötelezően el kell fogadnunk őket.Hát nagyon nem.Mindenesetre ha valakinek van ötlete hogy hogyan tudnék vele beszélni,(nem eltéríteni az étrendtől csinálja csak) hogy ne menjen tönkre a barátságunk.Válaszokat előre is köszi.

2016. dec. 12. 20:20
 1/3 anonim válasza:
41%

Szerintem itt már messze nem az étrendről van szó. Valószínűleg teljesen más oka van a köztetek lévő konfliktusnak. (Át is kéne rakni a kérdést a párkapcsolat kategóriába.)


Azon is el kell gondolkodni, hogy érdemes-e egy kapcsolatot fenntartani, ha csak veszekedésből áll az egész. De ezt nektek kell eldönteni, ebben nem adhatunk tanácsot.

2016. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Gyakori ez a viselmedés azoknál, akik először láttak dokumentumfilmet arról, hogyan használja ki a húsipar/tejipar az állatokat. Velem is ez volt,vegánságom első pár hónapjában én is többször megszóltam a húsevés miatt a szüleimet, de idővel rájöttem hogy ez másoknak idegesítő viselkedés, és nem érek el vele semmit. Mostmár azt gondolom hogy a tolerancia és a dolgok nyugodt elmagyarázása sokkal eredményesebb.

Szerintem adj neki időt, míg ez az új információ leülepszik, jobb esetben magától rá fog jönni hogy mennyire nem helyes az ahogy viselkedik.

2016. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szergej55 ***** válasza:
Vagy Megszoksz, vagy megszöksz.
2016. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!