Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj az, ha egy szétválás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha egy szétválást követően rájössz, hogy a másik mégis mennyire fontos a számodra?

Figyelt kérdés
Együtt élsz valakivel,de vannak gondok,hát hol nincsenek. És azt érzed,hogy egy időre külön kell légy,el kell gyere onnan,mert nem érzed jól magad abban a helyzetben akkor. Tehát összecsomagolsz és eljössz és eltelik pár nap vagy pár hét és azt érzed,hogy megőrülsz a hiányától. Nem csak úgy valakinek a hiányától,hanem az Ő hiányától,mert érzed,hogy mennyire szereted és kitölti az egész belsőd. Visszamész,hogy mindezt elmond Neki és látod és érzed Rajta,hogy Ő is szenved,hogy nem vagy Vele,próbálja persze mindezt titkolni,de nem tudja,de már nem tud benned bízni és többé már nem tud visszafogadni az életébe. Inkább küzd tovább azon,hogy elfelejtsen Téged. Miért olyan nagy gond az,ha az ember ahelyett,hogy végleg tönkretenne egy kapcsolatot inkább eljön,hogy átgondolja a dolgokat és rájön,hogy mennyire fontos is neki a másik és mennyire szereti?És ha a másik is ezt érzi,akkor miért nem lehet újra elkezdeni együtt és nem mással erőlködni?
2016. dec. 31. 08:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert megrendült a bizalom. Az hogy valaki elmegy a másiktól, azt jelenti, hogy nem fontos neki eléggé. Ha fontos lenne, és szeretné, akkor a megcsaláson kívül nincs olyan ok, ami miatt szét kéne költözni. Akkor ott valaki hozott egy döntést, ezzel nincs gond, de vállalja a következményeket. Az élet nem olyan, mint egy videojáték, hogy elcseszed, akkor visszadob az elejére, és mehet újra. Meg lehet próbálni, de ha elutasítás, akkor az a kialakult bizalmatlanság, valamint amiatt van, hogy fájdalmat okoztál neki. Ezt a döntést meg egy felnőtt embernek tiszteletben kell tartani.
2016. dec. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értelek :( Köszönöm.
2016. dec. 31. 08:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet csinalni. Erre mondjak, hogy jatszol a masik erzeseivel. Mi ha szetmennenk a felesegemmel, akar egy napra, akar egy hetre, soha tobbe nem beszelnenk egymassal. Igaz mi haragtartok vagyunk.
2016. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval akkor sosem lehet "hibázni" .
2016. dec. 31. 08:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiba, hanem egy döntés. Te pedig legközelebb jobban meggondolod, hogy a kapcsolat mikor ér véget.

Gondolj bele a másik helyzetébe! Neki ez nem csak kis botlás volt: szakították vele, eldobtad, elmondta, hogy már nem elég jó neked, nem akarod vele folytatni. Tudod te, hogy ez neki milyen érzés?

Most még odabillegsz, hogy bocsika, mégis tök jó volt a kapcsolat, mégis szereted, csak tévedésből szakítottál?!

Hát ez nem így működik.


Tudod, a másiknak is vannak érzelmek. Csupán ezt hagytad ki ebből az egyenletből.

2016. dec. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen,értem,megértettem. És sajnálom.
2016. dec. 31. 08:52
 7/16 kolosszus22 ***** válasza:
Amit az előttem írok leírtak mind igaz, én azért annyit hozzátennék, hogy gondold végig a dolgot logikusan: Oka volt annak, hogy nem működött és nem érezted magad jól. Mivel szétmentetek ilyenkor előjönnek a szép emlékek, az emberben hiányérzet van, plusz a megszokás is visszahúz. Ezeket az érzéseket könnyű összekeverni azzal h még mindig "szereted". Tegyük fel, hogy újrakezdené veled és újra odaköltöznél, szinte biztos hogy a kezdeti lendület után rövid idő után megint ugyanott lennétek miután újra visszaszoktatok egymás jelenlétéhez, megint kezdődnének a problémák, megint nem éreznéd jól magad.
2016. dec. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
El akar végleg felejteni,mivel már nem tud bennem bízni és nem tud rám alapozni. Tulajdonképpen megértem,hisz én jöttem el. Ugyanakkor azt érzem,hogy mégis nagyon szeretjük egymást. Mindketten felismertük és szembesültünk azzal,hogy vannak hibáink és vannak sérelmeink. Ha most igazán fontosak vagyunk egymásnak,akkor ennek szellemében fel lehetne építeni valami csodálatosat,mivel az alapok gyönyörűek szerintem.
2016. dec. 31. 09:42
 9/16 kolosszus22 ***** válasza:
Ez volt az első alkalom h szétmentetek?
2016. dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

sajnos én ilyenkor óhatatlanul is arra gondolok, hogy más van a képben, vagy valami okos barátja telebeszélte a fejét.

pont ebben a cipőben vagyok, barátnőm itt hagyott, jövő héten cuccol el végleg.

Hogy lesz -e folytatás? ki tudja...én nem reménykedem semmiben.

2016. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!