Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

21F vagyok.

Hosszú történet de rövid próbálok lenni s csak nagy vonalaban magyarázni.

Megismertem egy lányt(20) október végén. 2 hetet beszélgettünk, aztán mondta, hogy most szakított a volt barátjával és kicsit egyedül létre van szüksége. 3 hétig egyáltalán nem beszéltünk, de pont 3 hét után rá írtam, csak annyit hogy "szia, hogy vagy?"... így újra kezdtünk beszélgetni. Hosszas beszélgetések stb. után elmondta, hogy 2 és fél éves volt a kapcsolata, ő akart szakítani, mert a pasija megcsalta(erre egyértelműen utaló beszélgetéseket talált). Azt mondja jól érzi magát velem, de még nagyon friss a szakítás meg minden és nehezen viseli. Szegény próbálja takarni, és úgy csinálni, mintha minden rendben volna, de látszik, hogy szenved. A volt barátja irogat neki fb-n s hivogatja is, ki akar békülni vele, ő pedig be is vallotta nekem kb. 1-2 hete, hogy még mindig szereti, de majd elmúlik(mármint az érzelmek az exe iránt), nagyjából ennyiben maradtunk. Nem tudom mennyit beszélnek, nekem úgy tűnik őszinte és elmondja nekem, amikor az exével beszél, mondtam neki többször is, hogy tiltsa le fb-n is és a számát is, de nem akarja, hogy ne legyen veszekedés, mert nem úgy váltak el.

Amúgy már 3x lefeküdtünk...nem tudom ez számít-e..gondolom azért igen... de úgy érzem csak azért történt, azért akarta, hogy kompenzálja a fájdalmát, vagy valami ilyesmi.

A baj csak az, hogy én egyre jobban megszeretem, még így is és ő néha nagyon elizonytalanodik, hogy mit is akar, hogy egyáltalán jó ötlet volt-e szakítson meg ilyenek. Én próbálom meg győzni ilyenkor, hogy felejtse el, mert aki egyszer megcsalta az többször is megteszi(tapasztalat sajnos) és azt mondja ő is úgy érzi, hogy mellettem döntött, csak szenved és bizonytalan.


Szerintetek mit kellene tennem, ha a célom, hogy ne szenvedjen, hogy segítsek, s hogy velem maradjon? Egyáltalán van esély, hogy mi együtt maradjunk a későbbiekben is, egy ilyen helyzetből indulva?


Előre is köszi a normális válaszokat!



2017. jan. 7. 00:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha be is avatkozol nem lesz jobb. Neki kell lezárni saját magában. Abba pedig nem tudsz beavatkozni. Ha eltiltod tőle vagy bármi ilyesmi... hát nem hiszem, hogy előbbre viszi a dolog. Tartsd meg a tiszteletet és az önbecsülésed.

Képzelj el fordított helyzetet. Hogy Te szeretsz egy lányt, akivel szakítottál és egy rakás emléketek van stb, és egyszer csak a semmiből előbukkan egy lány, aki rajong érted, és örülsz, hogy szexelhetsz vele, de a lány elkezd birtokló lenni, és követelni, hogy felejtsd el az exedet, és megtiltja, hogy találkozz vele stb.

Ne lépd ezt meg. Remélem látod, hogy hol lett itt a szerepváltás.

És még van egy harmadik szerep, hogy ha te vagy a volt pasi szerepében, és a barátnődet, akivel van hatalmas múltatok vissza akarod csábítani. Iszonyat jól ismered őt, és tudod, hogy visszajön, és szereted is őt. De jött valami srác, aki alig egy hónapja ismeri a barátnődet, és elkezdi kimosni az agyát, meg kardoskodik, hogy ne beszéljen veled stb. Pedig úgy érzed, hogy az ég-világon semmiköze nincs az egészhez. Egyáltalán mit képzel magáról, hogy beleszól a ti kapcsolatotokba? Aztán még parancsolgat, meg letilt meg oda jön, hogy beszéljen velem... hát örüljön, hogy nem hajítom ki a francba. Majd én megbeszélem a barátnőmmel, ha szakítottunk már akkor is. Takarodjon az kis szemét parazita. (kb így képzelheti el az ex)


Szóval képzeld bele magad a másik emberek helyébe, de reális gondolatokkal és érzelmekkel, motivációkkal. (Tudod, empátia.)

2017. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, mindenben igazad van, énis ezekre gondoltam. Csak néha tudod nem látok teljesen tisztán az érzelmek miatt, de minden igaz amit leírtál, énis kb. ezekre gondoltam, neki is emlitettem párszor, hogy ők voltak együtt, ők tudják és nem akarok bele avatkozni, de azért persze nem vagyok hülye és próbálom a saját(és a csaj) javamra/javára "irányítani" a dolgokat. Ettől függetlenül, ha a pasi megcsalta s még azután is próbálták helyre hozni,de nem sikerült, akkor fejezze be végleg vele a kommunikációt, mert így velem nagyon nem tud haladni a csaj. Én amúgy nagyon türelmes vagyok, amint látjátok, mindenre időt adok, csak a kommunikációt szakítaná már meg(erre nem tudom, hogy tudnám rá venni, valami tanács?), hogy tudjon lassan kigyógyulni az exből.
2017. jan. 7. 20:17
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a kigyógyulás alapvetően arra alapszik, hogy az ember képes legyen meglátni a hibáit annak, akivel már nincs együtt és elkezdjen utálkozni egy picit. Hogy már ne vágyakozzon utána. Ne olyan mondatok merüljenek fel a gondolataiban, hogy "Milyen jó volt vele amikor..."


Hanem olyan mondatok, hogy "Milyen hülye volt, amikor..."

"Mennyire idegesített, amikor ezt csinálta" stb.

Lássa meg a hibáit, és jöjjön rá, hogy nem tökéletes. Sőt basszus megcsalta! Gyakorlatilag elég egyszerű meglátni a hibáját... Gusztustalan.


Szóval szép lassan vezesd rá, hogy a srác a hibás. Ő miatta rossz az egész. Ő cseszte el. Lássa meg, hogy ez a fickó hülye, és lehet rá dühösnek lenni.

Aztán utána már úgy se fektek majd sok energiát abba, hogy aktívan utáljon valakit, akivel beszélni már nem akar. (akkor már nem fog akarni beszélni vele, mert irritálja majd őt) és elfelejti szépen :)

2017. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Igen...ezt elmondtam neki, vagyis, hogy megcsalta meg, hogy gusztustalan. Pont ezt magyaráztam két napja én is a csajnak, hogy addig nem lesz vége ennek az egésznek, amíg a volt pasiját nem kezdi kicsit..csak legalább egy nagyon kicsit "gyűlölni, vagy ilyesmi", mert másképp nem tud elszakadni tőle, kell egy kis harag és valami ami segít elszakadni tőle.

Amúgy nagyon jó dolgokat mondtál, az exem engem is megcsalt anno és ugyanezeket érzem iránta és szinte csak a hibáit látom, de amúgy már a haragom is elszált iránta csak, undort érzek és közönyt, ha rá gondolok(ami egyre ritkább szerencsére)

2017. jan. 7. 21:19
 15/22 anonim ***** válasza:

..azért 2,5 év nem olyan sok én 20 év után váltam el :) nem kell annyira megértőnek lenned:((..

Te is sírj nyugodtan hogy szereted stb.:))) Mondani kell ám különben nem veszik a lapot:) Na akkor kíváncsi vagyok mennyire hatja meg ha nem akkor mondd neki hogy most láttál utoljára...

2017. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
...aztán még egy húszéves lánynak kicsit korai a gyerek nem?????:D :O../ha valaki ebbe most beleköt sikongatni kezdek/ ..
2017. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Már említetettem neki(pár hete), hogy úgy érzem szeretem. Azt mondta nem szerethetem, mert alig ismerem, csak max kedvelhetem. De mondtam, hogy tuti többet érzek sima kedvelésnél. Ő mindig csak annyit mond, hogy jó velem, jól érzi magát meg minden..kb ennyit szokott mondani.
2017. jan. 10. 14:22
 18/22 anonim ***** válasza:

..akkor hajrá mielőtt a másik szélhámos lecsapja a kezedről:) !!

De ha mégse te leszel a befutó akkor se keseredj el!! az ilyen pasik mellett mint az exe sokáig úgyse maradnak meg szerintem..

2017. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Na..ma találkoztunk és mondta, hogy próbálja úgy csinálni, hogy jó legyen, de nem tud olyan lenni, mint amilyen igazából egy kapcsolatban lenne, szóval, most felhagytunk ezzel az egésszel. Én mondtam, hogy majd írjon mikor úgy érzi, hogy készen áll és ezzel ennyi.

Azért látok még lehetőséget, mert ezt már egyszer eljátszottuk (3 hét) és, mint utólag kiderült nem hazudott, ezért merem remélni, hogy most sem hazudik és nem az van, hogy kibékült az exével vagy bármi ilyesmi(rá kérdeztem és mondta, hogy nem, szó sincs erről). Úgyhogy én remélem, hogy talán pár hónapon belül újra összejövünk és akkor ő is többet tud nyújtani...

2017. jan. 11. 00:06
 20/22 anonim válasza:
Keress olyat, akit te érdekelsz és nem nyavajog. Ami volt elmúlt. Minek kezdett bele, ha az exe kell még mindig. Ha nem így lenne nem nyüglődne. Te mankó vagy semmi más. Ne várj rá. Fölösleges.
2017. jan. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!