Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet, hogy a barátom pszichop...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy a barátom pszichopata?

Figyelt kérdés

A szó szerinti jelentésre, a konkrét pszichés zavarra gondolok. Két éve vagyok együtt vele, és egyre erősebb a gyanúm, hogy egyáltalán nincsenek érzései.


Egy magas beosztású, jól kereső emberről van szó, aki képes bárkinek a szemébe hazudni, ha azzal elérheti a célját. A saját szüleit is rendszeresen manipulálja, és szerintem engem is, legalábbis hajlamos egy-egy történetnek csak az egyik oldalát elmesélni, hogy abból ő jöjjön ki pozitívan. Egyik "barátja" anyukája meghalt, ő pedig együttérzően viselkedett, de később beismerte nekem, hogy csak a barátja támogatására volt szüksége (nem anyagi támogatás).

Elég hirtelen haragú, de nem erőszakos. Nem tud veszíteni, még egy hülye társasjátékot sem lehet vele játszani anélkül, hogy ne idegeskedne rajta.

Nekem gyakran mondja, hogy szeret, de az is idegesíti, ha megpuszilják, a szexben teljesen érzések nélküli.


Lehet, hogy nem szeret senkit, még engem sem, és tényleg pszichopata? Mit gondoltok?


2017. jan. 26. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

A pszichopátia ennél jóval komolyabb.

Ez inkább egyszerű, mezei nárcizmusnak tűnik számomra.

2017. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem lehet leszűrni, hogy valóban pszichopata-e, mindenesetre egy önző, öntelt, gusztustalan jellem, komolyan nem értem, hogy lehet egy ilyen emberrel kapcsolatban lenni.
2017. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%
Kedves kérdező a magas beosztású emberek sokszor ilyenek,ha kell a jómódra viseld el,ha nem akkor hagyd el!
2017. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%
Az eddig leírtak mind jellemzők egy pszichopatára. De fene tudja mit mondana egy szakember.
2017. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Amiket leírtál, azoknak semmi köze pszichopata kórképhez.
2017. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi tulajdonságokat vizsgálva van esély rá.

.

"Simulékonyság, felszínes vonzerő, felületes báj, amit a saját céljai elérése érdekében fel is használ"

.

"Személytelen, unalmas szexuális élet."

.

"Az empátia, a szeretet előfeltételének teljes hiánya"

.

"Az őszinteség hiánya, a beteges hazudozás, megtévesztés, a manipuláció természetes adottságaik."

.

"Kóros egoizmus - saját maga nagyra értékelése"

.

[link]

2017. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6%

# 6: Kiemeltél pár dolgot, ami sok más mentális problémára is jellemző.

A pszichopata élvezi, hogy fájdalmat okoz másnak - ez az egész lényege. Ez pedig a kérdező felsorolásából hiányzik.

2017. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%
Bírom az ilyen netes cikkeket, amelyek elkényeztetett ,nárcisztikus , éretlen taknyosokat illetve a saját érdekeiket előtértbe helyező manipulátorokat is pszichopatának bélyegezik. Ezek valóban olyan tulajdonságok, amelyek megvannak egy pszichopatában, de önmagában ez kevés. A pszichopata legalapvetőbb jellemzője a gonoszság, az hogy ok nélkül árt másoknak és ezt élvezi. Aki csak saját magával foglalkozik és a saját érdekeit helyezi előtérbe, de ezzel nem akar szándékosan bántani mást, az nem pszichopata, csak egy öntörvényű, egoista tuskó.
2017. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
#6 Ha a kiemelt dolgok közül akár csak három teljesül, a bíróság már pszichopatának minősíti az illetőt. Ennek ellenére óvatosan fogalmaztam, azt mondtam, van esély rá. Megbízható véleményt nyilván szakember tud mondani.
2017. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

"Ha a kiemelt dolgok közül akár csak három teljesül, a bíróság már pszichopatának minősíti az illetőt."


Megírnád kérlek, hogy ezt az orbitális baromságot honnan szedted? Hivatkozást kérnék megbízható forrásból, köszi.

2017. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!