Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny a párom, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny a párom, mert többet keresek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

29/N vagyok, a párom 31/F. Két éve élünk együtt. A párom már 9 hónapja munkanélküli, ebből van most konfliktusunk.


Neki műszaki végzettsége van. Én bölcsész vagyok, de mivel ritka nyelven beszélek, magasan az átlag fölött keresek, mert elmentem egy multihoz.


Ebből van most közöttünk konfliktus. Az én lakásomban lakunk. Az én nevemre jönnek a számlák, mindig az én fizetésemből vonódott automatikusan a dolgok nagy része. Otthon van egy doboz, abba berakok minden hónapban egy nagyobb összeget, vehet belőle, amikor akar, sosem nézem, számolom meg, hogy mennyi van benne, mennyit költ. Néha bevásárol, de általában gyorsan letudom munka után, ha éppen kell valami.


A probléma az, hogy egész nap a siránkozását hallgatom, hogy ő nem kell sehová, milyen nehéz neki, mennyit tanult. Sokszor érezteti velem, hogy mennyire igazságtalan, hogy én jól keresek - pedig soha nem beszélek róla. Úgy vagyok vele, ez szerencse és kész.


Most már ott tartunk, hogy ha jön egy munka, ő kerek perec megmondja, hogy ennyi nettóért ő el sem megy dolgozni. Mondtam neki, hogy próbálkozzon pici cégnél, rosszabb bérért, de akkor nincs teljesítménykényszer, vagy menjen hel fdeskbe, mert ott úgyis a nulláról megtanítják, mit kell csinálni...


Most már nem tudok mit tenni. Nagyon rossz, hogy nem járunk el sehová, nem mozdulunk ki, mert ő el van keseredve, meg hallgathatom, hogy a többiek itt meg ott vannak és vele hogy kiszúrt az élet.


Hogy lehet ezt a helyzetet jól kezelni?


2017. jan. 30. 08:31
 1/7 kolosszus22 ***** válasza:
79%

Sajnos te ebben nem nagyon tudsz neki segíteni. Tipikus vesztes hozzáállást tanúsít, ahelyett, hogy felállna a padlóról és dolgozni kezdene kisebb pénzért, amiből később tovább is léphetne, inkább ül otthon és siránkozik, sajnáltatja magát, mert méltóságán alulinak érzi kevesebb pénzért dolgozni. Sajnos elég gyakori jelenség ez a korosztályomban, ku rva gáz az ilyen hozzáállás, nem férfi az ilyen.

Amíg ő nem ébred rá, hogy mennyire szánalmas amit csinál addig nem lesz változás. Egy dologgal tudod kezelni, ha befenyíted és ultimátumot adsz neki, hogy vagy kezd magával valamit vagy elhagyod. Máskülönben otthon sír még évekig és várja a csodát, meg a jól fizető melót, ha ez 2 év múlva jön, akkor addig fog otthon ülni.

29F

2017. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazi pasi...aki attól érzi magát férfinak, ha lenyomhatja a nőt versenyben.
2017. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak keményen! Magyarázd el neki, hogy tök mindegy, hogy mennyit keres, de egy férfit vállaltál magad mellé, nem egy siránkozó kamaszt.

Hogy szúrt ki vele az élet?

Én se keresek valami fényesen, de enyém a világ legjobb nője!

Nem érzem olyan nagy kiszúrásnak.

De tapló...

2017. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
2-es te meg egy igazi férfiszapuló nő vagy, de a f:sz neked is kell azé.
2017. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Kezdj el a háttérben motiváló hanganyagokat hallgatni, hátha odafülel és felkelti az érdeklődését. vegyél ilyen típusú könyveket és hagyd szana széjjel a lakásban. De direkte ajándékba is vehetsz neki egy ilyet, amit előbb csekkolj le, aztán add neki azzal, hogy szeretnéd ha elolvasná. (Brian tracy: Maximális teljesítmény, Szabó Péter: Állj félre a saját utadból stb.)
2017. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó, ennél rosszabb tanácsot nem is adhattál volna, te sem vagy külömb ezeknél a motiváció-függő agymosottaknál. Kérdező, szerintem egyenesen mondd meg a párodnak, hogy ha folytatja ezt a negatív hozzáállást, akkor nem fogsz tudni rá férfiként tekinteni. Nyomatékosítsd, hogy bármit dolgozik szereted őt, csak lássad, hogy haladtok előre, mert nem akarsz egy gyermek testbe zárt felnőttel együtt élni. Úgy látom a párod nagyon jól ért az érzelmi manipulációhoz, megjártam már egy ilyennel.
2017. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, aki dolgozik magán az motiváció függő agymosott, de aki nem,az meg nem alkalmas kapcsolatra. Leglább tudnád miről beszélsz.
2017. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!