Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 4 év után rádöbbentem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 év után rádöbbentem, hogy egy rakás szerencsétlenséggel élek együtt, és már abszolút nem felel meg. Szakítsak, vagy bírjam változásra, fejlődésre?

Figyelt kérdés
Szóval 4 éve összekerültem (akkor 23 évesen), egy akkor borzasztóan imponáló jófej, vagány, tehetős(nek tűnő) pasival (30 éves akkor), aki odáig volt értem, úgy udvarolt, mint a filmekbe szoktak. Elkezdődött a kis kalandos életünk együtt, és szépen lassan kijöttek a stiklik. A pénz valójában mindig kifolyt a kezéből úgy, hogy azt se tudtam mi van, tartozások mindenfele, hazudozások mindenkinek, közbe meg előadta, hogy ő mekkora fsza ember, csak mindig szerencsétlenségek történnek (vagyis ő alakítja balfszul az életét). Meggondolatlan, megbízhatatlan, nem stabil ember na...Valahol láttam én ezt mindig, csak mintha nem akartam volna észrevenni. 3 éve együtt élünk. A csekkek, lakás, akkor van csak rendesen befizetve, ha én odafigyelek rá, mert őszerinte nem gáz 2-3 havi be nem fizetettet begyűjteni ebből-abból, mert 'majkifizetjük' . Folyamatos anyagi lehetetlenségben élünk, pedig elég jól keres, csak soha nem éri utol magát, mert kölcsönkéregetések, adósságok rendezése után valami fontosra sose jut, sokszor kaja is alig van (de cigi aaaaaaz mindig, arról sose mondana le). Úgy érzem az együtt lehúzott évek alatt, amibe több volt a stressz, mint a pozitív dolog, én nagyon megváltoztam és nekem egyszerűen erre nincsen szükségem. Egy elfuserált, lúzer, csődtömeggel vagyok együtt, és amikor ez tudatosult, nagggggyon lassan leesett a 20 fillér (tudom, megérdemlem), eléggé sokkot is kaptam. Sok vita volt a fentebb leírtak miatt, és mivel nem változott nagyon a helyzet, fogtam magam, elköltöztem tőle és közöltem, hogyha belátja milyen élhetetlen életet él, és soha nem fog előre jutni és változtat, majd akkor visszaköltözök és addig nem is nagyon szeretnék találkozni. Nos úgyérzem mióta elköltöztem az alap hangulatom javul és kevesebbszer bsz szét az ideg, sokkal kevesebbet aggódok. Magyarán jobb nélküle, mint vele :( Érzek azért még egy kis késztetést, hogy jobbá tegyem a kapcsolatunkat és ha megkomolyodna, tudnám imádni, de a jobbik eszem azt mondja hülye vagyok. Azt mondta, hogy a kezemba adja a pénzt, hogy én osszam be, és segítsek neki leszokni a cigiről, meg stb, ő szeret bla bla... Na de mivel kitisztult a köd és rádöbbentem, hogynyugodtabb vagyok egyedül és akadnak egyéni terveim is, megkérdőjelezem, hogy akarok-e ebbe egyáltalán időt, energiát feccölni. Van azért neki sok jó tulajdonsága is, de javarészt kicsit felszínes, látszatembernek tartom. Nem gondolom, hogy reménytelen a változása, de na...... 27 éves vagyok.... ketyeg az időm. Mit tennétek?
2017. febr. 5. 17:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Most, hogy visszaolvasom magam, tiszta ellentmondásos az egész...
2017. febr. 5. 17:24
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
SZAKÍTS VELE! Hajrá kérdező! Én szúrkolok. :)
2017. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
Tl:dr: azt hitted, hogy gazdag, aztán kiderült, hogy mégsem.
2017. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

keresnék vkit aki komoly és pl nincs olyan szokása ami ennyire zavar (bagó).


Én is utálom.


26/F

2017. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 kolosszus22 ***** válasza:
Te ismered, de 4 év alatt sikerült kiábrándulnod belőle, szerintem te is érzed, hogy ebből innen már nem lesz visszajutás. Ő ilyen felelőtlen, megbízhatatlan típus, te is tudod, hogy ilyen emberre nem lehet alapozni és családot alapítani. 34 éves már akkor a leírásod alapján, szóval gyökeres változásokra sem kell számítani, személyisége ugyan olyan fog maradni. Most beijedt, hogy elhagyod, ezért rád bízná a dolgok irányítását, de meddig lenne ez? Szvsz, amint újra enyhülnének a dolgok kettőtök között folytatná ezt a szélhámos életvitelt, ebből mindig konfliktusotok lenne.
2017. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ugyanezt a megfogalmazást használtam neki, hogy esélyes, hogy nem nagyon van ebből visszaút részemről, erre ilyet ír, hogy "nem visszaút, hanem ÚJ út" ilyenkor azért elgondolkodok,amikor ilyen szavakat használ. Ebből is egy picit olyan, mintha tényleg komolyan gondolná a változást. Vagy csak pszichopata :) én meg egy HP :D
2017. febr. 5. 17:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem értelek téged kérdező. Ez az élethelyzet miért jó neked?
2017. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3 évet éltetek együtt. Legyetek közös kasszán, kezeld te a pénzügyeket, a fennmaradó rész pedig zsebpénz legyen mindkettőtöknek. Ha elveri cigire, hát elveri. A kölcsönt szigorúan megtiltanám.
2017. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem tudom, hogy az embereknél mi ilyenkor még a kérdés? Ha ennyire utálod, akkor minden vagy vele? Van az régi jó mondás, hogy madarat tolláról...
2017. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű hogy meg fog változni.

Exfeleségem hasonló volt, otthon minden befizetni valót, bankügyeket, hivatalos ügyeket én intéztem. Mert neki herótja van a " papírmunkától ".......

Nem esett nehezemre félre ne értsd, de ilyenek hogy lebassza a leveleket ,újsàgokat, meg ilyesmiket egy kupacba, hát én nem figyelgetem milyen újabb szarkupacot hagyott elől megint. Persze hogy ott voltak a befizetetlen csekkek a kupac közepén, aztán jött a felszólítás, de állítása szerint ő befizette! Aha....

Fontos leveleim sarokba lelökve , jajj biztos véletlen volt bocsi.... Aztàn a bankba telefonálgatok hogy hol a bankkártyám , hát ők kiküldték.... De ezer meg egy ilyen sztori van. Mondtam is neki hagyj szépen mindent a postaládában az a biztos akkor nem tűnik el.

Pénzügyek, ha valamire nem volt pénz a válasza majd megoldjuk valahogy . Mondom hogy a 6 órás munkádból? Persze nekem 12eznem kellett hogy megéljük. De ő az irodai 6 óra után még délután szunyókál mert fáradt....grrr jajj na bocs elkanyarodtam.

Szóval éveket áldoztam rá , próbáltam szépen , lassan , segítve , sehogyan sem volt eredménye. Egyszer csak felfogtam hogy ő ilyen , és nem fog megváltozni. Elváltam.


Döntsd el áldozol e még egy felnőtt ember pátyolgatására időt az életedből , vagy tipli...

2017. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!