Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban lehet ennyire mértékad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban lehet ennyire mértékadó idegen emberek véleménye párkapcsolati témában?

Figyelt kérdés
Arra akarok kilyukadni, hogy adott egy kérdés itt az oldalon, ami egy kapcsolati krízist tár fel. Pl. "a barátom rendszeresen bántalmaz, megcsal, stb." A kérdésre számtalan komment érkezik itt a GYK-n, a többség egyöntetűen a szakítást javasolja. Mennyire gyakori az, hogy ilyen esetben a kérdező annyira mértékadónak tekinti a hozzászólók kommentjeit, hogy valóban meglépi a szakítást? Ilyen sorsfordító kérdésekben ennyire nagy jelentőséggel bírhat névtelenségbe és arctalanságba burkolózó kommentelők véleménye?

2017. febr. 9. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Miert, szerinted gond, ha pl ebben a kerdesben a valaszolokra hallgat az illeto? Amugy nem tudom, en nem irtam meg ki sosem itt komoly kerdest, valahogy ha gondom van azt idegenek velemenye nelkul is meg tudom oldani, de gondolom masok azert irjak ki, hogy meghallgassak a tanacsokat aztan aszerint dontsenek.
2017. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Ilyen téren számomra nem lenne mérvadó. Habár erősen általánosít a kérdésed, ezért más példát tekintek példának. Ha mondjuk barátnőm megcsalna vagy kihasználna akkor nem írnék itt ki semmit, hanem lerendezném személyesen, gyorsan el lenne takarítva az élettermeből.


Egyedül pszichológiai témában érdekelnek mások véleményei, tippek, ötletek, saját példák... De ez már az én bajom.

2017. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

ide az emberek nem tanácsért, hanem panaszkodni járnak.

és az ide válaszolók nagy része pedig nem tanácsot, hanem észt osztani járnak.

más kategóriákban persze más a helyzet, de itt és a családi kapcsolatoknál, főként csak leírják a kérdezők a nyűgjüket aztán tovább állnak.

én lassan 6-7 éve gyikezek, de még nem találkoztam olyan kérdezővel aki utólag megírta volna hogy segítettek neki az ide érkező válaszok.

vagyis inkább úgy mondanám hogy hiteles reagálást nem igazán láttam, olyat számtalanszor ahol a kérdező csak "udvariasságból" tett úgy mintha segített volna bármit is a sok válasz a kérdésére.

2017. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Az a baj, hogy nem elegge mervado. Most is itt egy csaj kerdezett, hogy osszekoltozzon-e az ot bantalmazo pasijaval. Hat koltozzon... ennyi esze van.
2017. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek fahéjas teával tanácsokat kernek aztan ezeket mint hatások hozzá csapják az addigi elmenyekbtapasztalatok sajat dolgaihoz aztan dont aztan van aki annyira lezser hogy barmit keszpenznek vesz
2017. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én semmiképp sem tartanám mérvadónak, legfeljebb csak megerősítenének a döntésemben, esetleg egy-egy jótanácson elgondolkodnék. Láttam itt már olyat, hogy egy nő írta ezt: "Köszönöm a válaszokat! Igen, megléptem! Kidobtam a pasimat!" Nekem ez elég furcsa.


Ilyen témákban a legjobb a hozzánk közelálló emberek, barátok, családtagok, rokonok, osztály- és munkatársak véleményére alapozni - az az illető nekem borzasztó határozatlan, együgyű és akaratgyenge ember benyomását kelti, aki az itteni válaszoknak túl nagy jelentőséget tulajdonít, és ezek hatására alakítja a sorsát. Elvégre nem is tudjuk, ki írta a válaszokat, legfeljebb csak következtetni tudunk a kommentjéből arra, milyen ember lehet.

2017. febr. 9. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 figyelj eleve nem ismeri senki a teljes körülményeket, mindig egy szemszögből van leírva az adott kérdés.

az emberek meg hajlamosak inkább a másikat okolni mindenért, minthogy magukba is betekintenének néha napján.

akkor lehetne igazán hasznos válaszokat adni, ha mind a két fél leírná a mondókáját.

így kb van egy csoport aki a kérdező mellett áll, a másik csoport semleges marad a témában, a harmadik meg ítélkezik vagy éppen neki áll offolni vagy kötekedni.

legtöbbször meg beérik annyival a kérdezők, hogy van pár ember akik igazat adnak neki, és ezáltal meg megkapja a napi "lelki megnyugvás csomagját".

2017. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 omba ***** válasza:

Névtelenek a vélemények, de hát ha tök egyértelmű helyzetben 20-ból 22 ugyanazt mondja, azért az csak elgondolkodtat bárkit is.

Az exem meg az anyja igencsak neves véleményének hatására minimalizálta a kapcsolatunkat, annyira, hogy az meg nekem nem jelentett semmit, szóval vannak akik nem értik, hogy a párkapcsolat az két ember ügye.

2017. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Babám, ilyen zsélsőséges esetben, szerinted, mégis, mit feleljünk? Maradj csak vele, semmi gond, ha egyszer agyonver... vagy ilyesmit?


Persze, 10/9-en akkor sem fogják otthagyni a pasast, hanem kétnaponta fárasztják az újabb hisztijükkel a gyk-sokat, ami viszont szánalom.

2017. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt nem csupán véleményekről van szó, hanem tapasztalatról és érvekről. Ezek pedig általános érvényűek, mindegy kitől jönnek.
2017. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!