Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a teendő, ha a pár nem ért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha a pár nem ért egyet az idősek gondozását illetően?

Figyelt kérdés

Szituáció:


A kapcsolat jól működik, harmonikusnak mondható. Van mondjuk 1-2 gyerek is, saját lakásban élnek.

Mondjuk a férfi idős szülei leépülnek, állandó segítségre szorulnak a családi házukban, kertről, kutyákról nem is beszélve...


A férfi álláspontja:

Szereti a szüleit, a házukat nem akarná eladni. Inkább segítené őket erején felül is, saját életét háttérbe szorítva, annak ellenére, hogy sokszor minősíthetetlen módon viselkedtek vele.


A nő álláspontja:

Soha nem várná el a gyerekeitől sem, hogy őt gondozzák majd a jövőben. Saját szüleinek is inkább szakápolót intézne, vagy egy jó otthonba adná őket és látogatná, amikor csak ideje engedi.

A férje szülei mindig bántották ok nélkül, sértegették, folyton keresztbe tettek neki. Nem szereti őket, haragszik rájuk.


A férfi megoldása:

A beteg szülőkhöz költöztetné a saját családját a családi házba, hogy ápolják őket. Ha dolgozik, akkor majd a feleség ellátja őket.


A nő megoldása:

Fogadjanak ápolót, intézzenek egy jó otthont.


Nyilvánvaló, hogy nem egyezik a két álláspont.

Ilyen esetben milyen megoldást lehet találni?

Mindenképp válni kell, ha senki nem enged?



2017. febr. 9. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
En biztos nem koltoznek oda, de ketlem, hogy barki is el akarna valni, ha esszeru embernek tartja magat, hiszen a leepulo szulok mondjuk huzzak meg nehany evig, de a hazassag joval tovabb tartana. Egy atmeneti problema miatt nem kell valni, ezt szerintem a parom is belatna es nekem adna igazat vegul.
2017. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

"Mindenképp válni kell, ha senki nem enged?"

Ekkora baromságot még életemben nem olvastam!!!


A szülőkhöz költözés is egy butaság, ha a pasi ápolni akarja, akkor szakítson rá időt, és menjen ő oda. Nektek is van saját életetek, azért nem kéne családostól egy "idegen" házába költözni emiatt.


Amíg tudja ápolja, egy bizonyos szint után azonban érdemes a szakemberekre bízni. Plusz azért is, mert NEM EGÉSZSÉGES egy szint után, ha a gyerek ápolja a szüleit.


Most halt meg daganatban anyukám 56 évesen, apával 10 napon keresztül bent voltunk a kórházban, legtöbbször keresztanyukám is. Itthon mikor elvolt akkor segítettünk neki, azonban még itthon nem voltak súlyos dolgai. Az állapota miatt be kellett vinni, ott jó kezekben volt. És szerencsére nem előttünk halt meg.


Tehát szerintem amíg idegileg bírja ápolja, a nő segítsen neki, de nem a nő feladata, hisz nem az ő szülei. Ha a pasi ápolni akarja, akkor azt tegye ő! És mikor már szükséges legyen szakápoló!

2017. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hogy lehet erre időt szakítani egyébként 8 óra munka és hazaút után, úgy hogy az ember nem a gyerekétől veszi el az időt?
2017. febr. 9. 14:37
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

nem költöznék!

szomorú, de az élet ilyen, otthont vagy ápolót kell keresni!

2017. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

"Hogy lehet erre időt szakítani egyébként 8 óra munka és hazaút után, úgy hogy az ember nem a gyerekétől veszi el az időt?"


mindig arra van időd, amire szánsz, és amire akarsz! ilyen egyszerű.

2017. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

utolsó nagoyn okos vagy tényleg

munkaidő: 8 óra

utazás: jó esetben 1-1,5 óra

és huss el is ment 10 óra a24-ből

és aki olyan rossz állapotban van, azt nem is lehet otthagyni 10 órára! aki nem élte át, az nagyon okos mindig, de az a legjobb, amit tehet az ember hogy keres egy rendes helyet, ahol tényleg gondoskodnak róluk! sajnos ez nem lesz olcsó, főleg ha pár millás beugró is van, de kb 200/fő/hó

2017. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

#6


én voltam a 2. válaszoló, úgyhogy olvasd el szépen, amit oda írtam és utána pampogj itt nekem, oké?

2017. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha dolgozik, a feleség majd ellátja őket. Ez a kulcs. Minden a nőre fog maradni.
2017. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Fogadjanak egy ápolót, hiszen ha 24 órás ápolásra szorulnak (előbb-utóbb), azt úgysem lehet munka mellett megoldani, sőt, fizikailag sem képes mindenki erre, egy személy főleg.


Természetes,hogy az idős szülőkről gondoskodni szeretne a gyerek, de ezt ilyen módon is megteheti, és persze látogatja amikor tudja őket.


Egy bentlakásos intézmény azért nem megoldás mert bármilyen jó, az a gyerek, aki saját maga szeretne a szüleiről gondoskodni örökké lelkiismeret furdalással küzdene.

2017. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

#9


undorító vagy!


12 év óta daganatos beteg volt, nyáron volt egy beavatkozása, ami rosszul sült el, január közepéig itthon volt, folyt a hasából a hasvíz, 30 kg volt, kemoterápiát kapott gyógyszerben, a hasvíztől nőtt a hasa, fehérje hiány is fellépett!


szóval fogd be a szád, oké!!

2017. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!