Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt azért mondta a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt azért mondta a párom, mert valójában húzni akarja az időt a gyerekvállalásig?

Figyelt kérdés
Van egy párom 4 éve, ő elvált ember, gyerekkel. Mivel én 31 éves vagyok, úgy érzem elérkezett az idő hogy megházasodjunk, gyerekünk legyen. Ezekről a dolgokról sokat beszélgettünk, főleg régebben, megbeszéltük hogy ha úgy érzem, hogy most már szeretnék gyereket, akkor az egész rajtam múlik. Viccesen beszélgetések közben szó is volt a majdani gyerekünkről hogy így meg úgy lesz stb. Azt is megbeszéltük, hogy én nem szeretnék házasságon kívüli gyereket, nálam meg van a sorrend, kérlek ne írjátok hogy nem számít a papír, igenis számít. A gyerekem egy kerek családba jöjjön ha jönni szeretne. Azt mindig is láttam a páromon, hogy ő már annyira nincs bezsongva a házasságtól, a gyerekre jobban hajlik. 3 év után megkérdeztem tőle, ugyan eljutunk-e még valaha odáig, hogy megkéri a kezem. Azt mondta igen, aztán fél év múlva pezzegettem a témát amiből aztán később vita is lett, hogy mit idegeskedek, sürgetem, majd ő tudja mikor fogja megkérni a kezem stb. Idegesen reagált. Ez elgondolkodtatott. Azóta egy árva szót se mondd gyerekről, most költöztünk át másik lakásba, amit megvettünk. Mielőtt felújítottunk volna azt mondta, jöhet a gyerek, ha kész a ház. Kész a ház, de most meg azt mondta pénzt kell még gyűjtenünk, ami kb. fél év, hogy legyen tőkénk. Én ezt nem értem. Persze házasságot nem említ. Kicsit átverve érzem magam. Nem vagyunk milliomosok az tény, de kényelmesen élünk, nem kell nézni a forintokat a boltba. Most mire gondoljak? Azért ide írok, mert őt már meg sem merem kérdezni, látom rajta hogy hárít. :( Azt hozzá teszem hogy az előző kapcsolatában a semmire vállaltak gyereket, albérletre és szegénységre. Nálunk meg minden adott lenne.
2017. febr. 11. 07:11
 1/9 anonim válasza:
37%
A párod már tudja, hogy a gyerekvállalás szar dolog, és nem akarja még egyszer.
2017. febr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Látnivaló, hogy a párod hárít, mindig újabb időt kér. Most megint fél évet, nem elég a 9 hónap a pénzgyűjtésre, amíg kihordod a babát?

Csinálj egy jó vacsorát és te kérd meg az ö kezét! Ha nem kapsz egyenes választ, el kellene gondolkozni azon, hogy érdemes volt-e közös házat, közös jövőt építenetek.

2017. febr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eszem ágába sincs megkérni a kezét.
2017. febr. 11. 07:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne tedd. Várd, hogy történjen valami, 31-ből 41 leszel , kifogás meg mindig lesz.

Jogos, hogy átverve érzed magad, a te feltételedből csak az az egy nem valósult meg: a házasság! Más feltételed nem is volt!

2017. febr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok okos tanacsot adni de meg ne kerd a kezet!N
2017. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel az emberrel nem kellett volna közös házat venni.
2017. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 omba ***** válasza:

"Kicsit átverve érzem magam." - Félreérted, nagyon át vagy verve.

Ne kérd meg a kezét, de mond meg, hogy árulni kezded a lakást, mert ebből nem lesz se család, se házasság, se gyerek, semmi.

Ő változtatta meg az szavát, neki kéne magyarázkodni, 5 év múlva ugyanitt fogtok állni, csak a gyerek neked egyre esélytelenebb lesz, ugye?

2017. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én megértelek, hogy nem akarsz gyereket házasság nélkül, de akkor a lakást meg miért?

Nem fogja ő megkérni a kezed, az az érzésem, úgy érzi, már így is megszerzett, úgyse tehetsz semmit.

2017. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Volt sógornőmmel szórakozott így a sógorom.

Ráadásul sógornőm családjában gyakori a korai menopauza (édesanyja 36, a nővére 32 évesen kezdte) szóval volt pánik.

Végül sógi kibökte, hogy ő nrm is akar.

2017. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!