Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gerinctelen dolog egy...

Milyen gerinctelen dolog egy férfi részéről, ha gyűrűt vesz a barátnőjének, de valojában feleségül venni esze ágában sincs?

Figyelt kérdés
Ezzel hamis illúziokat keltve a lányban. Majd amikor a lány érdeklődne, hogy akkor az úgymond eljegyzés után mikor lesz esküvő, a férfi egy tréfával elüti a választ.
2013. nov. 19. 10:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Nem minden nönek az az életcélja hogy férjhez menjen. Én 8 éve vagyok eljegyezve, 11 éve vagyunk együtt, több éve együtt élünk. Egyikünk sem akarja a házasságot, a környezet sem erölteti. Papír nélkül is jól megvagyunk, házasság annyit változtatna hogy papíron egymás "tulajdonai" lennénk.
2013. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

A papír nem egyenlő a házassággal. A papír csak bizonyítja azt.

Számomra vicces amikor valaki évek óta jegyben jár. Olyan komolytalan az egész.


Kedves Kérdező, a gyűrű egy ékszer. Nem csak eljegyzési gyűrű létezik. Kaphattál volna nyakláncot is.

2013. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Klasszikus arany karikagyűrű, neki is van, felhúztuk egymás ujjára. Elvitt vacsorázni, és ott. Szerintem ez eléggé eljegyzésnek tűnik. Mondjuk nem azt kérdezte, hogy leszek-e a felesége, csak hogy elfogadom-e tőle a gyűrűt... lehet, hogy itt kellett volna elkezdenem gyanakodni:((
2013. nov. 19. 10:35
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Én sosem akartam férjhez menni, párom sem akar megnősülni. Viszont abban benne lennék hogy nem vesz felségül hanem eljegyez, és annyi. De ez sem fontos, egyébként is sok gyűrűt kaptam már tőle. Nálunk egyébként is mindig vicc tárgya az esküvő.

Mindenkinél más. De ezt nekik kellene megbeszélni. Nem poénkodással hanem komolyan. Mellesleg mennyi ideje vannak együtt? Nyilván nem két hónapja; már kiismerhette volna a párját hogy mit is akar a jövőre nézve.

2013. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Tudod kérdező, az emberek különböznek! Te vagy ezzel a férfival kapcsolatban, nem neked kellene vele beszélned arról, hogy akar-e házasodni, stb. veled? Ha szerinted olyan komoly a kapcsolatotok, hogy erre sor kerüljön, ne mondd már, hogy még sosem beszélgettetek a házasságról való hozzáállásról!


Egyébként a férfi hozzáállásából úgy tűnik, hogy ő ezt nem eljegyzésnek gondolta, hanem amolyan "kapcsolat megerősítése" gyűrűnek. Elég szar ötlet, mert valóban félreérthető. De elő szokott ez fordulni, itt is sokan kérdezik vehetnek-e ilyen célzattal gyűrűt a barátnőjüknek. Na pont ezért a hisztiért nem tanácsos :)

2013. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem kért meg, akkor tényleg lehet, hogy csak az összetartozásotok jelképéül vette és nem gondolt házasságra. De az ilyesmit, a hosszútávú terveket jó tisztázni egy komoly kapcsolatban, akkor nem érhet csalódás.

Az lenne a gerinctelenség, ha megkérte volna a kezed, hitegetett volna a házassággal, ígérgetett volna, közben meg valójában esze ágában sem lett volna elvenni.

A kapcsolatunk elején én is kaptam a páromtól gyűrűt úgy, hogy nem jegygyűrűnek szánta és én sem annak értelmeztem.

2013. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

De igen az. Talán te is láttad a Csengetett, Mylord?-ot? :)


Nos, ezt a "nagyon vicces" kis tréfálkozós pasit egész gyorsan ki kell rúgni. Ha annyira házasodni akarsz, akkor olyan pasit keress, aki sem a kapcsolatot, sem a házasságot, sem a gyerekvállást nem "vicceli el".

2013. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Hát attól függ. Vannak azok a fajta nők, akik sulykolják a pasiba, hogy jegyezze már el őket. A minap is volt itt egy nő, aki tulajdonképpen kikényszerítette szülinapjára a gyűrűt, utána meg csodálkozik, hogy nagy vígan nem tervezi az esküvőt a férfi.

Egy idő után megunhatja a férfi a nyafogást, és inkább vesz egy gyűrűt, csak ne kelljen tovább hallgatnia. De lehet, hogy magától még nem tart az esküvő témánál vagy két évig. Valahol érthető az ő szempontja is, nem?

Amúgy meg sose fogadj el (pláne ne kérj) gyűrűt olyantól, akinek nem ismered a pontos terveit. Komolytalanná teszi az egészet. Egy esküvőre megérett kapcsolatnál azért már illik ismerni a másik véleményét a kérdésben, netán pontos KÖZÖS tervekkel rendelkezni.

2013. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet köztetek, Kérdező?
2013. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kapcsolat megerősítése céljából vette a gyűrűt.Nekem ezzel nem lenne bajom,de neked nyilván rosszul eshet,ha komolyabbnak gondoltad a dolgot.Azt mondom,beszéld meg a társaddal,milye érzéseid vannak ennek kapcsán,és a reakciójából sok mindent le tudsz majd szűrni.
2014. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!