Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Arra készülök, h elhagyjam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Arra készülök, h elhagyjam a barátnőmet, de szr embernek érzem magam, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, 9 éve vagyunk együtt a barátnőmmel.

Szeretem őt, de már nem úgy, ahogy az elején.

Ő idősebb nálam 4 évvel.

Több baj is van, ami miatt szr embernek érzem magam, és nem tudok dönteni. Ezt ő is érzékeli már egy ideje, azt nem tudja, mitől van, de tény, hogy mostanában máshogy reagálok le dolgokat és ezt látja.

Szóval a munkahelyemen megtetszett egy kollegina. Nem történt köztünk semmi, vagyis nem jöttünk össze, de a "szimpátia" kölcsönös, és bevallom, róla fantáziálok egy ideje.

A barátnőmmel sincs baj, csak már egy jó ideje a szürke hétköznapokat éljük, és elmúlt a varázsa.

Neki egyébként rajtam kívül nincs senkije, nincs családja. Mondjuk nekem sincs senkim, akire számíthatok, mindig is mindent ketten oldottunk meg, másra nem számíthattunk.

Csakhogy épp ez a baj, mert ő elég keveset keres. Ha magára maradna, emiatt is bűntudatom lenne, sőt lehet ezért sem tudom meghozni a döntést.

És vannak még komoly dolgok. Már több éve, hogy megkértem a kezét, és tavaly beszéltünk róla, hogy eljött az ideje egy kis esküvőnek és a családalapításnak, mivel már régóta együtt vagyunk. Ő most abban a hitben van, hogy hamarosan összeházasodunk, és gyerekünk lesz. Tudom, hogy szeret, ezért is érzem ilyen idiótán magam. Lelkiismeret-furdalásom van, mert kb. tavaly nyárig én is akartam ezt, amíg meg nem ismertem a munkahelyen ezt a lányt. Szeretem a barátnőmet, és nem akarom bántani, de már nem tudom elnyomni ezt az érzést sem, hogy valaki más egyre jobban a hatalmába kerít. Nem tudom, mit kellene lépnem, arról fantáziálok, hogy szeretkezünk, de nem a barátnőmmel, hanem a kolleganőmmel. Lehet, hogy beleszerettem. Próbálok itthon normális lenni és úgy élni, mint eddig, de érzem magamon, hogy sokszor furcsán viselkedem. Állandóan rá gondolok. Ti mit tennétek?

Szakítanátok, és ezzel fájdalmat okoznátok, vagy maradnátok a megszokott kapcsolatban, várva, hogy ez a fellángolás vagy akármi elmúljon? Senkinek sem akarok rosszat, de magamnak sem.

30/F


2017. febr. 12. 19:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
83%

Pár év azúj kolleginával, és ugyan ez történne.

Én a helyedben leülnék a barátnőddel megbeszélni mindent, és feldobni a kapcsolatunkat.

Viszont az egyértelmű, hogy te inkább az új p.nára hajtanál, szóval hagyd el a barátnőd, jobbat érdemel.

2017. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
93%

Ha a szürke hétköznapok azt jelenti, hogy már nincs annyi szex, intimitás (általában ezt értik alatta) akkor ezt kéne orvosolni. Beszéljetek róla. A kollegínával is jönnének a szürke hétköznapok, a pároddal viszont már jó pár dolgon keresztül mentetek. Ezt azért mérlegeld, mielőtt bármi hülyeséget csinálnál.

30/f

2017. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ugyanez lenne.

És igen, most állandóan rá gondolok, nem tehetek róla, próbáltam elfojtani az érzést, de nagyon bejövünk egymásnak, már a kollégák is észrevették. Tudom, hogy nem szép dolog.

És ez is eszembe jutott, hogy üljünk le.

De akkor mi változna? Mit dobjunk fel? Vigyem el egy új étterembe, vagy mi?

Az a régi tűz már nem jön vissza, és ettől meg nem fog elmúlni a vonzalmam a kolleganőm felé. Az a baj, hogy a város másik felében volt dolgom, nem nagyon szoktam arra járni. És volt ott egy új étterem, gondoltam, ki kéne próbálni. Ezért is írtam, hogy elvinném oda... de lelki szemeim előtt nem a barátnőmet láttam magammal szemben, hanem a kolleganőmet.

Azt tudom, hogy szeretnék vele lenni, de nem bírom a barátnőmet sem elhagyni, mert nem érdemli meg. Két nőt sem akarok, nem ez a célom. Nem tudok dönteni.

De mi a fontosabb? Az, hogy vágyjak arra a nőre, akivel együtt vagyok, vagy az együtt eltöltött évek?

2017. febr. 12. 20:06
 4/68 anonim ***** válasza:
88%

Hát bár tudnám erre én is helyes döntést... Majd mond meg, ha meg van és túl vagy rajta. :)


Az meg természetes, hogy aggódsz miatta, hiszen már jó pár dolgon túl vagytok, ez a 9 év is felér már egy házassággal.


Az a baj, hogy tapasztalat, hogy most ebben az állapotban az esküvő/házasság/gyerek kombó csak még jobban bepánikoltat.. és gyanítom a másik irány felé fogsz menni ahogy jön az ideje.


Az új és érdekes, pláne tiltott dolog meg sok embert vonz, és már meg is fészkelte magát a fejedben..

Én nem tudok erre a helyzetre tanácsot adni, jobb-e ilyenkor benne maradni egy alapvetően jó, csak kevésbé szenvedélyes kapcsolatban, vagy érdemes-e belevágni egy újba. - talán jön majd egy tapasztaltabb és mond hasznosat.


Viszont ami fontos, hogy nem vagy rossz ember, ha úgy döntesz, hogy neked ennyi elég volt ebből a kapcsolatból és újra van szükséged! Felnőtt emberek vagytok, és tiszteletben kell tartani a másik érzéseit, döntését is, ráadásul a párod sem szeretné valószínűleg, hogy vele maradj, ah nem vagy boldog. Előbb-utóbb ő is találna újra valakit, akivel építkezhet.

ÉS ha úgy érzed, hogy nem vagy képes a házasságot/családalapítást vele végigvinni, akkor igazából még talán jobb is, hogy ilyenkor léped meg, nem később. Ilyenkor még "könnyebb" valószínűleg, mint gyerekkel.


Azért én még a helyedben megpróbálnám ezt a szenvedélyt valahogy a saját kapcsolatomba átvinni- már a páromra összpontosítva, - és kipróbálni új dolgokat vele.

Ha idővel, hónapokon belül sem szűnik meg ez, amit most érzel, hogy szíved szerint mással szívesebben lennél, akkor az már erős jel lehet erre a lépésre.

2017. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
67%

Belegondoltál a barátnőd helyébe?

34 éves, úgy érzi megtalálta élete párját, vállalna gyereket vele.(ami 34 évesen kicsit már lehet késett is, ami persze nem probléma), de ha otthagyod legalább 1 év mire átvészeli a szakítást. Minimum 1, de szerintem több is. Elkezd randizgatni a újabb fél-1 év és ott van, hogy 38-39 mire megint hasonló helyzetben van.

Szerintem ilyen szempontból nagyon nagy szemétség most szakítani... akkor kellett volna amikor elkezdődött az az időszak amikor érezted, hogy baj lesz. Mondjuk inkább most szakíts, minthogy 2 gyerekkel hagyd egyedül.

Ezt neked kell eldönteni, csak a végén, nehogy két szék között az asztal alá....

2017. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

Eltelt már több, mint fél év, mióta ez a lány odajött a céghez.

Azóta tetszik, egyre jobban, azóta viselek itthon egy álarcot, pedig megpróbáltam mindent, hogy elhessegessem a gondolatot. Próbáltam még tavaly a barátnőm felé közeledni, de ő nem vágyik több szexre, és őszintén szólva, hiába lenne több, abban nincs benne már az a szenvedély, amit én most elképzelek, hogy lenne - a másikkal.

Eddig akartam gyereket meg tényleg el akartam venni, de most nem tudom, mit akarok. Tény, hogy mostanában nem ez az első számú vágyam.

2017. febr. 12. 20:23
 7/68 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnétek visszahozni kicsit a kezdeti érzéseket a jelenlegi pároddal, akkor ehhez két ember fog kelleni. Nagyon fontos, hogy ezt megbeszéld vele, hogy neked szükséged van izgalomra, újításra ebben a kapcsolatban. Utazzatok el, járjatok el újra kettesben, szervezzetek a hétköznapokból kizökkentő programokat, vessetek be az ágyban új praktikákat. Ha beválik, talán még menthető a kapcsolatod.

Ha úgy látod, hogy nem hajlik rá, megfelel neki, ahogy van, akkor viszont veszett ügy, hiszen neked előbb vagy utóbb, de ez már kevés lesz. Mutatja ezt a most kialakult helyzet is. Ha lépsz, annak tudatában lépj, hogy a varázs az új nővel is el fog múlni. Örök szerelem nincs. Addig izgalmas, míg vágysz rá, illetve kicsivel tovább, de a hétköznapok vele is utolérnek majd.

Személy szerint első körben a jelenlegi feljavítását tanácsolnám. Ha utána nem látsz esélyt a változásra, akkor a lépést.

2017. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 A kérdező kommentje:

Persze, hogy belegondoltam. Tuti kikészülne.

Ezért is vívódok.

Tudom, hogy már bőven szülhetne, meg szinte már késő is, mondogatta is már párszor, hogy tudja, hogy nem fiatal.

De eddig nem akarta és nem is volt megfelelő a helyzetünk.

Akkor kellett volna?

Hát az a fél év szerintem nem sokat jelent, sőt fél éve még ennyire nem is volt durva a helyzet, ez lassan alakult ki.

Ősszel még voltunk egy utazáson, és jól éreztem magam vele. Bár igaz, hogy akkor is sms-eztem a kolleganőmmel, de alapvetően jó volt együtt kimozdulni. Karácsony előtt már éreztem, hogy annyira nem őszinte nálam ez a szeretet ünnepe, mert tényleg szeretem, de ez mégiscsak képmutatás már.

Én is gondoltam erre, hogy inkább most, mint gyerekkel. De már tudom, hogy vágyik egy gyerekre, meg hogy ennyi év után elvegyem. De azt is tudom, hogy nagyon zárkózott, nem jár sehová, és biztos nem pasizna be újra.

2017. febr. 12. 20:29
 9/68 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom javasolni, amit az előbb. Tegyél meg mindent, hogy a mostanival jó legyen. (barátnőd hozzáállása milyen? hajlandó változásra? vagy elkényelmesedett és ezen nem is szándékozik változtatni?)

Ha nem jön össze az újítás vele, tiszta lelkiismerettel léphetsz ki.

2017. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

Igazság szerint tavaly már megpróbáltam ezeket a dolgokat, csak akkor még nem tudatosan.

Több szexet nem igazán akart, sokszor mondta, hogy fáradt, vagy csak nincs kedve hozzá.

Én akartam jönni-menni, ő meg inkább otthon ülős. Meg ő takarékosabb, nem akarta szórni a pénzt, sokszor ez volt az indok egy étterem ellen. Ha most felvetem neki, hogy mi van, akkor 2 dolog lehetséges.

1. Eddig is akartam többet/mást, azaz tudta, hogy én szeretném, ő mégsem hajlott erre.

2. Ha megtudná, hogy mi okból akarom ezt, akkor talán egy időre megváltozna, de van ennek értelme? Az nem ő lenne, és csak muszájból csinálna mást.

2017. febr. 12. 20:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!