Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért KELL hogy mindig igaza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért KELL hogy mindig igaza legyen?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyok együtt a párommal, és mostanság kezdett észrevehető lenni számomra, hogy akár hányszor vitatkozunk valamin (hétköznapi témákon), mindig neki kell hogy igaza legyen, nem tudja elfogadni, hogy ne neki legyen igaza. És ezek a beszélgetések el tudnak menni addig a pontig, ahol megsértődik.

Volt már rá példa hogy megbántott, de nem kért bocsánatot, inkább megsértődött azon, hogy miért fogom fel bántásnak és végül nekem kellett bocsánatot kérnem. Miért lehet ez?



2017. febr. 15. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert makacs. Es gyerekes
2017. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen típusú emberek. Biztos, hogy ő kell neked?
2017. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egója elvakít mindent körülötte. Ilyen emberrel nem lehet hosszabb távon együtt élni, ha meg mégis bevállalod, készülj fel, hogy papucs leszel. Az egyik exem is ilyen volt, nos amikor láttam, hogy nem fog megváltozni, akkor szakítottam. Az egy igazi pofára esés volt számára, de a mai napig nem ismeri be, hogy benne van a hiba. Azóta is csak jönnek-mennek a kapcsolatai. Valamint a családba nagyapám is ilyen, nem bírja elviselni ha nincs igaza, a mamám teljesen megadta magát a személyiségének, szörnyű nézni.
2017. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyszer közöltem vele hogy miért kell hogy mindig igaza legyen és hát mit ad isten, ebben sem volt igazam... Ironikus

Ennek ellenére nagyon jó mellette lenni, szeretjük egymást, csak vitázni dolgokról vele nem lehet, de legalább bármiről lehet vele beszélgetni

2017. febr. 15. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nálunk is mindig az enyém az utolsó szó:

"Igen drágám" :-)


Viccet félretéve, bizony nem jó hozzáállás. Mert az embernek nyilván legyen saját véleménye, de azt nem szabad lenyomni a másik torkán.

Nagy az egója, ennyi. Szerintem pár pofáraesés után néz tükörbe az ilyen természetű ember (vagy még akkor sem).

2017. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 opened paradise ***** válasza:
Nem kellett volna. Csak te szeretnèd a konfliktus végét. Egyszer legalább kitarthatnál.
2017. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az exem is hasonló volt.Sok időt nem értünk meg együtt.Nála még bejátszott emellé a bizalmatlanság és a féltékenység is.Hosszútávon ezt nem lehet bírni.
2017. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elmondok neked egy kis történetet. Mégpedig az enyémet. 5évig voltunk együtt, már az elején feltűnt hogy nagyon önző és hasonlóan viselkedett, mint a te párod.

Na kb az első egy év volt jónak mondható, azt hittem megbarátkozok ezzel. Hát nem sikerült, én nem vagyok az a befogom a szám és kussolok típus, nem hagyom hogy elnyomjanak.

Ja még a szexben is önző volt, pl neki 10szer volt "jó", nekem meg alig jutott +.

Megcsalástól kezdve az ordítozásig volt minden. Mert ugye a nagyobb gondok problémák később jönnek...

Utána találtam egy szuper megoldást:

Ha telefonon megy a vita leraktam és nem beszéltem vele amíg le nem higgadt, vagy eltűntem pár napra.

A végén pedig emiatt szakítottunk. Mindig mindent IS ő akart, mindig mindenben is neki volt igaza, bocsánatot soha nem kért...

Szerintem csak orvosi segítséggel lehet ezen túljutni (bár arra egy önző embert igen nehezen veszel rá).


A probléma viszont nem az hogy olyan amilyen, hanem hogy te nemigazán viseled. Hidd el, később még nehezebben fogod viselni. Szerintem ha az orvosi úthoz nincs elég erőd, addig lépj ki amíg méltósággal teheted.

DE ez az én véleményem.

Ja és nagyon szerettük egymást hozzá kell tennem.

29/F

2017. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!