Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem úgy, hogy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem úgy, hogy én fektetek több energiát a kapcsolatunkba már az elején?

Figyelt kérdés

Igaz, mégcsak 2-3 hónapja ismerjük egymást, és nem tudunk a távolság miatt olyan gyakran találkozni, de nem túl bíztató, hogy már most kétségeim vannak. Úgy érzem sokszor, mintha én mûködtetném a kapcsolatot, mintha én "udvarolnék" neki, pedig csak teljesen alap dolgokat teszek, pl. reggel küldök egy kedves üzenetet. Sosem tenném szóvá, hogy eddig még egy apróságot sem kaptam tõle, pedig volt szülinapom is, igaz, hogy rá 3 hétre tudtunk csak találkozni. Mondjuk fõzött nekem párszor finom vacsorát, aminek nagyon örültem. Minden nap elmondja, hogy mennyire szeret, és persze én is õt, de nem szeretném a férfit játszani ebben a történetben, hisz nem ezt szoktam meg korábban. Másik dolog, hogy elég aktív nõ vagyok, sok energiával, míg õ mintha kicsit fásult lenne, vagy nem tudom, pedig nem 60 éves. (Szexualitás terén viszont minden teljesen tökéletes.)

Szerintetek mit tegyek, egyáltalán nekem kellene tennem valamit?


2017. márc. 20. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolat nem erről szól véleményem szerint, hogy ha adunk, akkor kapni is fogunk, és ez így normális. Egy párkapcsolat szerintem arról szól sokkal inkább, hogyha vele vagyunk, és adhatunk neki, az nekünk jó, és nem pedig egy szükségszerű dolog, hogy azt majd visszakapjuk. Hogyha pedig nem jó adni neki, mert ez nem ad neked örömet, akkor nem szereted, ennyi az egész.


Viszont ha őszintén adsz neki, feltétel nélkül, úgy, hogy látszik rajtad, hogy ezt azért adtad, mert neked jól esett, és nem azért, mert hogy húú mit fogsz cserébe kapni, akkor fogja látni ő is hogy ez mennyire jó, hogy ti együtt vagytok, mert mennyi örömet okoz ő neked, így beindul a körforgás, hogy ő is örömmel fog adni neked, mivel alapból tudja, hogy örömet okoz neked. Ha nem tudja, akkor valszeg nem szeret annyira, vagy valami probléma van, akkor megbeszélitek, és ha neki ténylegesen nem jó, akkor kár erőltetni, mert későbbiekben benned is feszültséget fog generálni az, hogy amit adsz neki, és te szeretsz(tehát adni), azzal úgymond úgy fogod érezni, hogy ártasz neki, mivel ő ezt nem tudja viszonozni, ami nem neked kéne hogy jó legyen, hanem neki(tehát a viszonzás). Így ártasz neki, mert nem tudja viszonozni, ergo nem tudja jól érezni magát a kapcsolatban.

2017. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Egyetértek azzal, hogy egy

kapcsolatban nem mérlegen mérjük, hogy ki mennyit ad a másiknak.

Tudja, hogy engem a kis dolgok tesznek boldoggá...

2017. márc. 20. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:
De miért nem az tesz boldoggá, hogy adsz neki?:D Ha téged az tesz boldoggá, hogy ő mit ad, akkor mi értelme az egésznek?:D Ez a feltételes szeretet. Ezzel nem sokra lehet menni. Nem ő fog boldoggá tenni saját magad által, hanem te fogod boldoggá tenni saját magadat általa.
2017. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató a véleményed. Úgy érzem, én jobban odavagyok érte, persze õ ezt nem így gondolja.

Lehet, hogy csak a távolság miatt nem jönnek át annyira az érzelmek, amennyire én azt szeretném.

2017. márc. 20. 14:40
 5/5 anonim ***** válasza:

"Sosem tenném szóvá, hogy eddig még egy apróságot sem kaptam tõle"


Pedig szerintem ez lenne a megoldás a problémádra. Meg kell beszélni vele, hogy neked is van igényed ilyenekre, és kész. :)

2017. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!