Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "A gyűlöletet és a szerelmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"A gyűlöletet és a szerelmet sokszor csak egy hajszál választja el" - ezzel egyetértetek?

Figyelt kérdés

Párszor már előfordult velem, hogy egyszerre éreztem azt hogy szeretem, akarom, de utálom is a páromat, és elakarom felejteni. Ez általában akkor szokott lenni, ha összeveszünk, vagy megharagszom rá. Aztán mindig elmúlik, és tudom hogy nagyon-nagyon szeretem és csak ő kell.


Tegnap bukkantam rá erre az "idézetre" és igaznak is találtam, meg nem is.

Szerintem ugyanis akit tiszta szívből szeret az ember, azt utálni nem tudja, csak akkor, ha már nem szereti.

Ti hogy vagytok ezzel?


2017. márc. 21. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Hétköznapi értelemben a két fogalom szöges ellentéte egymásnak. Nőknél van ez, hogy egyszerre több mindent is éreznek egyszerre. Amit egyébként egy férfi is tud, csak nála valszeg inkább váltakozik. Tehát egyik pillanatban ezt érzi másikban azt, míg a nő egyszerre érzi a kettőt. Tehát a válaszom, hogy nőknél lehet, viszont a srácoknál egyidejűleg nem így működik.:D
2017. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
En nokent sem ereztem meg soha 25 ev alatt egyszerre a kettot. Szerintem ez is csak valami jol hangzo de semmitmondo "bolcsesseg" akar lenni.
2017. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondhatnád azt is, hogy most úgy tűnik, érzelmileg instabil vagy és kezdhetsz rajta dolgozni, vagy legitimizálhatod magad számára egy olcsó közhellyel. Igaz, az utóbbi egyszerűbb és nem igényel bele fektetett munkát, viszont társat sem kapsz mellé, mert ez a te döntésed. Személy szerint az elsőt szorgalmaznám és saját tapasztalatot fogalmaznék a saját szavaimmal.

30/f

2017. márc. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En egyetlen embert gyulolok, akit valaha kedveltem.

Randiztunk parszor, szexeltunk is.

Vegul tul nyomulos lett, meg a tesomra is feltekeny volt.

Szakitottam, nekiallt zaklatni, olyanokkal zsarolt, hogy levideozott engem szex kozben es a netre teszi.

Egyszer elete szerelme voltam, a kovetkezo uzenetben pedig minden mocsoknak elhordott.

Az tette be nalam a kaput, hogy megprobalta elvinni a lanyomat az ovodabol.

2017. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez arra utal, hogy mindkét érzelmet borzasztóan nagy intenzitással éljük meg. Gyűlölni is nagyon tudunk, és szeretni is.

Viszont elég egy apróság, ami egyiket átfordíthatja a másikba: a gyűlölt személy olyat tesz, amivel kellemes csalódást okoz, és ezáltal szeretni kezdjük - vagy a szeretett személy tesz egy ilyen dolgot(megcsal, megbánt, stb.), ami gyűlöletté változtatja bennünk a szeretet érzését. Egy nagyon vékony mezsgye húzódik meg a két érzés között, ez az a "hajszál", ami a szállóigében is szerepel.

2017. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

#2-es ez nem bölcsesség akart lenni, ez bizonyított. Lehet máshogy értelmezted amit írtam, de mivel a nőknek sokkal több gondolataik vannak(nyilván hitelesebb lenne ha kikeresném az adatokat és leírnám, de nem érek rád ennyire:D), ezért egy pillanatra több is jut, ergo ez több érzést vált ki bennük. Nem tudom milyen mögöttes tudástartalmakkal cáfolnak amúgy meg emberek dolgokat, de idegesítő. Férfiak sokkal lassabban gondolkoznak, viszont sokkal okosabban, a nők meg egyszerre több dolgot is képesek, az érzelmek skáláját annyira széles tárházban tudják használni, hogy azt a férfi néha meg sem érti. Ezért van az, hogy amikor a nőci azt mondja, hogy semmi, viszont közben millió dolog van benne, a srác tényleg azt fogja csak látni érezni, hogy nincs semmi gond, maximum a hangjából egy-egy gondolatot leszűr és ennyi.


Mindegy nincs kedvem veled foglalkozni szíved joga azt hinni amit szeretnél:D

2017. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A gyűlölet és a szeretet testvérézések, nagyon hasonló intenzitásúak, ahogy azt előttem is írta valaki. Könnyen átfordulhatnak egymásba. A szeretet ellentéte a közöny, ha már gyűlölünk valakit, foglalkoztat minket az a személy, valamilyen negatív érzést vált ki belőlünk.
2017. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyu, en a sajat tapasztalatomat irtam le, ha tudtad volna ertelmezni, a "szerintem" szo meg altalaban velemenyt fejez ki, nem bizonyitott tenyt. Soha nem ereztem meg egyszerre gyuloletet meg szeretetet valaki irant, es vegyes erzeseim se nagyon szoktak lenni, esetleg csak akkor, ha nagyon egy aranyban vannak a pro es kontra ervek egy dolognal es nem tudok egyertelmuen donteni.

Ja, a semmi szocskat se hasznalom altalaban, ha bajom van, hanem megmondom, hogy mi a bajom, mert szeretem, ha a parom tisztaban van vele es osszeszedi magat es megoldja, hogy ne legyen bajom :D (Marmint ha epp vele van bajom.)

2017. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 A közöny nem ellentéte a szeretetnek, hanem maga a határvonal, ami közte és a gyűlölet között húzódik. Akkor vagyunk közönyösek, amikor abszolút nem érzünk semmit, nem foglalkoztat minket egy adott dolog vagy személy.
2017. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ott a pont a #9-esnél.:D
2017. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!