Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a páromat. Igaz, hogy kicsit sokat veszekszünk(talán többet, mint az átlag), viszont nagyon jól érzem magam vele, ő a másik felem és már már ijesztően egy hullamhosszon vagyunk. Rengeteg áldozatot, hoztam érte és a szerelmünkért is. Számomra a tökéletes partner. Vele szeretném leélni az életem. Viszont van egy kis problémám. Mégpedig az, hogy mindig számíthat rám, minden nyűgjét, baját meghallgatom és sokszor erőmön/képességeimen felül probálok neki segíteni, vagy megoldást találni rá. Azonban, ha nekem van valami problémám sosem számíthatok rá. Volt, hogy késő este lett volna szükségem rá, de őt jobban érdekelte az, hogy fáradt volt, hogy nekem mindig csak hülye problémáim vannak, meg hogy neki is van 1001 gondja. Kérdem én egy párkapcsolatnak(főleg egy tartósnak) nem az a lényege, hogy mindig számíthassunk a másikra, akármi és akármikor legyen is probléma?!

Mikor pedig megmondom neki, hogy vele ellentétben én mindig meghallgattam azzal jön, hogy rengeteg mindent el se mond. Ez nagyon bánt, mert én mindig nyílt lapokkal játszom és mindig elmondom neki, ha valami problémám van. Ne értsetek félre nem a tipikus "jajj minden lényegtelen apróságott zúdítsunk a srác nyakára" csajproblémákról beszélek, hanem olyanokról, mikor tényleg nagy szüksége van az embernek arra, hogy valaki mellé álljon, vagy netalántán csak meghallgassa.

(Lassan egy éve együtt vagyunk).


Egy fiatal hölgyemény



2017. márc. 23. 00:52
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Kicsit túl sok erőfeszítést töltesz azzal, hogy meghallgasd. Ha téged ez lefáraszt, akkor nem kell csinálnod, gondolom nem kérte, csak mondja, és Te meg hallgatod.


Viszont sehol nincs leírva, hogy akkor cserébe ő sosem lehet fáradt és nem mondhatja, hogy most épp nem alkalmas. Tudom, egy paraszt, de neked se jogos a felvetésed. Csak azért, mert Te mindig megteszel valamit, amire talán neki nincs is feltétlen szüksége, de neked amúgy hatalmas erőfeszítésbe kerül... azért neki nem kell viszonoznia. Sosem kérte, hogy fáraszd le magad a panaszkodásával. Ha zavar nyugodtan mondhatod neki, hogy már a fene fenét eszik ,olyan ideges vagy tőle és nyugodjon le és ne rinyáljon. Nem kell jó pofát vágni mindenhez, és saját magadat kínoznod, csak hogy ő panaszkodhasson, és neki egy kicsikét jobb legyen. Te így nem vagy elég őszinte, mert már szenvedés hallgatni, ahogy panaszkodik, mégis megteszed neki, pedig nem akarnád. Viszont ő őszinte és elmondja, hogy ő bizony nem akarja hallgatni és pont. Csak mert te némán feláldozod magadat, neki nem muszáj ezt tennie. Néha persze illik, de nem lehet ezt lefektetni elvárásnak. Ha sokszor úgy látod, hogy nem csinálja mégsem, akkor az ember szakít inkább...

2017. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De igen, erről szólna. Kompromisszumokkal, áldozatokkal, feladásokkal, az egó félretételével és az alázattal együtt.


Nem kell azonban mindig lelkizni. Ha pl. minden nap vagy heti 1x elmondod neki ugyan azt, hogy fáj a hátad, hogy sajog a derekad, hogy mittudomén azzal sajnos ő nem tud mit csinálni. Nem azt mondom, hogy nem kell róla beszélni, de a társ sokszor nem terapeuta. Mondd el a barátnőidnek, vagy keress szakembert, aki tud segíteni.


Inkább mesélj neki a problémáid megoldásáról, pl. találtam egy új módszert, vagy eljárok csoportba vagy mittudomén.


Negatív embernek tűnhet a pozitív ember is, ha folyton panaszkodik.


Szóval kétes a dolog.


Ugyanakkor milyen társ az, akinek nem beszélhetünk a félelmeinkről és nem hallgat meg minket?


Én a helyedben erős lennék. Ne lelkizz vele, ne beszélj neki a panaszaidról, beszéld meg ezt a barátnőiddel. Mindeközben tartsd nyitva a szemed, hogy akad-e másik férfi is a világon...!

2017. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Rinyálj kevesebbet!Neki is mondd meg rinyáljon ő is kevesebbet!Szívesen!
2017. márc. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos az a baj, hogy a barátnőimmel nem vagyok olyan kapcsolatban, hogy ilyesfajta problémákat megosszak. Nincs meg az a fajta bizalom. És nem egyáltalán nem "rinyálok" állandóan, mert max havonta vagy két havonta történik velem valami nagyobb volumenű szerencsétlenség, amit azért jólenne vele megosztani...


#1-es nekem egyáltalán nem teher, hogy meghallgassam a problémáit, mert igen is érdekel, hogy mi nyomja a szívét és szeretek neki segíteni. Nem várom el tőle, hogy fojton haptákban álljon, ha valami bajom van csak az a baj, hogy jó ha egyszer volt eddig olyan, hogy "lelkitámaszt" nyújtott.


Tudom, hogy a pasik többsége nehezen nyílik meg, vagy beszél az érzéseiről. Ugyan ez volt a gond az exemmmel. Ő még ennél is zárkozottabb volt. Jó, ha az egész kapcsolatunk alatt egyszer elmondott valamit, ami bántotta.

Jólesne, ha megbízna bennem a partnerem, mert ez fontos alapköve egy kapcsolatnak.


Persze nem fogom belőle harapófogóval kirángatni a bajait, de fáj, hogy titkolózik.

2017. márc. 23. 06:55
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Az elején csodàlatosan megfogalmaztad, hogy minden oké, utàna pedig felhozol egy ilyen jellegű problémàt. Kinek akarod bizonygatni, hogy amúúgy nagyon rendben van a kapcsolototok minden happy, de..! Ez nem kis probléma lehet.


Szerintem érdemes elgondolkodnod pár dolgon.


Beszélj a pároddal. Üljetek le, ismerkedjetek meg a kompromisszum fogalmával és mond el mi a bajod!

Csak ennyit tudsz csinálni.


Amúgy ne haragudj, de már csak ebből a rövid kis szösszenetből is érzékelhető volt ( szàmomra ) hogy rinyàlós vagy. Ez kqva fàrasztó ám!!! Akkor is, ha problémáid vannak. Ja és még valami! A párunk a tàmaszunk is, a barátunk, segít ha kell.


De azért NE legyél életképtelen, van amit egyedül kell megoldanod!


Én pl mindig megosztok mindent a baràtnőmmel és ő is így tesz, de van amikor csak meghallgatjuk egymást és tanácsot adunk ha tudunk, de szerencsére felnőtt emberként nincs ilyen problémánk. Valami nàlatok nincsen rendben nagyon..ez fix. Egy jól működő pàrkapcsolatban az amiről te is írsz nem lehet probléma.


Megoldás: Kell egy segg, leültök beszéltek erről. Ha dülőre juttok akkor mindenki változtat kicsit ha nem megy, akkor pápá.


F

2017. márc. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az elejen azt allitod, hogy ijesztoen egy hullamhosszon vagytok meg minden cukorrozsaszin, aztan kiderul, hogy meg igazabol kommunikalni sem tudtok egymassal. 1-2 havonta meg nem tudom mi tortenhet veled, ami tenyleg olyan nagy volumenu, hogy orakat kelljen beszelni rola es meg kene oszd a paroddal allandoan. Tudom, hogy te nem erzed rinyalasnak, de attol meg a ferfiak tobbsege igen. Ezen kivul pedig vannak olyan emberek, akik nem panaszkodnak, hanem jon a problema, megoldjak, es kesobb esetleg ha eszukbe jut, akkor elmeselik. De hogy havonta nekem pl. valami ujabb hatalmas hordereju problemat kene hallgassak, abba nokent belebolondulnek egyhamar. Ja, es egy valamire felhivnam a figyelmedet: a sajat szavaidra. Mindig TE hozol aldozatot, nem pedig ti hoztatok.
2017. márc. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pont ez az h eddig soha senkire nem számíthattam és kishíján beleroppantam, hogy mindig csak nekem kellett a problémáimat megoldani. Nem kértem h oldja meg őket helyettem, csak annyit h hallgasson meg. És nem minden 1-2 honapban van valami hanem arra probálok rámutatni h nem heti szinten problémázok neki hanrm ha valami van jólesne ha meghallgatna.

Nem mondom h tökéletes a kapcsolatunk, de ezt leszámítva minden rendben van köztünk.

2017. márc. 23. 13:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg sokszor mások problémáit is
2017. márc. 23. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!