Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire 'jogosak' ezek a problemak?

Figyelt kérdés

A baratommal beszelgettunk altalanossagban es felmerult a kesobbi csaladalapitas stb tema is. Nem merultunk bele kulonosebben, viszont bogarat ultetett a fulembe es nem jo ertelembem.

Persze szeretnek majd egyszer csaladot babat is de valahol nagyon zavar az anyagi kulonbozetunk. Nem keres rosszul viszont en haromszor annyit keresek. Igy kicsit olyan erzesem van ha a leendo hazunkra babaszobara mindenre gondolok hogy en tartom el a csaladot. Ami persze nem teljesen igy lenne de azert nem lenne rossz egy megkozelitoleg fele fele aranyu jovedelem amit a kasszaba teszunk.

Talan nem zavarna az egesz ha latnam rajta az ambiciot vagy barmit a karrierjevel kapcsolatban, en tamogatnam barmiben de neki jo ahol van. En pedig az allando fejlodes hive vagyok ambiciozus stb.

Bocsi ha osszeszedetlen lett mobilrol potyogtem.


2017. márc. 24. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Reszben jogos, de ha fiatalok vagytok meg, akkor boven fejlodhet meg es lehet nagyobb fizetese kesobb.

Engem amugy nem zavar, ha az enyem a nagyobb fizetes nokent mert eszem agaban sincsen gyerek mellett sem otthon dogleni 3 evet, vagy bolcsi fel ev utan, vagy a parom marad otthon. (Neki pl nincs ezzel baja, o maradna szivesen.)

2017. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Kíváncsi vagyok a válaszokra, vajon így fordított nemekkel is előkerül-e a "gazdagabb ha a pénzét félti akkor önző, nem lehet rá számítani" kártya, ami hasonló kérdéseknél ahol a férfi félti, nagyon hamar előkerül.


Mondom ezt úgy, hogy én magam nem vállalok állást a kérdésben, simán csak érdekel.

2017. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Fiatalon még én is összejöttem olyannal, akiben semmi ambíció megvolt, de ezek nem lettek tartós kapcsolatok. Idővel ugyanis rájöttem, hogy ez nekem fontos (és nem az anyagiak miatt (!), hanem, ahogy te is írtad, a folyamatos fejlődés igénye az, amit értékelni tudok). Úgyhogy idővel már eleve ennek alapján választottam párt.

Hosszú távon én nem tudtam tisztelni, szeretni olyasvalakit, akinek minden jó volt úgy, ahogy van...

2017. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
* semmi ambíció nem volt,
2017. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mi a foglalkozásotok?

2017. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben a párod fizuja+a gyes/gyed elég ahhoz, hogy megéljetek a gyerekkel, akkor szerintem ez nem egy eget rengetően nagy probléma. Ha pl ő hoz 200k nettót arra rájön a gyes/gyed nem hinném, hogy felkopna az állatok. Ha te 600k nettót hoztál haza eddig, akkor ugye 800k-tok volt egy hónapba. Ha ezt havi szinten eddig elköltöttétek értsd infláltátok az életszínvonalatokat, akkor úgy fogjátok ezt megélni mint katasztrófa. Ha a sok pénz ellenére nem ráztátok a rongyot és nem vagytok a habzsi-dőzsihez szokva, akkor könnyedén, fogcsikorgatás nélkül hidaljátok át a problémát. Nekem van egy saját házam/kocsim, 180at kapok kézhez és 90et költök havonta (ebben minden benne van) ha rezsi+kaját számolok + két emberre akkor +20lehet a rezsi+50 a kaja, tehát 180-(90+20+50)=20k plusszban lennénk minden hónap végén. Nekem nem okozna ez gondot, mert amíg egyedül voltam képeztem tartalékot. Ha a leendő párom is ezt tette és elmegy gyesre/gyedre(nem tudom mennyit adnak), akkor nem hiszem, hogy bármi gondunk lenne.

30/f

2017. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ahogy én éltem meg: nekem mindig is jobb keresetem volt mint az exemnek. Haza vittem 200-250 nettót havi szinten ő pedig 100-120-at. Annyi volt a szerencsénk, hogy a ház félig az övé,a szülei ráíratták a felét.Tehát azzal nem lett volna gond csak annyi, hogy bővíteni kellett volna, mert 3 emberre kicsi lett volna. Mikor nálunk szóba került 2 év után a gyerekvállalás nagyon megsértett. Annyit mondott, hogy ő nem kaparja el magát, mert ha én szülök akkor csak ő dolgozik és neki kevesebb a pénze úgyhogy inkább várjunk a családalapítással majd lesz valahogy.Vagy én megszülök és 2 hónap múlva visszamegyek dolgozni ő meg elmegy a gyerekkel GYES-re. Na nálam itt ütött be valami. Többet fel sem hoztam ezt a témát, ő erőltette a végén. Azóta már nem vagyunk együtt,és természetesen mindenki szemében engem állított be rossznak, hogy én egy karrierista ribi vagyok, nem anyának való.


De a mostani párja meg nem hagyja békén a gyerek témával, pedig sokkal rosszabb anyagi helyzetben vannak, mint amikor mellettem volt. De ugye Isten malma lassan őröl... :)


Szóval kedves Kérdező, mindenképpen üljetek le és beszéljétek meg nehogy ebből a gyerek jöjjön ki áldozatként. Nem tudom hány évesek vagytok, de ha fiatalok, akkor én azt tanácsolom, ha nincs meg az együtt értés anyagiak terén, meg családalapítás terén, akkor inkább időben lépj! Tapasztalat.

2017. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a foglalkozásotok, mert akkor legalább nettó 300 ezret keresel.

Egyébként ha nektek jó az anyagi helyzet, amiben vagytok, és azon kívül is minden feltétel adott a családalapításhoz, akkor ne stresszelj ezen. Nem mindenki lehet karrierista.


21/L

2017. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanulságosak voltak.

Jobban belegondolva, hogy mi is a problémám, ehhez hasonló dolgok merülnek fel bennem: én hozom a jövedelem nagyját de mellette főzzek, mossak, szoptassak, stb.

Amik szerintem kibúvónak tűnnek, mert ha igazán szeretném, akkor nem is feltételeznék ilyet, mert tudnám, hogy ezt együtt fogjuk csinálni. Szóval...

vagy róla tudom, hogy nem ilyen férj lenne,

vagy én nem állok még készen a családra,

vagy nem szeretem eléggé és ezzel akarok kifogást találni.

Sajnos kicsit mindhárom igaz... Fantasztikus férfi, de nem tölt el az a meleg boldogság, ha belegondolok, hogy tíz év múlva nevelgetjük a gyerekeinket, együtt vagyunk, stb. Egyszerűen csak "oké, ez gy normális élet, oké jó". (És most kicsit megkönnyebbültem, hogy ezt leírhattam. Azt hiszem ma este ezt megbeszélem vele is, és majd együtt kitaláljuk mi lehet a baj és hogyan tovább.)

Azoknak akik kérdezték: ő mérnök (27), én vállalkozó vagyok (25).

2017. márc. 25. 07:54
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
#9 na de mire vállalkozol? :D
2017. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!