Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mért csinálja ezt? Mért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért csinálja ezt? Mért nem tudok vele beszélni?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal.Elvileg szeret, olykor azt veszem észre. De ha vmi nekem nem tetszik (egy cselekedete/tette) azt szóváteszem, mert meg akarom beszélni vele, hogy ez épp sértő, vagy rosszul esett.

És ilyenkor ahelyett hogy megbeszélnénk, vitába torkollik...amit ő indít el. Egyszerűen képtelenség vele beszélni, .. legalábbis ha kettőnkről van szó, vagy róla.Nem jutunk egyről a kettőre!

Én próbálom úgy alakítani hogy jó legyen, .. de Ő mintha tenne rá. Van mikor mondja hogy jó rendben, odafigyelek.... közben meg ugyan úgy megcsinálja.

.. és van mikor egyszerűen úgy hozza le a beszélgetést, hogy még szinte én vagyok a hibás.

Azt is mondtam már neki, hogy ha vmi probléma van, azt meg kell beszélni, nem a szőnyeg alá söpörni (mert nála így működik) ... én nyeljek, nézzem el a sz@rságokat, amit úgy érzek egyre inkább tornyosulnak!

Azt gondolom egy normális kapcsolatban ezeket meg lehet higgadtan beszélni, .. de nálunk??!! :(

A személyiségemből adódóan, ha engem megkérnek vmire hogy ezt ne így csináljam, vagy erre figyeljek oda ... akkor csiszolódok, megteszem, hogy a későbbiekben ebből ne legyen nézeteltérés! De Ő??!!

Belefáradtam, meguntam!

Sajnos már többször adtam neki "még egy esélyt" .. amivel nem élt ... és nem értékelte!

Ilyen pasival még nem volt dolgom!


Amúgy jól kijövünk egymással, ... míg nem teszem szóvá a nemtetszésemet! ... azt veszem észre hogy nem képes tenni a kapcsolatért/értem.

Már elhanyagolva érzem magam :/

Az idegeim mennek rá, hogy tényleg ennyire lesz@rom és figyelmetlen!.. és hogy erre a kapcsolatunk megy rá, ... ezt is szépen elmondtam neki!

Majd akkor kezd csak el kapálózni mikor beadom a kulcsot! :/

Belátom, hogy hibás vagyok abban hogy ennyi esélyt adtam neki, .. illetve hogy az elmúlt néhány napban csak a nemtetszésemet mondom!.. és persze valószínűleg ő már ezt unja! De könyörgöm, akkor mért nem próbál meg néhány dolgon változtatni! Nem túl nagy kérések.. alap dolgok!!Ha oda figyelne rá, .. nem lenne téma!!!


Hogy oldanátok meg ezt a problémát?


32/n


2017. márc. 26. 10:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyit fűznék hozzá, hogy nincs más a képben!

Ő egy öntörvényű ember, annyira kiismertem már,... hogy Ő nah nehogymár meg kelljen felelnie, meg nehogymár ő változtasson, és nem viseli ha a nő "irányít" ... mondja meg hogy mit csináljon! Még ha tudja is hogy úgy jobb lehet!

2017. márc. 26. 10:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Szeretetnyelvekre egy kis kitekinést érdemes tenni.

Neki pedig sajnos tényleg hatalmas felelőssége van az eredménytelen vitában :(

Sajnos nem jut eszembe magyarázat a viselkedésére.


Mindenképp a vitázás eredményessé tétele lenne az elsődleges. És kellene valami „pofon” még előtte, amitől végre komolyan gondolja a helyzetet, és eléred vele, hogy figyel rád, együttműködik, benne van a prpblémamegoldásban.


Nekem nincs meg a tudásom ehhez :(

2017. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonlóból keveredtem ki most, még pokolian fáj, de tudom, hogy helyes döntés volt.


Na szóval...évekig egy olyan kapcsolatban éltem, ahol gyakorlatilag én voltam az a személy aki mindent eltűrt, mindent úgy csinált, hogy a másiknak jó legyen. Miért? Mert gyáva voltam és féltem, hogy ha egyszer elveszítem azt nem élném túl, mert bármilyen is, de az életemet jelenti. Na itt rontottam el...tűrtem mindent. Nem volt jó ahogy mosogattam, nem volt jó ahogy takarítottam, mindenben talált hibát és szóvá is tette. De ha én megsértődtem, akkor természetesen jött a "lelki terror" hogy már megint ő érzi magát szarul amiért mer szólni. Volt, hogy úgy megbántott a dolgaival, hogy fél délutánt végig sírtam, olyankor észre vette magát, megölelgetett, megszeretgetett aztán elkezdte elölről, hogy bezzeg neki igaza van és én gondolkodjak el a dolgokon meg a viselkedésemen.


Például nem volt mindegy, hogy hogyan pakolom el a poharakat, hogyan pakolok a hűtőbe. Bevásárlás után csak ő pakolt ki a szekrényekbe, mert nekem "nincs hozzá" érzékem.


Gyakorlatilag elnyomott, és zsarnokoskodott felettem. De kezdtem rádöbbenni és igyekeztem változtatni a dolgokon. Neki ez természetesen nem tetszett, mert tuti nem szeretem és ezzel ő is kiszeretett belőlem.


Én azt mondom, ha tényleg ennyire önző valaki, az maradjon egyedül vagy találjon egy hasonló társat maga mellé! Ez nem kapcsolat, csupán "cseléd tartás"!

2017. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a problêma egy ilyen pasit nem lehet meggyőzni sajnos és megy a sajàt feje utân !A párom is hasonlo de mi nem élünk együtt sokszor csak én vagyok a hibàs és volt hogy ő hibàzott nem kicsit és volt hogy nem kerestem és ő keresett és akkor engedett de miutàn megbocsàjtottam neki meg megbeszéltük a dolgokat rà kb2-3napra rà folytatta pl hogy mindíg én vagyok a hibàs sokmindenben vagy ilyenek hogy ő nem hibàs ő jol csinàlja ő hisztizhet én nem !Azóta külön vagyunk!
2017. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én volt párom is hasonló volt*
2017. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!