Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolják azt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt sokan, hogy egy nő megüthet egy férfit egy párkapcsolatban, viszont fordított esetben már azonnal ítélkeznek?

Figyelt kérdés

A nők gyengébbek az rendben van, de a fizikai erőszak akkor sem oké szerintem, mindegy ki gyakorolja.


Hallottam olyanról is, hogy a csaj nekiesett a férfinek és a férfi szó szerint csak védekezett, majd a csaj feljelentette bántalmazásért.


2017. márc. 31. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Elméletileg nem üthet meg.

Gyakorlatban pedig van a jól ismert sablon, hogy férfiként nőt lovagiasságból nem üt meg az ember, a másik pedig a fizikális különbség, biztos itt is lesznek oyanok, akik azzal jönnek, hogy egy 60 kilós nő és egy 100 kilós férfi pofonja között van különbség (ebben igazuk is van). Visz8nt ha egy nő megüt egy férfit akkor egyrészt a női mivoltával él vissza (hiszen egy férfi nem üthet meg nőt), másrészt hacsak nincs kiemelkedően jó fizikális állapotban, akkor gyávaságból a társadalom védelmére bízza magát (hiszen az emberek valószínűleg nem a visszaütő férfit ítélik majd el). Ergo, az a nő aki megüt egy férfit, gyáva és számító.

Uff, én beszéltem.

2017. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Amiért egy gyereket sem szabadna megütni - mert sokkal erősebbek vagyunk náluk.
2017. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Mert a noi pofonnak altalaban oka van, mig egy agressziv ferfi altalaban hadonaszik minden gyokerseg miatt reflexbol.
2017. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Én azt is elítélem, ha egy nő üt meg egy férfit.

Sőt, azt mondom, hogy ha egy nő megüt egy férfit, akkor a férfi jogosan üt vissza.

Ha egy nő engem megütne, biztosan visszakapná. Persze nem nagyot, csak egy lájtosabb csicskalángost, csak hogy tudja, hol a helye.

2017. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát de látod 4-es, itt van az egyenlőtlenség. Nem létezne családon belüli erőszak, ha a nők is mondhatnák, hogy ha megüt, visszaütöm, és tudna agyrázkódtató pofont adni, mint egy férfi. Így az erősebb félelemben tudja tartani a gyengét.
2017. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Itt nem csak a pofon erejéről van szó, hanem a megalázásról. Egy pofon megalázó, egy nőtől is. Ezért kell fellépni ellene.

A facebookon van egy Gondola nevű oldal (egy nő szerkeszti), ott posztolnak rendszeresen női erőszakról cikkeket. De egy ilyen oldal édeskevés. Hosszú folyamat lesz, amíg a női erőszakot is elítélik. (Az Isztambuli Egyezmény a családon belüli erőszakot nők elleni erőszakként értelmezi.)

2017. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Van az a helyzet amikor egy pofon egy nőtől megállja a helyét. Pl. ha olyan árulást, megalázást tett, ami szakítóok lesz úgyis. Az a pofon úgyis csak egy percig fáj. Szerintem ha a férfi megüt az csak szarul tud lejönni, akkor is ha megcsalja a barátnője.

Amelyik férfi visszaadja, az nagy marha, ha nem tetszik, szakítson. Mert a nő nem tudja visszaadni a férfi ütését, hacsak ne egy legyintéses pofont adott a férfi. Jó, valamelyik nő vissza tudja adni, és le tudja darálni a párját, de annak nincs értelme, családon belüli erőszakalkalmazás.

Amúgy én még ilyen szitukban nem voltam, annyi volt, hogy valamit elvett a barátom, nem adta vissza, és tiszta erőből a vállába haraptam. :D A kedélyek lenyugodása után mondta csak meg, hogy az a harapás fájt neki, és mérges volt miatta, mondván ő nem okoz nekem szándékosan fájdalmat, én se tegyem.

2017. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

#5,


az, hogy más mit csinál a családján belül, engem rohadtul nem érdekel.

Én a magam részéről soha nem ütnék meg csak úgy nőt, de még csak nem is tartanám félelemben ezzel, épp ezért, mert nem akarok visszaélni a fizikai erőfölényemmel, csináljon bármit, megcsalhat, átverhet, hazudhat, nem ütném meg.

De az, ha ő megüt, az kivételt képez. Azért, mert nálam sincs semmilyen indok arra, amiért megütnék egy nőt, tehát neki sem lehet erre semmiféle indoka. Egyébként soha nem csalok meg, nem verek át, nem b*szok át nőket, tehát már csak ezért sem lehet semmiféle oka rá, hogy megüssön.

Épp ezért ha ennek ellenére is megüt, akkor én is kivételt teszek, és vissza fogok ütni.

2017. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Több oka is van annak, hogy mi, mint társadalom nem hiszünk a nő általi erőszak létezésében:

A legfőbb ok, mert az egyre erősödő nőista lobbicsoportok ténykedésének következtében mindenhonnan az folyik, hogy a férfi elkövető, a nő áldozat. Azt hírdetik, nincs szükség a körülmények ismeretére, egy nőnek mindig hinni kell, a férfinek nem jár az ártatlanság vélelme.

A másik ok, hogy mivel a nő a gyengébb, ezért nem vesszük komolyan az ő részéről történő erőszakot. Olyannyira nem vesszük komolyan, hogy minden esetben őt látjuk áldozatnak, még elkövetőként is. Ez bizonyítja, hogy legalizáljuk (prostitúció, 9 hónaposnál fiatalabb gyerekek elleni erőszak, 1 éveseknél fiatalabb gyerekek elleni női erőszak dekriminalizálása folyamatban van), illetve bagatellizáljuk a nő által elkövetett szörnyűségeket. A nőnek mindig jó oka van erőszakot alkalmazni - mondják.

A harmadik ok a statisztikák torzítása. Ezt lehet tenni a tények elhallgatásával, valótlan adatok használatával, a férfi általi erőszakos esetek felülreprezentált bemutatásával, és a nőerőszak legalizálással, így be sem kerülnek ezek az esetek a statisztikákba.

Mi lenne a megoldás? A megoldás az igazságos eljárás, az elfogulatlanság és az egyenlő jogok (ártatlanság vélelme, önvédelemhez való jog) lennének, minden ember számára.

2017. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Estádio de Felchút ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy megüt? Ha én egy nőt ököllel orrnyergen ütök, az meghal. Ha a gyomorszájon, akkor leszakad a gyomra, a méhe, a lépe pedig szétrobban, mint egy lufi.

Ha támadás ér, azt nyilván elhárítom, de ütést nem fogok bevinni egy nőnek.

2017. márc. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!