Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi számít agressziónak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi számít agressziónak, bántalmazásnak? Ha csak megszorítja erősen a karom, az is?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon egy hétig, párom szólt, hogy sok a vasalnivaló ingje meg nadrágja, vasaljak ki. Nekiálltam, jó hosszú ideig tartott, a vasalót pedig mindig az állványból kihúzható kis fémtartóra tettem, mikor eligazgattam a ruhát, a trató ezáltal felforrósodott, de erre nem gondoltam. Be akartam tolni, mert ugye végeztem, így elégettem a kezem, felkiáltottam, mert fájt, ahogy belenyúltam. A párom erre felcsattant, hogy mit nyafogok már, ha csak szenvedni tudok, hagyjam abba a vasalást. Mondtam, hogy ne kiabáljon velem, elégettem a kezem, inkább megköszönhetné, hogy kivasaltam.

Erre még tovább kezdett ordibálni, hogy ha ez ekkora teher, akkor hagytam volna rohadni a ruhákat a francba, nem kell látványosan szenvedni, én meg visszaordítottam, hogy ha így beszél velem, akkor én most elmegyek. Mikor elindultam az ajtó felé elállta az utat, nem akart kiengedni, még kiabáltunk egymással, a vége meg az lett, hogy oldalról megfogta mindkét karom és nagyon megszorította, és rálökött az ágyra meg kicsavarta a kezem, hogy maradjak ott, és kiabálta, hogy maradjak a seggemen és hogy nem vagyok normális. Nagyon sírtam és fájt :(

Mondtam, hogy kérjen bocsánatot, mert fájdalmat okozott, azt mondta, hogy oké, bocsánatot kér, de ne csodálkozzak, hogy így reagál, ha felidegesítem, meg hogy ez nem bántás egyáltalán, mit fújom fel. Szerintetek bántás? Szerintem az, de nem vagyok benne biztos, mert más nőket tudom, hogy sokkal jobban bántanak, egy ilyet fel se vennének. De fájt, amikor történt, és ma ott már kék a karom. 45 kiló vagyok, én nem igazán tudom magam megvédeni, ha ilyen történik.


Mi a véleményetek? Mit csináljak, beszéljek vele, hogy ez nem volt így oké egyáltalán? Vagy nagyon felfújom? Lehet...


21/N


2017. ápr. 8. 11:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem fújod fel, ez elég komoly dolog. És ilyenkor mindig az van, hogy bár erős fizikai fájdalom ért, a lelki fájdalom sokkal nagyobb: azért, mert a párod - aki elvileg szeret - ilyet tett veled. Már eleve a beszólásai is elég bántóak lehettek, ez a lelki terror. Lehet, hogy már csak mint cseléd funkcionálsz a kapcsolatban?
2017. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor számít annak, ha te annak érzed. Engen is bántott már meg így a párom (én is 45-47kg vagyok ha érdekel), és rosszul esett. De ritka nagyon az ilyesmi. Inkább szavakkal bánt de azokkal nagyon tud...

Szóval ezt magadnak kell eldöntened hogy minek érzed ezt...

24N

2017. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Én ekkorra már szingli lennék.
2017. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát, ki mit mond "cselédnek"... a házimunka oroszlánrészét én végzem, mert ő nagyon lassan és ügyetlenül csinálja ezeket a dolgokat, próbáltuk régebben felosztani, de annak csak az volt a vége, hogy kétszer annyi melóm volt vele, mert az általa elrontottakat is nekem kellett helyrehozni, újra megcsinálni.


Persze, nem arról van szó, hogy fizikailag annyira fájt volna, az jobban fájt, ahol a vasalóval elégettem a kezem. Csak nem érzem fairnek, hogy ő a gép mögül játszva engem csesz le, mert merem az ő ingjeit vasalva elégtni a kezem, aztán még meg is szorongatja a karom. Nem csinált soha ilyet, mindig azt mondta elítéli azokat, akik bántanának egy nőt. Nem értem :(

2017. ápr. 8. 11:46
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ez már bőven bántalmazás, a párod egy önző, lusta, érzékelten barom.

Nálam itt lett volna az utolsó, hogy egyáltalán szóbaállok vele, bőven szakítóok.

2017. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

#4 A "cseléd-státusz" pont itt kezdődik, hogy te végzed szinte az összes házimunkát, és a párod még csesztet is közben. Ezzel akarja üzenni, hogy "ne jártasd a szádat, meg ne nyafogj, hanem csináld a dolgodat", vagyis hogy ő az úr a háznál, te meg csak azért vagy, hogy kiszolgáld.


Nem túl kellemes állapot egy nőnek - van, akinél már pusztán ez is válóok lenne -, de ahogy a leírásból kiderült, ennél nagyobb gondjaitok is vannak mostanság.

2017. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
7%
Amikor egy rohadt idegesítő, érzelmekkel zsaroló, manipulatív lánnyal voltam együtt, ő is eljátszott velem ilyen módon és majdnem ugyanígy reagáltam, pedig nálam nem sok békésebb embert találni, de megfogtam a karját, mert megfutamodott volna. Ezzel párhuzamosan nekiállt látványosan hisztizni,szenvedni, megsértődni, és kamu fájdalmat színlelni, csak hogy mindent kontrol alat tartson újra és újra, minden az én hobám legyen, ő pedig minfen esetben csak egy szetencsétlen áldozat...Szóval nem kell téged sem félteni. Valószínűleg ugyanazt csinálod most. Meghallgatnám a pasi történetét is.
2017. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ki az a kretén, aki a nőjével vasaltatja a saját ruháit? Pofámról lesülne a bőr. Agresszív gyökér a palid. Az a baj, később még el is fog kalapálni. :S
2017. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

A lényeget már leírták előttem, ez már bántalmazás. Nem csak fizikai, hanem lelki is, és láthatóan alárendelt vagy a kapcsolatban. Szerintem hiába beszélnél vele, ha ilyeneket mond, hogy ne csodálkozz, ha így reagál, ez ennél már csak sokkal rosszabb lesz. A legtöbb helyen így kezdődik, aztán mire feleszmélsz, már vérző orral kuporogsz a sarokban, mert sótlan lett a vacsora....

Én a helyedben tuti, hogy rögtön lépnék, nem várnám meg, hogy jobban eldurvuljon a helyzet. Lehet nincs igazam, de ez szerintem olyan dolog, hogy ha egyszer megteszi és megbocsátasz (vagyis itt még az se, mivel ő ezt teljesen jogosnak érzi, és meg sem fordul a fejében, hogy nem így kell a konfliktusokat kezelni), legközelebb is meg fogja tenni. Nagy hatalma van a szerelemnek, de ne hagyd, hogy teljesen elvakítson. Az alapján, amit leírtál, egyáltalán nem úgy néz ki, mintha ti egyenlő társak lennétek, inkább csak van egy házi cselédje, akin még a frusztrációját is kitöltheti.

2017. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas a kérdésed, és a válaszolók is, amiért nem veszik észre, hogy az orruknál fogva vezetik őket...ismét.
2017. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!