Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik olyan, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy valaki képtelen az együttélésre?

Figyelt kérdés

Szeretem magam beosztani a pénzem, mindig is szerettem. Általában előre egy hónapra eldöntöm, hogy mire mennyit szánok és próbálom ahhoz tartani magam. Lassan egy hónapja lesz, hogy összeköltöztünk a párommal. Azt tudni kell, hogy ő nem keres rosszul, ha esetleg nem volt munkája és elfogyott a pénze, akkor az anyja mindig ki tudta segíteni. A párom szeret nagyobb lábon élni, például élelmiszerboltban is a drágább ételeket veszi, nem jó neki pl. a csirkehús sem, felvágottaknál sem eszik meg akármit, csakis sertésből készült sonkát és hasonlókat. Majdnem minden hétvégén cukrászdába jár, például most hétvégén is elhívott annak ellenére, hogy ott volt a sok süti, persze én nem kértem semmit. Még kávét is ivott, pedig előtte otthon is ittunk, így feleslegesen kidobott kb. 2000 forintot. Ez a kisebb gond.

A nagyobb probléma az, hogy az albérletünkbe kellene majd pár bútor, de a mostaniakkal is szerintem el lehetne lenni néhány hónapig. Megbeszéltük, hogy gyűjtünk egy új ágyra, aztán apránként más bútorokra is. Közben engem kirúgtak a munkahelyemről 1 hete, másnap a bútorbolt közelében jártunk, ő be akart ugrani nézelődni, bementünk és közölte, hogy vesz egy ágyat. Mivel engem épp kirúgtak, így nem szeretnék ágyakra és hasonlókra költeni, örülök, ha kajára futja, amíg nem találok mást. Úgy volt, hogy ma megyünk az ágyért, ő már húsvét előtt kivette rá a pénzt és magánál tartja. Tegnap annak ellenére, hogy volt a szüleimnél étel, ő kitalálta, hogy úgyis feltöltötték nemrég a SZÉP kártyámat, meghívhatnám egy étterembe. Én mondtam neki, hogy nem vagyok valami éhes, de ő "nagyon felkészült egy halászlére" és hogy ő is meg szokott hívni - rendszerint ő találja ki, hogy járjunk étterembe, nem én szoktam meghívatni magam, ahogy ő csinálja, nekem jó az otthon összeállított is. Otthon az asztalnál kotorászott, azt hittem eltette a kártyámat, mivel a saját tárcáját nagyon szorongatta, indulásnál látta, hogy nincs nálam semmi. Az étteremben a fizetéshez értünk, kérdezte, hogy akkor kifizetem-e. Mondtam, hogy én mint láthatta nem hoztam semmit. Erre azzal jött, hogy jól megvicceltem, meg hogy most az ágy árából kell költenie (kb.8000 forintnyit ettünk) és majd akkor pótoljam ki az ágy árát. Mondtam neki, hogy nem fogom, mert megmondtam, hogy nem akarok ágyra költeni, ő döntött úgy, hogy sürgős és megveszi. Este visszajöttünk az albérletbe és kérdezte, hogy akkor adok-e 5000 forintot. Kérdeztem, hogy miért? (Én sose kértem tőle pénzt), mire ő azt válaszolta, hogy az ágy árából annyi hiányzik. Mondtam neki, hogy nincs nálam kp. és egyébként is ő van megindulva az ágyért, erre azt mondta, hogy akkor majd vegyek ki holnap, azaz ma mert neki nincs a munkahelye közelében ATM. Ha nagyon akarna akkor úton a bútorbolt felé ki tudna venni szerintem.

Nekem igazából már totálisan elment az ágytól a kedvem, egyrészt rosszul is esik, hogy megbeszéltük, hogy közösen veszünk ágyat és ő egyedül megveszi, az meg még rosszabbul, hogy tudja nincs munkahelyem és kb. az én pénzemet is költeni akarja.


Szerintetek ezen lehet valahogy változtatni? Hogyan tudnám a tudtára hozni, hogy a sajátját költheti nyugodtan, de az enyémet maximum megbeszélés után? Az ehhez hasonló pénz-problémás kapcsolatok, illetve az eltérő életvitellel rendelkező emberek képesek egyáltalán együtt élni? Vagy én vagyok alkalmatlan az együtt élésre? Már azt is felajánlottam neki, hogy amíg nincs munkám, addig hazaköltözöm, addig is kevesebb lesz a rezsi, plusz anyukám úgyis mindig rengeteget főz, így kajára is sokkal kevesebbet kellene költenem. Erre ő azt mondta, hogy akkor feleslegesen vette ki az albérletet, mert az ágyat is állítólag miattam akarja megvenni, csak magának nem venne.


2017. ápr. 18. 10:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Bocs, de te is elég fura vagy. Gondolom az albit közösen fizetitek. Képes lennél hazaköltözni, hogy neked jobb legyen, ingyen kajálj otthon, őt meg ott hagynád, hogy fizesse egyedül a bérleti díjat meg a rezsit??

Lehet, hogy ő könnyelműen bánik a pénzzel, de te meg a másik véglet vagy, és az sem feltétlenül jó. Próbáljátok megbeszélni és valami középutas megoldást keresni.

2017. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Egyébként a 4-esnek nagyon igaza van. Ebből a leírásból úgy tűnik, hogy ti mintha egymás ellen dolgoznátok, nem egymásért. Lehet, hogy túl korán költöztetek össze?

(11-es voltam)

2017. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Az albérletet nem miattam vette ki, csak most mondja ezt!!! Már régóta keresett albérletet, de mind nagyon drága volt, decemberben sikerült egy ismerősén keresztül hozzájutnia ehhez, addig napi 2-3 órát ingázott, amiből már neki is elege volt, ráadásul nem volt semmire ideje, mert mire hazaért este volt, hajnalban meg indulhatott is. Az mellékesen jött, hogy közben találtam munkát és hogy nekem se kelljen ingáznom, mivel már régebben is beszéltünk az összeköltözésről, így adta magát, hogy ideköltözöm. Arra nem számítottam, hogy közben kirúgnak. Tehát az albérleti díjat neki így is úgyis fizetnie kéne, maximum azt tudom elképzelni, hogyha nem lennék, akkor csak egy szobát vett volna ki, de az is kb. ennyibe kerülne, így ugyanott van.


Szerintem az a legfőbb probléma, hogy teljesen más családból származunk. Az én szüleim annak idején a nagymamámmal éltek, mikor 27 éves korukban megszületettem, csak 5 évvel később, hosszas pénzkuporgatás után tudtak venni egy saját házat, annak is a felét az anyai nagyapám halálának örökségéből állták.

Míg a párom szülei ennek tökéletes ellentétei: sosem éltek rosszul, anyuka hozzáment a gazdag apukához, 2 házuk plusz egy nagy tanyájuk volt, közben a gazdag apuka lebetegedett, ennek ellenére még mindig van mit a tejbe aprítani, a szülei is elég nagy lábon élnek.

Míg én azt láttam otthon, hogy csak úgy lehet előre haladni, ha nem verjük magunkat nagy kiadásokba, addig ő ennek rögös ellentét, hisz nekik nem is kellett előre jutniuk, mivel megvolt mindenük. Míg az én szüleim egy évig kuporgattak annak idején, hogy eljussunk a Balatonra vagy a Velencei tóra néhány napra, egyáltalán el tudjunk járni strandra, addig őt a szülei befizették ilyen-olyan táborokba, körbeutaztatták egész Európában.

Szerintem ez lehet a legfőbb probléma, teljesen más világban nőttünk fel, másként állunk az élethez.

2017. ápr. 18. 12:51
 14/31 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor fog működni, ha mindketten rugalmasabbak lesztek!
2017. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a több, mint 3,5 év utáni együttlét utáni összeköltözés korainak számít-e? Lassan azon tűnődöm, ha ennyi idő után nem tudjuk megbeszélni a pénz kérdést, akkor értelmetlen az egész.


Még előtte, 18-20 éves koromban az előző barátommal sosem volt ilyen probléma, hasonló életkörülmények közül származtunk, felváltva fizettünk a boltban, megettük egymás szüleinek a főztjét, persze nem laktunk együtt soha, de teljesen egyetértettünk abban, hogy mit vegyünk a boltban.

Például a múltkor hoztam a boltból SPAR üveges szörpöt, ami akciós volt, és a párom szóvá tette, hogy legközelebb majd PIROSKát hozzak (aminek ugyanolyan az íze és 300 forinttal drágább ha az akciót is nézem), mert szerinte az jobb minőségű, pedig mindkettő 33%-os gyümölcstartalommal bír, számomra az ízük is azonos. Vagy nemrég átugrottam a boltba reggeliért, erre ő odaszólt félálomból, hogy hozzak gyümölcslét is, de ne olyan bénát, aminek 50% alatti a gyümölcstartalma. Hoztam magamnak SIO-t (kb. 25%-os), neki meg semmit, mert csak a SPAR narancslé volt 100%, az meg ugye SPAROS... így inkább nem kockáztattam, erre kiborult, hogy miért nem hoztam neki semmit.

2017. ápr. 18. 13:11
 16/31 A kérdező kommentje:
Volt itt a lakásban pár konyhai eszköz, többek között egy üvegkancsó is. Tegnap hoztunk egy vízforralót, mondtam neki, hogy majd csinálok teát mire hazaér, erre közölte, hogy akkor vegyek üvegkancsót is, mert ő nem fog inni másnak a levetett dolgaiból.
2017. ápr. 18. 13:14
 17/31 anonim ***** válasza:

Világosítsd fel a párodat, hogy a sajátmárkás termékeket ugyanazok a gyártók gyártják, mint a márkás cuccokat, csak a marketingköltségek sokkal kisebbek, ezért olcsóbbak :) Pl. a Spar sajátmárkás felvágottak közül egy csomót a Pick gyárt. A Spar sajtot ugyanaz gyártja, mint a Tollét. Lehet, hogy a szörpöt meg az, aki a Piroskát :)

Nézd, szerintem tényleg mindkettőtöknek engedni kell. Neki is, de ezen segítene, ha valami célja lenne a takarékoskodásnak. Az éttermezést pl vissza lehet fogni, de találjátok ki, beszéljétek meg, hogy mire gyűjtenétek? Lakás? Autó? Utazás? Mert "csak úgy" filléreskedni nem motiváló.

Neked is engedni kell, pl. nem értem ezt az ágymizériát meg hogy miért nem engeded a szépkártyádról elkölteni a pénzt. Nem kell mindenben a szüleid mintáját követni, ha nektek van más lehetőségetek is. A pénz nem cél, hanem eszköz, benneteket szolgál, nem ti szolgáljátok őt :)

2017. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

nálatok nem az együttélés a baj, hanem hogy van egy smucig meg agy sznob

ti nem vagytok egymásnak valóak, ennyi

két normális ember ezt pár nap ismerkedés után belátja

2017. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Lehetséges :) Amikor van pénzem, akkor persze szívesen költök én is, de amikor nincs munkahelyem és nincs kilátásban pénzforrás, akkor nem értem, hogy miért nem jó az a kancsó, ami itt van, kifertőtlenítve? A boltban ugyanolyat lehet kapni.

Én is szeretnék majd dolgokat venni a lakásba, amikor volt munkám ki is néztem pár dolgot /szekrény, tükrök, stb), engem érint a legrosszabbul, hogy filléreskednem kell.

Ő most azt találta ki, hogy autóra gyűjt majd az ágy után, hát kíváncsi leszek. Valószínűleg az lesz belőle, hogy közli 10-én, hogy nincs pénze már (volt már erre példa), kifizettet velem mindent és majd megveszi az autóját 2 hónap alatt.

2017. ápr. 18. 13:47
 20/31 anonim ***** válasza:

SZÉP kártyás tipp: már a kajarészleget is el lehet költeni szállásra, legközelebb éttermi szívózásnál nyugodtan közölheted, hogy ilyen célra akarod félretenni, hogy a következő wellnessen te fizethess kártyával, ő meg készpénzzel. :P (Oké, a vége gonosz poén, de attól még érted a lényeget. :) )

Egyébként a kulcs annyi, hogy megtanulsz nemet mondani. Ha magának nem venne ágyat, ne vegyen, neked nem kell. Ha cukrászdába, ide-oda akar menni, akkor menjen, de téged ne rángasson. Hidd el, ha mindenre nemet mondasz, gyorsan le fog ezekről szokni, csak határozottnak kell lenned.

2017. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!