Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kezdem egyre kevésbé szeretni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdem egyre kevésbé szeretni a férjem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Menthetô még a dolog?

3 éve vagyunk házasok. Kapcsolatunk elején én nagyon félénk és visszahúzódó voltam (új helyre költöztem, nem ismertem senki) amikor jött a párom és felkarolt. Segített munkát találni, mutatott sok új, szép helyet, kedves volt. Egybôl bereszerettem mert egy ennyire önzetlen és kedves férfit még soha nem láttam. Hozzám képest neki sok önbizalma volt, bátornak tûnt. Pár év kellett nekem, hogy felépítsem a saját önbizalmamat egy olyan szintre, ami már egészségesnek mondható. De közben a párom nem fejlôdött.

Mondok példákat:

1. A házunk tulajának több háza is van és sokszor bekavar azzal, hogy ki fizetett. Mi kifizettük a következô hétre valót, de a tulaj állította, hogy nem. Párom ahelyett, hogy szólt volna a tulajnak, hogy nézze meg jobban a számláját, el akarta utalni még egyszer az összeget, hogy "ne legyen vita".

2. Nemrég repülôvel mentem meglátogatni a családomat. Sajnos párom nem tudott jönni. Folyamatosan írta, hogy hiányzok, aztán mikor 2 hét után a reptérre kijött elém, akkor én a nyakába borultam és meg akartam csókolni. Erre jött az, hogy "ne itt". Ne is a taxiban, majd ha hazaértünk. Mert mit gondolnak mások?

3. A bátyja kért pénzt tôle. De mivel nekünk sincs, így párom kölcsönt vett fel, hogy a bátyjának adja. Aztán miután megint kért a bátyja, így párom mondta, hogy honnan van a pént, le lett cseszve, hogy ennyire nem volt szüksége a pénzre.

4. Mivel én tanulok és csak részmunkaidôben dolgozom, így az én fizetésem nem sok. Ahhoz, hogy a havi törlesztést fizetni tudjuk így páromnak plusz órákat kellett vállalnia. Emiatt nincs ideje, fáradt, nyûgös és sokszor goromba.


Én rájöttem, hogy egyre kevésbé szeretem és tisztelem ôt.


25l & 33f



2017. ápr. 20. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Házasság előtt mennyi időt voltatok együtt? Erre kíváncsi lennék.
2017. ápr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy évet. Én sosem akartam megházasodni, mert szerintem ez csak egy papír ami nem tart össze két embert. Párom vallásos és ô nagyon szerette volna. Persze kiderült, hogy itt sem az ô lelki békéjérôl volt szó, hanem mit gondol a családja, meg az ismerôsei, hogy ô egy lánnyal van házasság nélkül. Így a tôlük való félelem miatt akart ennyire házasodni.
2017. ápr. 20. 13:18
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem nincs semmi bajom a házassággal, de minek kellett 1 év után? Mikor te még csak 21 voltál...? Én is házasságpárti vagyok és a családom is, de senki nem "kényszerített" arra, h 1 év után menjek férjhez ahhoz akivel együtt vagyok. Mi lassan másfél éve vagyunk együtt a párommal (én 23, ő 25 lesz) és még "csak" az eljegyzés van tervben... Őszintén nem tudom hová siettetek, de mindegy.


A kérdésedre válaszolva pedig: Most már nem tudsz vele mit tenni. Nem vagyok rossz májú de ebben az esetben a házasságot arra tudnám fogni, h a szülők is tudták, h a fiúk nem is olyan talpraesett mint amilyennek mutatta magát és h állapodjon meg, legyen valaki akire támaszkodhat, aki kirántja a sz...ból ha úgy adódik... Ez a férfiaknál is ugyanolyan taktika mint a nőknél. Először mindig azt mutatják, hogy milyen erősek, talpraesettek, önállóak, aztán kiderül, h mégsem. Hát nem tudom kérdező. Legyen válás? 26 évesen egy elvált nő leszel? Nem túl előnyös "karrier" de ha más megoldás nincs, akkor 26 évesen még előbb feltudnál építeni egy normáls kapcsolatot mint majd X év felett. Én nem maradnék ilyen pasi mellett, de legközelebb gondold meg alaposan, h kihez mész.

2017. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Parod magyar? Magyarul beszelgettek egymassal?
2017. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem korai elválni és új életet kezdeni még gyerek előtt! Én is megtettem ês nem bántam meg...
2017. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a párodnak köszönhetően "felépítetted magad", most meg hogy ez megvan úgy érzed, többet érdemelsz nála. A párod nagy valószínűséggel régen is ugyanilyen volt, csak akkor a kis önbizalomhiányos lánykának még bőven megfelelt, de most, hogy már újabb ugródeszkára lenne szükséged a további "építkezéshez", hirtelen kiszerettél belőle. Annyira tipikus...
2017. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha engem kérdezel, hogy melyik az idiótább, aki kölcsönt vesz fel, hogy a tesójának segíthessen, vagy az, aki hozzámegy azért egy férfihoz, mert "segített munkát találni, mutatott sok új, szép helyet, kedves volt", akkor én lehet nem olyan választ adnék neked, aminek örülnél...


1., Képes nem kakaskodni egy nézeteltérésnél, és békésen rendezni a problémát? Döbbenet...

2., Vallásos létére szemérmes, és nem kíván mások előtt csókcsatákba bonyolódni? Tényleg nagy bűn...

3., Jószívű, segítőkész, akár áldozatokat is vállal a szeretteiért? Felháborító!

4., Képes extra mennyiséget dolgozni azért, hogy a családot eltartsa, nem lusta, nem téged hajt el dolgozni... Hát ez tényleg borzasztó!


Nincs is miért tisztelned, te tényleg sokkal értékesebb ember vagy nála! :/

2017. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A pontokra válaszolva:

1. Ez valóban gáz, persze nem gondolom hogy ez szakításra ad okot, de valóban megpróbálhatna jobban kiállni az igazáért.

2. Engem nem zavart volna... De ahány ember annyi hozzáállás, ettől még lehet magabiztos és talpraesett férfi.

3. Túlságosan önzetlen, saját kárára nem kellene segítenie, de szerintem ez így is egy pozitív tulajdonság.

4. Most arról, hogy te rész munkaidőben dolgozol, ő meg széthajtja magát hogy a házatokat fizessétek hagy ne ő tehessen már.


Nekem ez inkább ilyen keresem az indokokat, hogy miért szakítanék vele dolognak tűnik. Valami ilyesmiket mondanál neki lezárás képen. Nézd te tudod, szerintem nem ezen megy el egy kapcsolat, ez csak egy kis szelet belőle. Lehet csak túl korai volt ez a házasság, még más impulzusokra vágysz, másokkal is megismerkednél.


Szerintem azért ez is benne van a dologban, kb fele-fele arányban. Erre nem lehet mit mondani, ha úgy érzed életed hátralévő részében nem mellette akarsz megöregedni, akkor hagyd ott, később számára fájdalmasabb lesz.

Felesleges gyűjteni és halmozni magadban a szakításra való okot, szakíts ha úgy érzed, légy őszinte ennyit megérdemelnem csak vele szembe, magaddal szembe is, és csak aztán beszélj vele a miértről.

2017. ápr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen, tipikus. De, nem olyan negatívan, mint írták.

Van az a mondás, h zsák, az foltját. 21 évesen nem találtad magad, jött a segítő erős lovag. Csak, éppen ő ugyanúgy keresett vkit, akire támaszkodhat. Ez a támaszkodó kapcsolat. Nos, teltek az évek, megismerted, rájöttél, ő nem erős lovag. Te, úgy érzed, neked ez kevés. Ok. Megoldás: válás, mert ahol tisztelet nincs, ott semmi sincs!

No de: úgy érzed te erős vagy, megállsz a saját lábadon? Mert, ha nem, megint találsz vkit, akiről kiderül, h csak erős/szuverén egyéniségnek látszik, megint támaszkodás lesz!

Mindig olyan embert "vonzunk be", amilyenek az adott életszakaszban mi magunk vagyunk.

Zsák a foltját...

2017. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Párom nem magyar. Az a baj, hogy az áldozatok amiket másokért hoz, azok negatív hatásai rajtam csapódnak le. Régen mosolygós ember volt aki szeretett programokat csinálni velem. Most maradt az, hogy "egész héten rohangáltam a munkahelyemen, az egy szabadnapomon szeretnék pihenni" és ilyenkor beül a tv elé és nem csinál semmi mást egész nap, csak azt nézi. Én heti 25 órát dolgozok, az én munkám sem ücsörgésből áll, mellette tanulok, de mégis jobban szeretek kimozdulni vagy csak beszélgetni.

Volt a múlt héten olyan, hogy a kollégái kérdezték, hogy az o országában hogy csinálnak meg egy bizonyos fajta ételt. Párom hazajött és munka után megfőzött annyit abból az ételből, hogy minden kollégájának jusson (10 ember). Másnap bevitte. A kollégáinak a fele meg sem kóstolta az ételt, mert lenézik páromat a származása miatt és biztos koszos meg stb. Egy-két ember volt aki dicsérte a főztjét. Aztán hazajött és nem akart hozzám szólni egész nap. Sokszor van, hogy o vesz magának ebédet és azt megosztja 2 másik kollégájával, de amikor neki nincs pénze kaját venni, akkor neki nem ad senki és a 10 óra alatt amíg dolgozik nem eszik semmit.

Az a baj, hogy amikor nincs itthon, akkor nagyon hiányzik, de aztán hazajön (pl. tegnap) és ismét szótlanul, gorombán és inkább elmentem korán lefeküdni, csak hogy ne is lássam

2017. ápr. 20. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!