Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudunk kompromisszumra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudunk kompromisszumra jutni? 28F

Figyelt kérdés

A párom nagyobb esküvőt (lakodalommal 80-100 fő vendéggel) szeretne, én kisebbet, szolidat. Náluk ez a normális, nálunk az ellenkezője az amire mindenki gondol, ha erről van szó. Hónapok óta megy a veszekedés ezen, mert szerintük már most le kell foglalni 2018-ra az éttermet. De nem tudunk megállapodni abban, hogy hogy legyen, mert ő se akar engedni és én sem. Emiatt a héten szakítani akart velem, de kértem, hogy adjon egy esélyt még mivel nem akarom elveszteni emiatt, és megpróbálom teljesíteni amit akar, igaz, hogy még mindig kattog az az agyam az egészen és nem tudok dűlőre jutni az egésszel. Mert úgy érzem amilyen esküvőt ők akarnak, az nem én vagyok.


A másik probléma, hogy a szülők az ő részéről nagyon belefolynak a kapcsolatba és nagyon máshogy gondolkodnak mint én, vagy az én családom, sok kérdésben. Nekem folyamatos félelmem, hogy ha összeházasodunk ez további problémákat fog okozni és sok minden rám lesz erőltetve ami nekem nem annyira jön be, vagy máshogy gondolom. Ezek miatt össze is kaptunk, és most az anyósjelöltem berágott rám.


Mi a megoldás? Mit tennétek?


2017. ápr. 30. 18:57
 1/10 Költőnő? ***** válasza:
72%
Köztes megoldás? Nem jó az sztem, ha mindenben csak engedsz és engedsz. Ez zsarolás. Ez a te nagy napod is és a te kapcsolatod. Nem a szülőké vagy a sarki fűszeresé. Minden kapcsolatban vannak súrlódások és eltérő igények, de amíg van tisztelet, kommunikáció és köztes megoldás, addig nincs baj. Nem látunk rá a másik nézőpontjára, de a leírásban még csak a törekvést sem látni. Sztem ez sok jót nem vetít előre, dehát ti tudjátok.
2017. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, a leendő párod királykisasszonynak képzeli magát és azt gondolja, ez a nap csak róla szól és minden olyan kell legyen, ahogy ő megálmodta. Fontold meg, hogy tényleg össze akarsz-e vele házasodni.
2017. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Emiatt a héten szakítani akart velem"

és ez még nem is olyan nagyon oltári nagy probléma előtt álltok, de már most szakításon gondolkodik? mi lesz akkor ha sokkal fontosabb dologban kell döntenetek és közös nevezőre jutnotok?


"a szülők az ő részéről nagyon belefolynak a kapcsolatba"

és ezt miért engeditek? a ti életetek, senkinek semmi beleszólása nincs ebbe!! ha meg nem álltok a sarkatokra, hogy ne avatkozzanak bele, akkor viseljétek a következményeket.

a párodnak is be kéne látni, hogy nem jó, ha az anyja és az apja állandóan bele szól az életetekbe


mennyi ideje is vagytok együtt?

üljetek le higgadtan és beszéljétek át. mindenki sorolja fel az érveit, hogy miért azt szeretné.

(bár szerintem úgyis az lesz, amit a csaj akar)

2017. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

véletlenül se menj bele "erőltetett" esküvőbe, mert az már megöli az egésznek a varázsát.

mondjuk az anyagi része sem elhanyagolható, nem mindegy hogy 1-1,5 millió vagy pár száz ezer lenne az esküvő..

2017. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd... készülj fel rá, hogy ennek a párkapcsolatnak annyi.

Ééés..

EZ UTÁN(!) ülj le a menyasszonnyal átbeszélni a dolgokat.


Sokkal könnyebb ugyanis alkudozni, ha már fölkészültél a legrosszabbra: annál csak jobb pozíciót érhetsz el, bármi történjék is!


Hogy mi legyen az a kompromisszumos megoldás, azt nektek kell kicsiholnotok egymásból, mert ha mi előre javaslunk valamit, akkor te azzal fogsz odamenni, és abból valószínűleg engedni fogsz, tehát megszívod.

2017. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, az en parom pont ennyi idos mint te, en 20 vagyok. El sem tudom kepzelni h egy ilyen miatt szakitsak vele. En kulfoldon akartam mindig is egy szigeten kettesben, egybekotve a naszuttal, ő pedig nagy vendégsereget (nem hatalmas, olyan 60 fő mindkettonk csaladjaval barataival). En termeszetesen mindenben benne vagyok amit o mond. Legyen ahogy szeretné, nem lesz rossz igy sem. :)
2017. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent nekunk juliusban lesz, ugyhogy kulon izgulok :)
2017. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól átgondoltátok ti ezt az esküvőt? Ha már egy ilyen kérdésben nem tudtok megegyezni, mi lesz, ha nagyobb problémátok lesz? Az örökké hosszú idő ám!
2017. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, ugyan ezek a dolgok járnak a fejemben amiket ti is itt írtatok. Mivel nem érzem magaménak azt a nagy cécót, ezért sem támogattam, és nem is érzem jól magam benne.

Szeretem őt, és talán ő is engem, de neki túlságosan fontosak ezek a dolgok, nekem sokkal fontosabb a boldogság, a nyugalom és az hogy normálisan éljünk. Én erre tenném a hangsúlyt, ő az esküvőre, ruhára, vendégseregre... sajnos az a baj hogy az anyjáék adják alá a lovat, senki nem mondta neki azt hogy "hé, ő mást akar, ne erőltesd rá az akaratod..." sajnos.

2017. máj. 2. 17:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 20 éves.

az a baj hogy csak magára gondol. nem vesz téged figyelembe. nem értem miért kell erőltetni a nagy hercehurcát, azokban van a legnagyobb idegeskedés és hibázási lehetőség. de ha telik a különleges dolgokra (gondolom azt is akar) akkor oldja meg olyanra amilyenre szeretné. szerintem

2017. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!