Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párod betegség miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párod betegség miatt mindig fáradt lenne esténként, te meddig tolerálnád?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értve, hogy tényleg mindenhez fáradt lenne, például esténként sosem kezdeményezne szexet, mert semmi energiája nincs hozzá. Plusz a betegség miatt a libidója is alacsonyabb lett, így nem is igazán hiányzik neki. Ha te kezdeményezel, ő az esetek nagy részében azt is elutasítja és megkér, hogy inkább hadd pihenjen. Emiatt havonta 1-2 alkalommal lenne csak szex.

Ugyanígy hétköznap fáradt elmenni este bárhová veled, akár csak sétálni egyet a környéken, mert ahhoz is kimerült. Fáradt mindenhez, például filmezni, mert ha elkezdtek nézni egy filmet közösen, ő szinte biztosan elalszik rajta. Ha beszélgetni próbálsz vele, meghallgat türelmesen, de ő maga alig válaszol, inkább csak hümmög. Ennyiből áll az estétek és amint párnát ér a feje az ágyban, már alszik is.


Tegyük fel, hogy ez jó néhány hónapja tart, sőt, igazából már több, mint 1 éve. Tegyük fel, hogy te végül nagy nehezen elrángattad őt orvoshoz és ott nemrég kiderült, hogy azért ilyen, mert anyagcserebetegsége van, aminek pontosan ezek a tünetei, amiket leírtam az imént.

Te mit tennél? Támogatnád? Mellette maradnál, bízva a gyógyulásban, javulásban? Meddig tolerálnád ezt? Hogy hétköznap minden este úgy jön haza, hogy szinte teljesen "használhatatlan", de közben tudod, hogy ez csak a betegsége miatt van így?


A kapcsolatotok ezt leszámítva tökéletes, és egészen odáig minden klappolt, míg el nem kezdtek előjönni ezek a tünetek. Igazából most is csak a tünetek (az állandó fáradság, kimerültség, kevés szex, stb.) miatt vannak konfliktusaitok, semmi más baj nincs, csak ez és most már tudjátok, hogy ez is a betegségének tudható be.


Ti mit csinálnátok a helyemben?


Többéves kapcsolatról van szó, huszonévesek vagyunk mindketten.



2017. máj. 8. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Mi ez a betegség ?

30/f

2017. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Támogatnám a gyógyulásban, de megbeszélném vele, hogy neki is mindent meg kell tennie, hogy minél hamarabb rendben legyen. Gondolom ő sem szeret így élni.
2017. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A doki szerint diabetes, vagyis cukorbetegség.
2017. máj. 8. 16:21
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Ez akkor derülne ki esetemben ha az adott szituációban lennék.
2017. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Elküldeném orvoshoz. Ha nincs javulás, akkor mégegyszer elküldeném orvoshoz, mert ha folyamatosan fáradt, nem jól van beállítva az inzulinja, amin változtatni kell. Van rengeteg diabeteses sportoló. Nem kéne, hogy fáradékony legyen, tenni kell ez ellen, nem beletorődni
2017. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A hétvégék azért jobbak, olyankor ő is igyekszik több minőségi időt fordítani rám, programokat csinálunk, ilyesmik. Kipihentebb és olyankor próbálja bepótolni, amire hét közben nem volt ereje. De a hétköznapok... azok nagyon nehezek így. Tiszta zombi-üzemmód. Szegény sokat is dolgozik, a munkája is elég stresszes, és a munkahelye miatt naponta 2 órát ingázik itthonról, szóval abszolút megértem, hogy mindezzel és a betegséggel együtt tényleg nem könnyű neki, hogy ne legyen estére fáradt. De akkor sem egyszerű ez így. :(

Ha beszélgetni próbálok, olyankor mindig meghallgat, bármilyen fáradt is, de mikor kérem, hogy ő is meséljen valamit, milyen volt a napja, lerendezi annyival, hogy fárasztó és azt mondja, ő most inkább csak pihenne és hogy szívesen végighallgat engem, de neki hadd ne kelljen beszélnie, mert egész nap emberek között volt és hullafáradt, jobban esik neki a csend.

2017. máj. 8. 16:27
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

5nek igaza van. Vagy a cukra/inzulinja nem jó gyakran, vagy kb bevan depizve. Ha látom, hogy változtatni akar, mindent megtesz, nem hagynám ott, támogatnám. Ha nem, akkor meg nem.

30/f

2017. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%
Hát nem t'om. Szerintem egy olyan kapcsolat, ahol könyörögni kell a szexért régen rossz.
2017. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak gyógyszert kapott, azt szedi is rendesen. És a diétát is tartja. Kb 2 hónapja derült ki, hogy ez a gond, tehát még nem olyan régóta tudjuk, hogy ez áll a háttérben, de ezalatt mindent betartott. Viszont eddig csak minimális javulást látok.
2017. máj. 8. 16:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy pajzsmirigyes? Nekem PM alulműködésem van, és kb ugyanez volt. A cukorbetegséggel is jóban vannak ezek a betegségek, illetve bármilyen anyagcsere zavarral, kéz a kézben szoktak járni. Nekem is a krónikus fáradtság volt a legszembetűnőbb tünete. Amióta kezelve van, szerencsére teljesen elmúlt, mert ez jól kezelhető probléma, csak sokáig nem jut az emberek eszébe, mert nem olyan tipikus betegség.


Amúgy én magamtól kerestem módot a javulásra, mert napi négy kávé és 12 óra alvás mellett is simán elaludtam munka közben, és egyébként is olyan dekoncentrált voltam, hogy a saját nevemet nem bírtam volna lebetűzni, nem hogy szexeljek... Szex kb egyáltalán nem érdekelt. De mondom, teljesen elmúlt, szerencsére jól kezelhető. Én tuti elmennék ezt kivizsgáltatni a helyében.

2017. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!