Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párod betegség miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párod betegség miatt mindig fáradt lenne esténként, te meddig tolerálnád?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értve, hogy tényleg mindenhez fáradt lenne, például esténként sosem kezdeményezne szexet, mert semmi energiája nincs hozzá. Plusz a betegség miatt a libidója is alacsonyabb lett, így nem is igazán hiányzik neki. Ha te kezdeményezel, ő az esetek nagy részében azt is elutasítja és megkér, hogy inkább hadd pihenjen. Emiatt havonta 1-2 alkalommal lenne csak szex.

Ugyanígy hétköznap fáradt elmenni este bárhová veled, akár csak sétálni egyet a környéken, mert ahhoz is kimerült. Fáradt mindenhez, például filmezni, mert ha elkezdtek nézni egy filmet közösen, ő szinte biztosan elalszik rajta. Ha beszélgetni próbálsz vele, meghallgat türelmesen, de ő maga alig válaszol, inkább csak hümmög. Ennyiből áll az estétek és amint párnát ér a feje az ágyban, már alszik is.


Tegyük fel, hogy ez jó néhány hónapja tart, sőt, igazából már több, mint 1 éve. Tegyük fel, hogy te végül nagy nehezen elrángattad őt orvoshoz és ott nemrég kiderült, hogy azért ilyen, mert anyagcserebetegsége van, aminek pontosan ezek a tünetei, amiket leírtam az imént.

Te mit tennél? Támogatnád? Mellette maradnál, bízva a gyógyulásban, javulásban? Meddig tolerálnád ezt? Hogy hétköznap minden este úgy jön haza, hogy szinte teljesen "használhatatlan", de közben tudod, hogy ez csak a betegsége miatt van így?


A kapcsolatotok ezt leszámítva tökéletes, és egészen odáig minden klappolt, míg el nem kezdtek előjönni ezek a tünetek. Igazából most is csak a tünetek (az állandó fáradság, kimerültség, kevés szex, stb.) miatt vannak konfliktusaitok, semmi más baj nincs, csak ez és most már tudjátok, hogy ez is a betegségének tudható be.


Ti mit csinálnátok a helyemben?


Többéves kapcsolatról van szó, huszonévesek vagyunk mindketten.



2017. máj. 8. 16:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a pajzsmirigye is okoz valamiféle gondot, ezt sajnos egyelőre nem vizsgálták ki, így nem tudom. Én már régóta mondogatom neki, hogy ez így nem jó, valami baj van, de ő sokáig hárította, hogy nincs semmi gond, egyszerűen csak fáradt, és ráfogta arra, hogy biztosan a sok munka meg az ingázás... De aztán egy idő után már neki is feltűnt, hogy ez így nem normális, pár hónapja ő is elkezdte észrevenni magán, hogy túlságosan fáradt mindig és akkor rá tudtam venni, hogy menjünk el dokihoz. Ott egyből megnézték a vércukor szintjén és kiderült, hogy jóval magasabb a kelleténél. Akkor a doki felírt neki valami gyógyszert és elrendelte, hogy diétát is tartani kell. Ez volt kb 2 hónapja. Azóta a párom mindent betart, de csak egy kicsit javult a dolog.
2017. máj. 8. 16:40
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátod is kiírta a kérdést pár napja a másik oldalról. :) szeretitek egymást, tartsatok ki. Amíg a barátod nem tud/akar szexelni, addig oldd meg magadnak. A társas magányt már nehezebb kezelni. De lesz ez még fordítva is, ha gyermeketek születik.
2017. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%
Az biztos, hogy nem így viselkednék vele, mint ahogy itt előadod magad. Elment orvoshoz, szedi a gyógyszereket, tartja a diétát, emelett hétvégén "normális". Tisztában vagy te azzal, hogy máris több mindent megtett a gyógyulásáért, mint bármlelyik itt panaszkodó, de te csak ezt látod (2* is leírtad), hogy csak kicsit javult. Tehát nem elég, hogy javul, de te azonnal akarod! Szegény barátod, egy kicsit sem irigylem, hogy ilyen barátnője van, aki ennyire "megértő".
2017. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha a cukor jol be van allitva elmulik a faradsag
2017. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem is van cukorral gond,gyógyszert is kapok rá, de a pajzsmirigyemet előbb kezdték kezelni egy évvel.

Mikor a pm érték közeledett a jó értékhez úgy nőtt az energiám.Nem is tudtam, hogy ilyen energikus vagyok.Mindig azt hittem, hogy nekem sok alvás kell ez van, én lusta vagyok azért nincs kedvem még takarítani se stb, érdektelen voltam dolgok iránt és a libidó is egész lent volt.


Szóval én megnézetném, egy vérvizsgálat és kész.

2017. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, illetve köszönjük szépen a bátorítást és a tanácsokat. Mindenképpen megpróbáljuk akkor a pajzsmirigy irányába is kivizsgáltatni a dolgot, feltétlenül beszülni fogunk a dokival ezzel kapcsolatban, hátha tényleg azzal is van esetleg valami gond. De bízom benne, hogy most már lassan minden rendbe jön. Egy picikét már ezalatt a 2 hónap alatt is javult a helyzet, úgyhogy bizakodó vagyok. Csak nehéz, hiszen már több mint 1 éve tart ez a dolog. De reménykedem benne, hogy most már a doki segítségével sikerül teljesen kikecmeregnünk ebből.


Köszi mindenkinek! :)

2017. máj. 9. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!