Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan kéri, hogy visszafogot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan kéri, hogy visszafogottabban sminkeljek?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt, 21 évesek vagyunk.

Mielőtt összejöttünk, ugyanúgy sminkeltem, mint most: alapozó, pirosító, erős szemkihúzás, rúzs.

A párom tudta jól, hogy ezeket használom, mégis már a kapcsolat elején mondta, hogy zavarja az alapozó, az exe nem használt. Én meg erre azt, hogy én igenis használni fogok mert nem a pasik miatt sminkelek, hanem magam miatt, és amúgy sem szép sajnos a bőröm(tele van "hegekkel").

Otthon nem rúzsozok, csak ha valami olyan helyre megyünk.

Mostanában közölte, hogy nem ad nekem csókot meg puszit, mert zavarja a rúzs.

Mondtam neki, hogy oké, ezért nyilvános helyen használok csak, és még így is zavarja.

Sőt, amikor elmegyünk valahova, sokszor törölgeti az arcomat meg egyengeti az alapozót, hogy milyen csúnya.

Nekem ez elég megalázó. Értem, hogy nem szereti, de én meg IGEN,és már a legelején közöltem vele, hogy nem hagyom el ezeket. Ráadásul nem vastagon kenem fel, az exemnek semmi baja nem volt ezekkel, sőt, egy barátnőm vagy ismerősöm se tette szóvá, pedig vannak aztán szókimondó ismerőseim.

Jogosan zavarja?


2017. máj. 10. 21:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Én nem sminkelek hétköznap egyáltalán,max. ünnepekkor,de így is azt gondolom,hogy ha így érzed magad jól,csináld.Mondjuk ha heges a bőröd,arra csak rátesz az alapozó egy lapáttal,ha csak nem bio.Korrekt voltál,közölted a legelején,hogy mire számítson,ő meg nem tiplizett,ő baja.Ha nem tud a smink felett napirendre térni,keressen natúr csajt és probléma megoldva.
2017. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
22%

Otthon is van rajtad alapozó?


Engem is zavar, amúgy a festék. Nem értem miért nem hiszi el, hogy nem kell.


Szerintem ez jó alkalom lenne, hogy vállald magad. És ne szégyelld. Mert szerintem erről van szó. Különben ha nem így lenne, akkor mertnél alapozó nélkül is mutatkozni.

2017. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Jaj már. Én is rengeteget sminkelek, mert ez a szenvedélyem. Imádok alkotni, új dolgokat kipróbálni, új termékeket, színeket kipróbálni. Semmi köze nincs ehhez az önbizalomhoz, és naturálisan is kimegyek a utcára, engem nem igazán izgat mások mit gondolnak rólam. :D A barátom az első perctől kezdve tudta ezt, hogy én ezt szeretem csinálni, úgymond ez a hobbim. Ez nem vita tárgya, ő ezzel együtt fogadott el engem. Ha a barátodnak meg az exe naturális arca tetszik, akkor mond meg neki, hogy vissza lehet menni hozzá. :D Ne hogy már olyan legyél, mint az exe. A rúzst még talán megértem, mert az zavaró tud lenni, de az alapozó?? Ne már.
2017. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem jogos, pontosan tudta, hogy mit kap, te nyílt lapokkal játszottál előre elmondtad, hogy ezen nem szeretnél változtatni. Egy-két kompromisszum belefér, de a teljes külsődet nem kell megváltoztatnod miatta.


Nem kell nyíltan válaszolnod, de a kapcsolat többi része milyen? Továbbá: mióta utálja ilyen látványosan a sminked, mármint azon kívül hogy már az elején megjegyezte? Sajnos azt is eltudom képzelni, hogy már számára nem az igazi a kapcsolat

2017. máj. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt ha heges a bőröd, arra sajnos az alapozó nem megoldás, maximum a rohadt drága bioalapozó a gyógyszeres kúra mellett (nekem ugyanez volt a bajom huszonévesként) ugyanis így csak még jobban tönkreteszed a bőrödet. Ez csak tüneti kezelés, de valójában a problémát nem kezeli csak súlyosbítja.

Amúgy ha neked tetszik, csináld, de nem mindegy az sem, hogy vakolatszerűen kened fel a dolgokat, vagy csak természetes módon. Ha a barátod a természeteset szereti, akkor vagy használj természetes hatású sminket (hidd el, van, mondjuk nem épp a legolcsóbb kategória az sem, de gagyi cuccokkal azért nem mérgezném amúgy se az arcbőröm) vagy mondd meg neki, hogy neked így tetszik, vagy megszokik, vagy megszökik.

Ha neki nem tetszik, neked meg igen, akkor ez eleve egy olyan feladat, amivel tesztelhetitek a kompromisszumkészséget a kapcsolatban.

Ilyen még sok lesz, sokkal komolyabb témákban mint a smink. Én viszont inkább azt látom, hogy két erős akaratú ember feszül itt egymásnak, és az igazából egyik sem enged...

2017. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
"sokszor törölgeti az arcomat meg egyengeti az alapozót, hogy milyen csúnya." - szerintem hogyha egy pasi mar ilyen szinten eszreveszi a sminket, hogy nekiall egyengetni, az tenyleg nem lehet tul szepen felkenve. Ezzel egyutt meg pluszban egy eros szemfestek es pirosito, ami kuzd az egybeolvadassal az alapozo feluleten, valoszinuleg szimplan undoritja, mert szerintem mind latunk ilyen lanyokat a metron, utcan stb. hogy max.arra tudunk gondolni, hogy "te nem neztel tukorbe reggel?". Valoszinuleg a parod csak erre probal ravilagitani, hogy ne hozd magad szanalmas helyzetbe. Meg hat az sem lehet tul kenyelmes, hogy egy csokot nem tud adni hevesebben (nem utcan persze), mert azzal egyutt alapozot meg mindent nyalnia kell lefele.
2017. máj. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy zavarja, de nem tartom jogosnak, hiszen másfél éve vagytok együtt, és az elején tisztáztad, hogy nálad ez minden napos.


Aki meg azt írta, hogy ennél visszafogottabb sminket nem tud elképzelni, azon csak mosolygok, nőként egyedül a szemem sminkelem, vékony tusvonal, és spirál, semmi több. Én csak alkalomra tudnám elképzelni a rúzst, meg a pirosítót, alapozót meg csak abban az esetben használnék, ha a bőröm megkövetelné (mint kérdező esetében), de a minden napos alapozás szerintem baromira nem tesz jót egy amúgy is problémás bőrnek...


26N

2017. máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%

Hát nem tudom, én kifejezetten örülök neki, ha a párom ennyire odafigyel rám, hogy "törölgeti az arcomat meg egyengeti az alapozót". Bármilyen gondosan is sminkel az ember otthon, tükörben, mesterséges fénynél másképp fest, mint természetes fényben. Ha a párom szóvá teszi, hogy foltos, összegyűlt, csúnya, örömmel veszem, hogy segít kiigazítani, főleg, ha nincs alkalom mosdóba szaladni.

Az meg szerintem tök érthető, hogyha megcsókol, nem a rúzsmaszatot akarja nyalogatni...

Szerintem nincs ebben semmi megalázó.

Nem kell változtatnod a stílusodon a kedvéért, az elején így fogadott el, de ha te minden véleményt és mozdulatot megalázónak érzel, akkor nem tudom, mit vársz.

Az, hogy az ismerősök nem szólnak be, az egy dolog mellesleg, de ők nem olyan közelről szemlélnek, mint a párod. Az meg szerintem külön kincs, hogy ilyen apróságokra is odafigyel.


(Olyanként mondom ezt, aki szintén napi szinten sminkel, és a párom szintén nem kedveli a sminket. Nem változok meg mindenben a kedvéért, de azért nem is rinyálok napi szinten... Ugyanúgy, ahogy ő tudta, hogy te mit kedvelsz, te is tudtad a legelejétől, hogy neki meg ez nem tetszik. Kölcsönös a dolog, tanuljátok meg elfogadni egymás véleményét.)

2017. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert az elején maszkban voktál még előbb utóbb szerencsés azt levenni.
2017. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%

Vannak olyan lányok akik túlzásba viszik az alapozásást mer mar szó szerint szembetűnő hogy milyen sok van az arcán, és ha látok egy ilyen csajt kicsit hányingerem lesz mer az alapozónak az a feladata el takarja a pattanásokat, hegeket vagy egyenletes színt adjunk a bőrnek. Nem az a feladata hogy minél több réteget vigyünk fel, már pedig rajtad sok réteg alapozó lehet ha már a barátod is észre veszi és egyengeti.. Egy alapozó legyen jó minőségű amiből NEM kell sok, és nem kell több réteg, ha nagyon problémás az arc akkor alá korrektor de abból se a gagyi.

Ja és egy szolidabb smink mindig szebb mint egy maszk: tíz réteg alapozó rikító szemmel rikító ruzzsal..

Lehet le pontozni mer fáj az igazság de nagyon ronda tud lenni egy ilyen maszk szerű vakolat. Az alapozonak még az a fő dolga: hogy mintha rajtunk se lenne olyan hatást keltsen vagyis ne legyen tul sok, egyenletlen és ne üssön el a szín!

2017. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!