Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkodik rosszul?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkodik rosszul?

Figyelt kérdés
Párom itthonról dolgozik számítógépen, plusz utána még maszekol is, így szinte csak a hátát látom non-stop. Emiatt a gyerekkel én vagyok egész nap, plusz főzök, viszem a háztartást. Pihenésre emiatt egyikőnknek sem igen jut ideje. Kb 2 hónapja kitaláltuk, h holnaptól elmegyünk nyaralni vasárnapig, emiatt 2 hete a párom még jobban belehúzott a melóba, h letudja a folyamatban lévő munkáit. Odáig fajult a dolog, h ha hozzá szólok bármikor, ingerült velem, h ő dolgozik, nem ér rá. Ha ez nem tetszik, előadja, h azért gürizik, h velünk lehessen, értünk teszi. Már ott tartottam mára, h hozzá se szólok, ne zavarjam, mintha itthon se lenne. Ma délután megkérdeztem félve, h vigyázna-e egy fél órát a gyerekre, h elugorjak boltba, erre az volt a válasza, h persze, de akkor számoljak vele, h ma is éjjel 3ig dolgozik. Ezt nem akartam, inkább idehívtam anyósom. Elmentem boltba, és mikor jöttem haza, párom azzal fogadott, h elugrik egy ismerőssel dumálni egy órát, ha nem gond. Kicsit húztam fel magam, összevesztünk és most neki áll feljebb, h én nem engedtem el. Ki mit gondol?

2017. jún. 13. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem neked van igazad. Más férfi is dolgozik, de a stresszt nem a családján vezeti le, nem azon, aki a gatyáját mossa, és ellátja a többi kötelességét, mint apa és férj.
2017. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
A te szemszögedből írva neked van igazad. Párod tipikusan az az ember aki mindig valami nagy célért küzd, de közben az élet apró örömeitől megfosztja magát. De nem e érzi úgy,hogy te elvársz tőle nagy dolgokat? Luxus nyaralás....
2017. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekére vigyázni nem volt ideje, a haverjával dumálni arra van idő és energia?


A leírtak alapján neked van igazad, de te miért nem dolgozol?

2017. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Én speciel azt gondolom, hogy neki kevesebbet kéne hajtania, neked meg többet.
2017. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd meg tőle, hogy a halálos ágyán is azt gondolja majd, hogy ez a "munka" volt-e a helyes vagy a családjával lenni? Nem a cselédje vagy, hogy mindent egyedül csinálj, ez senkinek sem jó így.
2017. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért nem dolgozom még, mert 11 hónapos a gyerkőc. Előtte főállásban voltam, onnan mentem gyedre. Jövőre visszamegyek dolgozni, de szerintem rengetegen csinálják ezt így.

Azért dolgozik ennyit, mert vett egy családi házat még azelőtt, h megismertem, aztán együtt kezdtük el felújítani és elég sok pénzt kíván sajnos, nem olyan egyszerű, mint egy 2 szobás panelt kifesteni, bebútorozni.

Rengeteg pénzem van benne már nekem is (az összes őelőtte félretett pénzem, míg dolgoztam is, minden belement, plusz az összes havi fixet jelenleg is én fizetem, hogy az övét a házra költhessük), de most nem is ez a gondom, hanem az, hogy miért teszi, hogy velem teljesen lekezelő, flegma, nem ér rám egy szóra sem hetekig, aztán az első haverral meg mégis ráér elmenni dumálni. Az a kérdés, mit csinálok rosszul, hogyan lettünk ilyenné. Egy külsős nyilván távolabbról lát rá a dologra, könnyebben meglátja, mi a gond, mint én.

2017. jún. 14. 07:44
 7/10 A kérdező kommentje:

Az, hogy neki kevesebbet kéne hajtania, nekem meg többet, azért nem állja meg a helyét, mert azért, hogy ő non-stop dolgozhasson, úgy érzem, elég sokat hajtok én is. Non-stop enyém a gyerek (a 11 hónap alatt 1-2 óránál hosszabban még sosem vigyázott rá), minden altatás, éjszakázás az enyém és nappal munka után sincs vele, szóval tényleg folyton csak én futok az épp csúszó-mászó, mindenhol felálló, mindent lepakoló babám után, ami fárasztó. Plusz főzök-mosok-takarítok, ami szintén nem kevés feladat, illetve minden, ami nem munka, rám hárul (pl. most épp aktuális volt az autón a gumicsere, takarítás, klímatisztítás stb...,), én vásárlok be egyedül mindent, ő max a kocsiból beviszi a szatyrokat, stb... szóval minden rám hárul a munkán kívül jelenleg. Ez is volt már veszekedés tárgya, hogy ha néha vigyázna egy-egy délután a gyerekre, talán nekem is jutna időm kicsit dolgozni itthonról. De jelenleg nem fér bele több minden az életembe, mert a karriert építő párom háttereként szolgálok, úgy látom.

Nyaralni évek óta nem voltunk, nem h luxus nyaralás, de még egy Balcsipartra leugrás, ami tőlünk fél óra sem jön össze nagyon régen.

2017. jún. 14. 07:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogyha tökéletesre be lesz rendezve és maximálisan fel lesz újítva a vásárolt ház, akkor majd ki fog találni valami mást, amiért semmi mással nem foglalkozik, csak a munkájával.

Hol a kocsit kell majd lecserélni egy újabbra, hol a bútort, aztán majd kell egy nagyobb ház, egy jobb környéken.

Ennek soha nem lesz vége, mert ilyen mentalitású emberhez mentél hozzá.

Nem tudom mit lehetne tenni, azon kívül, hogy rongyosra beszéled a szád...?

Mi lesz amikor visszamész dolgozni?

Akkor ki fogja megteremteni a hátországot?

Akkor is te egyedül?

Nagyon komoly probléma ez, túlmutat azon, amit a Gyakorin meg lehetne oldani.

Beszélj, beszélj, beszélj vele, mást nem tudok tanácsolni!

2017. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem fog tetszeni, amit írok és sajnos nem csak a ti családotokra vonatkozik a megállapítás. A legtöbb férfi csak azt tartja munkának, amiért fizetést kap, épp ezért csak kizárólag ilyen munkát hajlandó végezni. A többi női feladat. Mindezért szerintük nekik kijár a nagy tisztelet és hogy néha kieresszék a gőzt. Amíg ez a mentalitás nem változik, marad a jelenlegi felállás, te meg kapod az olyan beszólásokat, mint "te miért nem dolgozol?" vagy "Jobban bele kellene húznod!"


Beszéljetek meg a férjeddel egy törzsidőt, hogy 8-5/6 dolgozik, közben tart egy félórás ebéd szünetet, és 2x 10 perc kávé/tea szünet, amikor beszélgettek is. Utána egyéni mérlegelés, hogy kell-e több. Vállaljon ő is több időt a saját gyerekével. Nem tudom, hova mentek nyaralni, de 5 nap egy olcsó, de tiszta helyen többet ér, csak addig legyen veletek.


Egyébként, ha fél óráig vigyáz a babára, csak fél órával kell tovább dolgoznia éjjel. Amit csinál az zsarolás, bár feltételezem ki is van merülve. Csak arról feledkezik meg, hogy te is elfáradsz és főleg lelkileg.

Végül elment a haverral dumcsizni? Ilyenkor megkérdezném tőle, végzett-e a napi munkával/hogy van ideje a haverra, ha a családjára nincs?

Itt nem arról van szó, hogy te elengeded-e vagy sem, hanem, hogy mi a fontossági sorrend?

2017. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, hogy mennyit piszkalod 1 nap, de ahogyan leirod abbol elegge egyertelmuen lejon, hogy idegesited. Ezt beszeljetek at, hogy miben zavarhatod esetleg, Teged mi bant,mert a gondok, problemak szonyeg ala soprese, ergo a konfliktus kerules nem megoldas. Inkabb veszekedjetek ki magatokat rendesen, torjon szet 1-2 tanyer, mint evekkel kesobb egy csalad pusztan azert, mert felsz/feltek megbeszelni a gondjaitokat.
2017. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!