Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Észrevettem, hogy a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Észrevettem, hogy a barátnőm sok szempontból még nagyon kislányosan gondolkodik és ez engem is megváltoztat? Többi lent?

Figyelt kérdés
Szóval van egy barátnőm még nagyon új a dolog. Ő 5 évvel fiatalabb nálam 18 éves. És észrevettem, hogy amellett hogy egyébként nagyon aranyos és értelmes lány nagyon sok mindenben tök kislányos "tinilányos" gondolkodása van és néha ez már okozott problémákat. Engem nem zavar igazából hogy ilyen tudom, hogy pl én milyen éretlen voltam ebben a korban de az a baj, hogy néha észreveszem magamon hogy én is kezdek úgy viselkedni mint Ő. Nem mintha én olyan rohadt öreg lennék, meg még egyetemre járok szóval nem tekintem úgy teljesen érett férfinak sem magamat, de azért kicsit frusztrál. Elmondom mire gondolok: Én például elég ritkán iszok mégha el is járok bulizni mert diétázom és mivel versenyszerűen sportolok is ezért ügyelek az ilyesmire, hogy cigi pia lehetőleg ne csússzon be. És a kis barátnőmnek valahogy mindig sikerül rábeszélni engem, hogy részegedjek le vele mert hogy akkor olyan vicces vagyok meg cuki. Nem mindig de azért volt már több ilyen példa. Meg ő kicsit önelégült lány abból a szempontból hogy mivel elég szépséges így nagyon ügyel rá, hogy folyton jól nézzen ki, hogy mások mit gondolnak róla -én ezt kb mindig telibexartam- és néha nagyon nagyképűen viselkedik amik után eleinte mindig ki is oktattam, de múltkor olyan volt, hogy már rám is átragasztotta ezt a viselkedést és akkor együtt k*csögösködtünk. Akkor tényleg jó móka volt így visszafejlődni agyilag de rájöttem, hogy ez nekem tényleg visszalépés és én ezt nem akarom. A lányt szeretem, mert most ugyan nem a jó tulajdonságait írtam le de nem is tudnám igazából rengeteg van neki, tényleg egy imádnivaló lány csak picit még éretlen és beképzelt. Én szeretném megváltoztatni, hogy picit azért nőjön fel mellettem de amikor ezt így szóba hozom besértődésre hajlamos. Volt már valaki hasonló helyzetben? Olyat ne írjatok ,hogy tegyem lapátra mert ha ezért lapátra teszem akkor már legközelebb azért szakítsak mert a lány véletlenül a lábamra lépett vagy mi? Tehát ez nem szakító ok ilyet ne is írjatok.
2017. febr. 9. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Hagyd el a lányt, majd MAGÁTÓL kinövi ezeket a dolgokat, vagy nem.


Azért nézzél már tükörbe! Mi az, hogy meg szeretnéd változtatni? Vagy elfogadod, vagy nem, de ha nem vagy képes elfogadni őt, úgy ahogy van, jobb NEKI nélküled.


Komolyan, az ész megáll. Neked hogy tetszene, ha ő meg téged akarna megváltoztatni, mert túl merev vagy, nem úgy szórakozol, ahogy ő?? Ja, hogy az más, mert SZERINTED az a normális, hogy nem iszik, nem önelégült, stb. Aha. (Az most lényegtelen, hogy a többségnek ez nem elfogadható dolog.) Ha ő így érzi jól magát, SEMMI JOGOD megváltoztatni őt, sőt, nem is szereted igazán, ha szeretnéd, nem akarnád megváltoztatni. Majd kinövi magától, ha ennyire érett csajt akarsz, akkor keress a saját korosztályodból, vagy válassz akár idősebb nőt, de hagyd már meg a "barátnődnek" a fiatalságát, most fiatal, most élhet. Pont. Az már egy teljesen más kérdés, hogy neki ez a normális, így éli ki magát, míg neked ez sok (mármint az alkoholizálás). Az önelégültség pedig... van, aki egész életében ilyen, mégis el tudják fogadni őt a szerettei. Vagy kinövi, vagy nem.


Egészen addig, amíg meg nem láttam, hogy "meg szeretném változtatni, nőjön fel mellettem", addig valami segítő választ szerettem volna írni, de ezzel a mondattal el is árultad magad: nem a lányt szereted, hanem azt, hogy szép, és van pár jó tulajdonsága, de nem felel meg az ízlésednek/elvárásaidnak pontosan, ezért még alakítani szeretnél rajta, meg akarod őt változtatni.

2017. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első körben mondjuk nem lenne hátrány, ha példát mutatnál, hogy milyen is az érett, felnőtt, felelősségteljes gondolkodás. Meg hát amúgy is érik ő is, magától is, szóval idővel sokat változhat.

De csettintésre, megrendelésre biztosan nem fog változni, úgyhogy illene türelmesnek lenned.

2017. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

#2-esnek igaza van :) Mindkettotoknek van egy "eletstilusa", ami a baratnodnel meg nem mondhato tudatosnak, inkabb hedonistanak, ami nem feltetlenul jo. Te vagy az idosebb, Neked kene peldat mutatni es kicsit formalni a baratnodet, h alakuljon. Ez a fiatalsag egy nagy elonye, h ilyenkor meg konnyen formalhato az ember es alkalmazkodobb is. Ha nem tudtok osszecsiszolodni, akkor ugyis vege lesz.

Ez amugy nem gyerekesseg, hanem inkabb felelotlenseg. Azt egy 18 evesnek is tudnia kene, ha rendszeres ivaszat nem jo. Bar ez nem korhoz kotott, m az emberek 30-40-50 evesen is isznak, drogoznak stb.

Nekem 22 eves koromban volt egy nalam 10 evvel idosebb baratom. Nagyon jol megvoltunk, es neki koszonhetem a jo stilusomat, h ugymond not faragott belolem. O jart rendszeresen edzeni pl, minden reggel es gyonyoru teste volt. En meg magasrol sz**tam bele, m 22 evesen meg jol nez ki az ember sport nelkul is. O volt az, aki felvetette, h mi lenne, ha egyutt jarnank le edzeni reggel, o irt nekem edzestervet, utana kis szoli, aztan reggeli. Es mentem. Neki koszonhetem, h azota is rendszeresen edzek. Az oltozkodesi stilusomra is nagy hatassal volt, m oj otletei, tanacsai voltak. Nem fikazott, hanem finoman a tudtomra adta, ha vmi nem tetszett neki es amikor egyutt vasaroltunk, akkor mutatott cuccokat, amik neki bejottek es ha nekem is, akkor megvettuk. Lenyegeben o faragott not, megpedig - a visszajelzesek alapjan - jo not es rengeteg koszonettel tartozom neki emiatt es rendkivul halas vagyok neki. Csak 1 evig voltunk egyutt, de emberkent mindig is nagyon szerettem es a mai napig, igy 10 ev utan is tartjuk a kapcsolatot...

Szoval, legyel Te a peldamutato ;)

2017. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon idegesítően infantilis, hisztis, naív, butácska akkor egy idő után inkább fárasztó lesz a személye a számodra... Akkor tudni fogod, mi a helyes döntés. Ha megváltozik magától akkor is.


Bár a leírásod alapján inkább valami idegesítő plázakirálynőnek tűnik a részegesebb "buliarcabb" típusból.


Kicsit gonosz kérdés a végére: A csajszi szülei nem gazdagok vagy "apuci kicsi hercegnője" a csaj véletlenül?

2017. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1-2 év és a bnőd is megkomolyodik. Addig kitartást:) Emiatt én biztos nem szakítanék vele. De arra ügyelj, hogy ne te fejlődj vissza, hanem ő nőjön fel hozzád.
2017. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hat mi szamit gazdagnak? A szulei ertelmisegiek (utalom ezt a szot) szep hazuk van, draga auto sokat nyaralgatnak itt ott. Szerintem igy magyar viszonylatba atlagon feluliek, de azer peldaul az en csaladom picit mas anyagi szempontbol, ezert nemtudom most mi szamit gazdagnak. Picit el van kenyeztetve ez a lenyeg. Az elsovel tok nem ertek egyet, nemtudom neki mi baja van. Ha en egyszer tudom - mivel en is atelltem mar ezt - hogy amit csinal hulyeseg es nem helyes es igy nem fog fejlodni a szemelyisege akkor miert ne szolhatnek neki vagy probalkozhatnek a megvaltoztatasaval? Mert az normalis ha valaki lenez masokat vagy bunkon beszel? Persze aki azt irta hogy not faragott belole az egyik volt baratja azt lepontoztazok. De hogy miert?

Es nem csak a szepseget szeretem benne. Ha csak azt szeretnem megdontottem volna parszor es most nem irnek ki rola kerdest. A te logikad itt bukott meg bocsi.

2017. febr. 9. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is 18 éves voltam mikor osszejottem a volt barátommal, eosszehasonlithatatlan azzal, aki most vagyok, és neki köszönhetem. Szerintem azzal, hogy beismerted, hogy akár vissza is ránthat, azt veszem le, hogy nagyon intelligens személy vagy. Akinek van elképzelése, tervei, józan esze. Az én barátom anno a szemembe mondta, hogy meg akar változtatni. Maga miatt is, de főleg magam miatt. Ezt ne úgy képzeld el, hogy heti 3x etikett órát tartottunk vagy ilyesmi, egyszerűen ösztönzött az önfejlesztésre, life coach-hoz jártam (még mostanában is), megmutatta hogyan maradjak pozitív a legrosszabb helyzetekben is, egy új világot tárt elém. Legtöbbet az ő viselkedéséből tanultam, úgyhogy igen, mutass példát, légy felnőtt, mondj nemet ha rosszba akar vinni. Ettől te férfi leszel, és hidd el, értékelni fogja. Ennél többet ő nem adhatott volna nekem.
2017. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, semmi szégyen nincs abban, ha tanulsz a párodtól. Pont hogy nagyra kell értékelni, ha valaki meglátja benned a csiszolatlan gyémántot, és nem várja el tőled, hogy ilyen fiatalon tökéletes legyél. Gondolom a lány még gimis.


Kérdező, ha legközelebb azt látod, hogy valakivel bunkóskodik, akkor kertelés nélkül mondd el, hogy mit érzel. Mondd el, hogy szerinted ez durvaság, és kérdezd meg hogy érezné magát, ha vele tennék ezt. Ha tényleg jó ember, akkor egy idő után be fogja látni, hogy rosszul viselkedett, elkezd változtatni magán. Nem neked kell őt megváltoztatni, az úgysem megy, te csak inspirálni tudod őt! Legyél jó példa.


Azt meg ne hagyd, hogy a piálásra rávegyen akaratod ellenére. Értékelnie kéne, hogy ilyen céltudatos ember vagy és áldozatot hozol a sportért. Nyomatékosítsd neki, hogy az alkoholtól való tartózkodás nem lúzerség, hanem célja van.


Engem halálra idegesítene a barátnőd és nem lett túl szimpatikus, de ha a jó tulajdonságai ezt ellensúlyozzák, akkor megérheti a munkát. Arra számíts, hogy lassan fog megváltozni, úgyhogy mindig azt nézd, hogy mennyit fejlődött a korábbi állapothoz képest, ne pedig azt, hogy még mindig nem érte el a célt. Sok sikert!

2017. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!