Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért jönnek azzal itt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jönnek azzal itt, hogy ha egy pár mindennap beszél, akkor nincs életük és tapadnak egymásra?

Figyelt kérdés

Nekem mindig is természetes volt, hogyha van barátom, akkor vele mindennap beszélek. Van egy-két nem chatelgetős barátom/barátnőm, de velük nem probléma, ha nem beszélünk mindennap. De párkapcsolatban igenis hatalmas gond!


És mi az, hogy nincs életünk? Ha olyan a munkája valakinek, hogy netezhet, akkor miért ne írna? Ha valaki suliba jár és unja épp az előadást, miért ne írna? Ha egymás hangját akarja egy pár hallani, mi a probléma egy lefekvés előtti telefonálással?


Volt egy barátom, aki lazán fél napokra egy szó nélkül eltűnt, mert kockult, meg akármi, de nem azért, mert egyáltalán nem ért rá, csak neki nem fájt, ha napi egy szeretlek-kel letudja a kommunikációt.


Igazából az engem nem zavar, ha egy pár nem beszélget olyan sokat, csak ha velem van valaki, akkor ilyen igényűt szeretnék :D


De egy kérdés: aki szerint megfojtás a mindennapos chat, telefon, akármi: miért az? Nem elég nagy a szerelem, vagy introvertáltak vagytok, alapból nem szeretitek a kommunikálást az emberekkel, és így a párotokkal sem? Vagy annyira elfoglaltak vagytok, hogy nincs napi 1 órátok beszélgetni? Vagy nem érdekel a másik?


2017. júl. 6. 15:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Embere válogatja, mennyi együttlétre és beszélgetésre van szükségetek.


Nekem nagyon sokra, és úgy oldottam meg a helyzetet, hogy boldog legyek, hogy olyan párt választottam magamnak, aki szintén ezt igényli. :)


21/L

2017. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Ennek vannak fokozatai. Nem mindegy, hogy minden nap mondjuk egyszer öt percet beszélsz a pároddal, vagy minden egyes nap huszonötször hívjátok egymást, miközben folyamatosan chateltek.


Nem igazán az a kérdés, hogy mennyit és milyen gyakran beszéltek. Inkább az, hogy túlzottan a szociális életetek kárára válik-e, és hogy van-e értelme a beszélgetéseiteknek az ellenőrzésen, kontrollon és megszokáson kívül. Ha a beszélgetések tartalmasak, kötetlenek és tudjátok a helyzethez igazítani (nem dumáltok órákat, mikor a mások mondjuk a barátaival szórakozik), akkor amúgy tökmindegy, hogy mennyit beszéltek, akár minden nap. Ha a beszélgetések kötelezővé, formasággá és merevvé válnak, azt észreveszik az emberek, és akkor jönnek a beszólások.

2017. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nincs szükségem arra, hogy minden nap kommunikáljak emberekkel, ez világéletemben így volt. Naponta pár sorral vagy egy esti rövid telefonbeszélgetésekkel mondjuk nincs gondom, de egyébként rettenetesen utálok chatelni, telefonálni, a telefonomat lesni, állandóan elérhetőnek lenni. Elfoglalt is vagyok mellé, de persze mindenki arra szakít időt, amire szeretne, így ez számomra nem kifogás. Ami zavar az egészben, hogy nem vagyok képes/hajlandó ilyen személytelen kommunikációs csatornákon mélyebb beszélgetéseket folytatni (erre már tényleg nem lenne időm sem és energiám sem), az ilyen chaten kb. semmiről való csacsogás pedig számomra semmit nem tesz egy kapcsolathoz, sőt.


Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem érdekel az illető vagy nem vagyok szerelmes, hanem egyszerűen a személyiségem része. A túl sok kommunikáció (volt egy exem, aki óránként írogatott/telefonált, majd beleőrültem :)) pedig teher számomra az érzéseimtől függetlenül.


Egyébként engem sem érdekel, ha mások non-stop egymással foglalkoznak, az a fontos, hogy a párkapcsolatban lévő két félnek egyezzen az igénye ezen a téren. Tisztában vagyok, hogy nekem alapból nagyobb személyes térre van szükségem, mint egy átlagos embernek, ezért nem is kezdenék olyannal, akivel nem tudjuk egymásnak megadni azt, amire vágyunk ebből a szempontból (ez szerencsére egy olyan dolog, ami nagyon hamar kiderül). A férjem is olyan, mint én, szóval semmi problémánk nem adódott még ebből, zsák a foltját :)

2017. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Mivel te ezt tartod normálisnak, így el sem tudod képzelni, hogy más nem így csinálja. Ezzel csak az a probléma, hogy te ezt el is hiszed, hogy CSAK ez a norális ("de párkapcsolatban igenis hatalmas gond". Jah szerinted. Szerintem meg ez a gond, hogy nem tud vki a másik nélkül létezni, élni, egy napot eltölteni, hanem mind egy parazita tapad a másikra. De mivel én lesz.rom hogy a másik mit csinál, engem ez nem zavar, csak foglamam sincs, hogy téged minek zavar az, hogy más nem úgy tesz, ahogy te és nem azt tartja normálisnak.
2017. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Munka közben sosem csetelünk, csak elalvás előtt másfèl, kèt órát.

Hívni is csak 3-4 naponta hívjuk egymást.

Ez pont elèg, hogy tudjunk a napi törtènèsekről, de ne legyen sok.

2017. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi azoknak, akik normálisan válaszoltak! :)


Én megértem így, ha elmondjátok, miért nem akartok sokat beszélni a párotokkal, és igazából csak az csesz fel, hogy mivel én szeretek sokat dumálni, ezért máris parazita vagyok meg ilyenek.


De ha esetleg további válaszolók közül valaki félre érti, tisztázzuk: Itt a mindennapos kommunikációról van szó, nem a mindennapos találkozásról! :) Mert pl az nem baj szerintem sem, ha nincs mindennap tali, amíg nincs együtt élés.

2017. júl. 6. 15:42
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
jaa az már nem tetszik, hogyha téged bírálnak, de te mondhatod arra a kapcsolatra, hogy sz.r, ahol nem tekintik szükségesnek, hogy minden órában egymással dumáljanak? Nem érzed egy kicsit szánalmasnak magad?
2017. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért megfojtás, egyrészt mert az ember nem tudja közben a kis dolgát csinálni másrészt a párjával sincs együtt a valóságban. A kérdésre a válaszom, hogy telefonon/chaten nincs kedvem/időm 1 órát beszélgetni. Itt a házam, költözz hozzám, vagy találjunk közös alternatívát az összeköltözésre, aztán gond letudva, mert akkor max fél-egy óra magányra van csak néha szüksége a feleknek. Az a gyanúm, hogy te pont távkapcsolatban élsz kérdező.

30/f

2017. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Ha nekem van partnerem, akkor minden nap igénylem a beszélgetést, ha élőben nem is találkozhatunk, akkor telefonon mindenképp. De a legjobb minden nap talizni és együtt tölteni egy csomó időt.
2017. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján, amit itt szoktam olvasni, nem a mindennapos, hanem az egész napos csevejt szokták a legtöbben túlzásnak érezni. Meg azt, ha valaki kiakad, hogy a dolgozó párja nem reagál azonnal.

Nekem is fontos egyébként a mindennapos kontakt párkapcsolatban, de ez nálam inkább egy egyszeri telefonhívást jelent a nap egy nyugodtabb szakában, mondjuk este. Persze ha napközben történik valami és felhív vagy ír a párom, nem sértődök meg, csak ne tartson szóval egész nap, mert annyi erővel kivehetnénk szabadnapot is és együtt lehetnénk, mert semmi mással nem tudnék haladni.

2017. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!