Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit szólnátok ahhoz ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit szólnátok ahhoz ha a párotoknak ilyen terve lenne a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Én 20-as éveim elején járok, barátom 30-as éveiben jár. 3 éve vagyunk együtt. A barátomnak max 2-3 éven belül össze gyűlik egy nagy összeg, és azt tervezi hogy házat akar építeni. A gond ott kezdődik, hogy olyan telket akar venni, ahol 2 házat tud építeni, amit majd elválasztanak. Az egyik házban a szülei és a 40 éves testvére élne majd, a másikban meg ő, és majd a családja később. Jelenleg spórolás miatt a barátom a szüleinél él. Én még egyetemre járok, de már úgy szeretnék én is elköltözni itthonról albérletbe távol a szüleimtől. Suli mellett dolgozok is.


De így nem tudok tervezni a barátommal, aki nem akar albérletbe jönni mondván hogy drága. Illetve azt tervezi hogy közös telken lesz 2 ház, az egyikben a családja, a másikban meg ő és majd a családja. Engem ez az ötlet nagyon kiborít és elkeserít. Nem így terveztem a jövőmet 20on évesen hogy majd akit a legjobban szeretek, közös telken kell élnem vele és a családjával...... Én mindig is szabadságra, nagyvilági, nagyvárosi életre vágytam.


Persze ez nem jelenti azt hogy örökké együtt leszünk, lehet pár év múlva szét megyünk. De jelenleg nagyon szeretem őt. És engem ez az elképzelés teljesen kiborít. Azt mondja azért döntötte el ezt már rég, hogy ő így tervezi, mert a szülei idősek (60 évesek), [ itt megjegyzem hogy az én szüleim is 60 fölött vannak, még is nagyon fittek, és fiatalosak, egészségesek, sportosak, szóval az öregedéssel együtt rohadtul nem jár a leépülés] és majd akar rájuk vigyázni, meg segíteni fát betenni a kályhába, hogy ne ők cipeljék idősen..... ez egy ilyen jelképes magyarázat, de a lényeg érhető....


Nektek mi a véleményetek?



2017. júl. 8. 12:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%
ezt minden jóindulattal mondom neked: menekülj egy ilyen "férfitól". soha de soha nem fog leszakadni az anyjától, és mindig az anyja pártját fogja fogni, ha esetleg konfliktusba kerülsz vele. nem lesz így boldog kapcsolatod vele. hagyd ott. éljen az anyjával akkor, ha ennyire nem képes leszakadni róla.
2017. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

Az a véleményem, hogy a barátod még nem vált le a mama szoknyájáról. Sanszos, hogy nem is akar.

Tiszteletre méltó, hogy támogatni tervezi a szüleit, de a saját életének fontosabbnak kellene lennie.

2017. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen ferfitol menekulni kell, nem tervezni vele.
2017. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%

Minél messzebb a szülőktől,a legtöbb konfliktust ők okozzák.

Nem mennék bele egy ilyen tervbe.

Bocs ne haragudj,de én ezt már átéltem.

Tanulj az én hibámból!



F.

2017. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%
menekülj. most.
2017. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb kapcsolat nem azért megy szét, mert nem szeretik egymást a felek, csupán nem tudnak együtt élni. De ez így van mióta világa világ, Márai is megírta.

" Ez a legnagyobb fájdalom az életben, mikor az ember szeret valakit, és nem tud vele élni."


Amúgy pedig nektek ez a párkapcsolati dinamika alakult ki, ez változni a jelenlegi élethelyzet mellett, melletted már nem fog.

Talán érdemes lenne erről vele beszélni és ha hajthatatlan akkor még idejében lépni. Nehéz nehéz, de sosem könnyű. Viszont kár olyas valakire fecsérelni az időd, aki számodra ennyire más perspektívában látja jövőjét. Vagy próbálj megbarátkozni a helyzet negatív hatásaival. Gondolj bele, hogy másnak ez egyáltalán nem jelentene gondot, de legalábbis közel sem ennyire...


Végül és talán a lényeg. Szerintem ez az egész házas sztori vagy múló ábránd, önámítás vagy valami kábítás.

Nem fog nyerni a lotton és nem fog rászakadni 40-50 millió a semmiből. Összegyűjteni pedig így anyuka szárnya alatt nem szoktak ennyi pénzt férfiak. Ehhez határozottság, kurázsi és ambíciók kellenek, amik valljuk be egy olyannál aki a 30as éveiben még mindig otthon él mert olcsóbb.. nincs meg. Az albérlet valóban drágább, de ha valóban szeretne megtenné ezt érted, vagy kettőtökért. Nem egyedül kuporgatná a pénzét és nem dédelgetne ilyen álmokat.

2017. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem tök normálisan gondolkodik. Neki fontos a család minden tagja, nem csak a negyede ami csak te és ő lennél.


Szerintem inkább örülhetnél hogy ilyen jó férfival hozott össze a sors.

Ha a szüleiről igy gondoskodik a te szüleidet is szeretni fogja.


Amúgy meg 20 évesen nem tudom honnan vetted hogy 60 évesen mindenki fit.

És miért gond hogy gondoskodni akar róluk. A szülei is gondoskodtak róluk. Nekik köszönheted, hogy most együtt jártok.

És miért borít ki? Ez olyan mintha a boltba vásárolnál egy számítógépet és fel lennél háborodvs, hogyha a számítógéphet olyan tv-t adnának ami a számítógéphez tartozik. És aztán fognád csak a gépet és durcásan hazavinnéd a tv-é és csatlakozók nélkül és csak bámulnád a gépet. ☺

Ő szereti a családját, ha szereted elfogadod, hogy neki fontos, hogy a közelébe tudhassa őket.

Vigyázni akar rájuk.

Miért olyan probléma ez a számodra?

Nem mindenki olyan mint az átlag magyar, hogy minél távolabb legyen a szüleitől.

Ismered egyáltalán őket lehet tök rendesek, cukik és egyáltalán nem zavarnának, sőt még egymást segíthetnétek is, vagy csak látatlanba durcáskodsz, mint egy kislány?

2017. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
27%

Lehet nekik 60 évesen szükségük van segítségre és benne van becsületesség és szeretet és ő akar gondoskodni róluk és nem nyugdijas otthonba akarja őket dugni. Ez olyan csámcsogni való gyerekek?

Mindenki jön azzal, hogy nem szakadt le mama szoknyájáról közbe meg a Dallason nőtetek fel. 😀


Szerintem meg van oka miért gondolkodik így és ez becsületességet és hűséget tükröz.

2017. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
69%
Pedig nem rossz ötlet. Jártál már osztrák tájakon? Vidéken...tudod miért akkora nagyok a házak? Mert ún.többgenerációs házak. Együtt él 2, vagy akár 3 generáció. Aranyat ér, ha gyermeketek születik, és van valaki a közelben, akire akár 20 percre rá tudod bízni a gyereket. Tényleg életmentő tud lenni. Mindig akad valaki, aki elhozza a gyereket az oviból/suliból, és elvan vele, amìg hazaértek a munkából. Nem kell egyedül megszakadnod a háztartásban, hanem az asszonyok megosztják egymás között a feladatokat. Az albérlet tényleg drága. Luxus pénzt szórni rá, ha van más opció. A városba meg be lehet utazni, ha nyüzsire vágysz. Mielőtt olyan nagyon kiborulsz, így is gondold végig.
2017. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
44%

"Szerintem tök normálisan gondolkodik. Neki fontos a család minden tagja, nem csak a negyede ami csak te és ő lennél."

Ez kicsit sem normális!


"Szerintem inkább örülhetnél hogy ilyen jó férfival hozott össze a sors."

Fantasztikusan jó lehet egy 30+ éves mamakedvencével, pláne mamával a szomszédban.

Na ez minden csak nem normális.


"Ha a szüleiről igy gondoskodik a te szüleidet is szeretni fogja."

Biztos is! Főleg ha lesz kb 200 km távolság közöttük. Vagy ők meg a másik szomszédban fognak élni?


"Vigyázni akar rájuk.

Miért olyan probléma ez a számodra?"

Gondolom azért, mert 30 évesen nem ezzel kellene foglalkoznia, nem azon kellene agyalnia mi lesz majd. Hanem élnie kellene a saját (közös) életüket!

2017. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!