Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondam meg a feleségemn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondam meg a feleségemnek, hogy szeretném ha lefogyna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párom az utóbbi időben eléggé elhízott, szeretném ha elkezdene diétázni és fogyni.

Tíz éve vagyunk házasok, mikor megiskerkedtünk nem volt túlsúlyos bár sovány sem, teljesen normális alakja volt. Egy idő, és két szülés után aztán elkezdte felszedni a kilókat velem együtt, azóta én lefogytam tíz év alatt kétszer is, a feleségem viszont akaraterő híján van, és bár szokta mondani néha hogy szeretne fogyni, de valahogy a tettekig sose jut el, vagy pedig hamar feladja. Egyszer sikerült neki pár kilót lefogyni, amit persze gyorsan visszahízott.


Korábban már mondtam neki a dolgot, viszont sajnos túl közvetlen voltam és megbántottam vele ami csak úgy finoman azóta is az orrom alá dörgöl néha egy egy szóváltás alkalmával.


Fogalmam sincs, hogy hogyan hozakodjak elő a témával, mert nem szertném újra megbántani, ugyanakkor a dolog már meglehetősen zavar.


F/38


2017. júl. 13. 09:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%

ha lelkileg beletaposol nem lesz jobb, inkább motiváld!

milyen fogyási lehetőségek vannak amik beválnának?

diéta mellett kell sport, erre gondolok

2017. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen, én is valami hasonlóra gondoltam, de hogyan csináljam? Van valami ötleted?
2017. júl. 13. 09:58
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

először tudni kellene a lehetőségeket

sportolt régen? vagy mi az ami tetszene neki?

olyan kellene amit szívesen csinál

pl úszás, futás, akár edző terem...

barátnői mit csinálnak?

2017. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
65%

Csinaljatok egyutt, meg ha te mar nem is vagy tulsulyos, az egeszseges etrend es a rendszeres mozgas attol meg jot tesz neked is, idosebb korodban is fittebb maradsz.

Nem ertem, miert kell ezen megsertodni, illetve nem hiszem el, hogy egy 30-40 ev kozotti nonek ne lenne rossz latni, hogy mennyire elhanyagolta magat es ne akarna megint jol kinezni.

2017. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%

"drágám szerintem egy kicsit meghíztál, és már aggódok miattad, félek hogy ez kihatással lesz az egészségedre, és nem szeretném, hogy a gyerekek vagy bárkinek aggódnia kéne egy olyan eü probléma miatt, ami orvosolható némi odafigyeléssel. Gyere el velem edzeni, főzök is neked egészséges ételeket, együtt meg tudjuk csinálni, tudom, hogy képes vagy rá"


Vagy vmi ilyesmi. Ha ezen megsértődik akkor egy válást fontolnék meg inkább.

2017. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Korábban nem sportolt, nem is szeret mozogni. Én változatlanul tekerek otthon napi egy órát az ellipszis trénerünkön.

Ő viszont mindig valamilyen kifogással jön, hogy épp miért nem, vagy épp miért eszik valami kcalbombát:).


Már mondtam neki, hogy diétázzunk együtt, annak tudtában, hogy nekem erre nincs szükségem, bele is ment , de sajna nem nagyon akarja elkezdeni. Ezért gondoltam hogy valami motivációra lenne szükség. A baráti körünkben az egyik barátnője nagyon jól lefogyott kifelyezetten jól néz így ki, úgy vettem észre, hogy picit irigyli, de nem tudom hogy jó ötlet e talán pont ezért vele összehasonlítgatni.

2017. júl. 13. 10:17
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

#6:

össze ne hasonlítsd vele szóban, mert abból elég nagy sértődés lesz


pedig igenis el kellene kezdenie

ha mást nem, vegyél neki wii-t vagy kinect-et és a gyerekkel együtt mozoghatna otthon kicsit :D

de komolyabb lépésekre kellene sarkallni


ő mit gondol most az alakjáról?

2017. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Jó kis provokatív kérdés, de van alapja, nem is kevés. Az exem minden reggel elmondta a tükör előtt, hogy mekkora hasa van és megkérdezte, hogy tetszik-e még, majd benyomta a nápolyit mint a huzat. Majd 5 évig voltunk együtt, ezalatt majd 30kg hízott, a kapcsolatunk végén már egyáltalán nem kívántam, elhidegültünk egymástól.

A Te esetedben a feleséged szült, ilyenkor sok Nőnél felborul a hormonháztartás, nem tudnak(vagy nem akarnak)1 gyorsan visszafogyni, ehhez nagy akaraterő és kitartás kell. A helyedben kezdeményeznék egy beszélgetést ahol felvezetném milyen jó alakja volt régebben és mennyire vonzónak találtad. Ha akaratgyenge a párod, akkor segítsél neki,menjetek el közösen a terembe, vagy futni, biciklizni, segítsél neki. Próbáljatok változtatni az étkezési szokásokon,egészségesebb értrend+mozgás meghozza az eredményt.

Férfiként abszolút megértelek, te abba a Nőbe voltál(vagy) szerelmes akit anno megismertél, gondolom a szex sem olyan mint régen. Az egyik barátom házassága is emiatt ment tönkre, asszony felkapott 20-25kg, félre lépett, ki is rakta a szűrét, és a volt nej a szakításuk után 2 évvel mégiscsak le tudott fogyni, mert saját bőrén tapasztalta mennyivel könnyebben tud párt találni.

Az is igaz, hogy ugyanez a helyzet igaz lehet fordítva is, nem szabad általánosítani, ha egy férfi hízik 30-40kg az sem vonzó egy olyan személynek aki a szálkás hashoz vonzódik. Ha együtt híznak el, akkor semelyik fél sem tehet szemrehányást a másiknak, beletörődnek és híznak tovább.

2017. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nem tetszik neki amit a tükörben lát. Többször mondta, hogy milyen jó nekem, és hogy ő mennyire nem néz ki jól. Ezt szintén rohadtul kellemetlennek találom mert nem szertném erősíteni benne a negatív önképet, úgy vettem észre, hogy e miatt az egója a béka feneke alatt van.
2017. júl. 13. 10:29
 10/31 anonim ***** válasza:
70%

Kezdjétek azzal, hogy ha elmentek bevásárolni akkor nem vesztek nasit, meg semmi olyat ami hízlal!


Mi is felszedtünk pár kilót az évek alatt a párommal, mi pl.együtt járunk futni (bár utálom, de a plusz kilókat még jobban), vacsira zöldséget csinálok a csirke mellé és nem krumplit stb. Mondd meg neki, hogy szívesebben táplálkoznál egészségesebben, gondolom akkor ő is veled eszik és nem főztök kétfélét. Eljárhatnátok esténként sétálni, aztán valahogy rávehetnéd a kocogásra is.

2017. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!