Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen együtt lenni egy mentális beteggel?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom, hogy mentális és mentális betegség között is van különbség, csak érdekelne, hogy milyen lehet a "másik szemszögből". Mennyire lehet nehéz, mennyire lehet káros rá nézve.

Kérlek írjatok kort, nemet, valamint, hogy mi a betegsége párotoknak, és ha tudtok, akkor pl-kat is a viselkedésükre.


Köszönöm szépen!



2017. júl. 18. 14:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%

a kérdés nem jó, és nem pontos.

mentális beteg a pszichózisban szenvedő skizofrén is, és a hangulatbeteg depressziós is.


a 2 között mégis ég és föld a különbség.


nekem depishez volt "szerencsém": labilis, megbízhatatlan, hangulatember.


soha többet!

2017. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül időben elcsípni, és kezelni a problémát, akkor nehéz. Ha időben lépnek, akkor akár tünetmentes is lehet, csak ehhez az kell, hogy nem szabad félvállról venni a kezdeti jeleket.
2017. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, tudom és én mindenre kíváncsi vagyok, amivel van tapasztalatuk a válaszolóknak.


Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem még több is érkezik!


Tudtátok a legelejétől kezdve, hogy mi a probléma? Vagy a kapcsolat alatt derült ki? Akkor is alakult ki, tehát éles változásokon ment keresztül, vagy úgy jöttetek össze, hogy már küzdött vele?

2017. júl. 18. 14:36
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Mennyi ideig voltatok együtt? Kapott valami orvosi segítséget? A fentieken kívül volt más problémája, voltak öngyilkossági hajlamai vagy bántotta magát valahogy?

2017. júl. 18. 14:41
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Ezzel kapcsolatban van tapasztalatom bőven sajnos. Leírni nem szeretném, hosszú is lenne, de ha jót akarsz magadnak, akkor kerülj minél messzebb tőle.
2017. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
44%
Szerintem sok esély nincs.Nekem a barátnőm depis,de akkor is az volt mikor megismertem,szedett gyógyszert.Szexben érzéketlen,inaktív,de néha vannak jó pillanatok is.Azt hittem minden oké lesz,mert egyre jobban megvoltunk.Aztán hirtelen egyik napról a másikra bezuhant és kórházban is volt 2 hónapig kb.Teljesen elhanyagolt,nem is foglalkozott velem,kitalálták,higy zaklatom,hagyjam békén,stb.Kinek kell ez?
2017. júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is van tapasztalatom. Nagyon nehéz és fárasztó. Folyton alkalmazkodni kell a másikhoz, mert szereted és elfogadod a problémáival együtt. Viszont ő nem érzékeli, hogy mennyire nehéz neked, nem tud egy csettintésre megváltozni és jól lenni. Nekünk ráment a kapcsolatunk, barátként mellette akartam maradni, de ellökött magától. Lett párkapcsolatom, állítólag elfogadta, de a viselkedése nem ezt mutatja. Mindig ellentétben állnak a tettei a szavaival. Nehéz megfogalmazni, de én valahogy így éltem meg a történetet. És lelkiismeret furdalásom van, amiért nem voltam vele elég toleráns, viszont nem tudja irányítani az állapotát és sokszor akarata ellenére bántott.
2017. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Valójában azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert sajnos nekem is van ebben tapasztalatom, de én vagyok a depressziós. A jelenlegi párkapcsolatom előtt volt egy másik, ami teljesen tönkretette az önértékelésemet, de korábban is küzdöttem ilyen jellegű problémákkal. Mindenesetre, amikor elkezdődött ez a kapcsolat, nem voltam túl jól, magam alatt voltam és rengeteg változás történt velem 1 év alatt, ettől még jobban magamba fordultam és eltávolodtam a barátomtól. Semmihez nem volt energiám, nem tudtam értékelni semmit, amit megtett értem, viszont mindig bizonygattam,hogy nem szeret, értéktelen vagyok, veszekedtem vele, minden szavát kiforgattam, mindig felhoztam és mindenért kiborultam, egyre sűrűbben. Nem voltam hajlandó szexelni, ha még is, még csak meg se tudtam játszani, hogy élvezem, nem hagytam, hogy megcsókoljon. Fél évvel ezelőtt kiderült, hogy ő úgy vezette le ezt a feszültséget, hogy egy másik lánynak konkrétan leírta, hogy lefeküdne vele. Ettől függetlenül soha meg se próbált találkozót szervezni vele, nem bókolt neki, egyértelműen csak a szex miatt írt (a lány amúgy is olyan, akit nem vállalna fel, mondjuk úgy, valószínűleg nem ez volt az első ilyen ajánlata, de amúgy csinos). Amikor szembesítettem vele, hogy tudok róla, akkor először nem is tudta, hogy miről beszélek. Utána mondta nekem, hogy dühös volt rám, amiért kérte, hogy valamit tegyünk azért, hogy javuljon a kapcsolat, de mindig halogattam. Így vezette le a haragot és a szexualitását. Elmondta, amiket én is most leírtam, hogy így érzett, de hogy ez egyáltalán nem mentség a tettére. Azt még hozzáfűzném, hogy valószínűleg azt, hogy nem akartam lefeküdni vele, annak tudta be, hogy nem jó az ágyban, mert előtte neki is tönkretette az önértékelését a volt barátnője. Nem tudta, hogy problémáim vannak, mert már úgy jöttünk össze, szóval nem látta, amikor megváltoztam, azóta már járok kezelésekre és mindenben segít. Rossz döntést hozott, de nem csak ő volt a hibás, nem tudom, hogy én az ő helyében mit csináltam volna.

Bele lehet ennyire fáradni a kapcsolatba? Egyébként azóta sokkal jobban kijövünk, csak a betegségből adódóan néha rohamokban vannak kitöréseim, olyankor pedig nem tudok józanul gondolkodni.

Rossz ember vagyok? Hagyjam inkább békén?

2017. júl. 18. 15:42
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember, viszont aki nincs benne ebben az állapotban, vagy nem voltak ilyen problémái, nem fogja megérteni. Nekem is voltak nehéz időszakaim, emiatt tudtam megérteni, de bele lehet fáradni. Ilyenkor kellenek a kompromisszumok, mint nálatok, hogy máshol kereste, amit te nem tudtál megadni neki. Nekem nem segített, hogy másnál kerestem a boldogságot (nem megcsalás, csak mással beszéltem a problémáinkról, de sosem akartam megcsalni, nem is tettem). Megoszlottak az érzéseim, mert amiben a párom nem értett meg, a másik ember igen, de nem miatta léptem ki a kapcsolatból, hanem magam miatt. És kerestem egy olyan társat, akiben megvan az is, ami a volt páromból hiányzott. De nem ez volt a kérdés... Ha ti együtt tudtok lenni a történtek után, akkor vagy megbékélsz a gondolattal, hogy mástól szerzi meg, amit tőled nem tud (mégha csak beszélnek is róla), vagy külön-külön próbáltok meg boldogulni. De ne legyen senkinek sem kényszer a kapcsolat.
2017. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen hosszan válaszoltál, tényleg hasznosakat írtál.

Nem gondolom, hogy azóta valaha lett volna hasonló próbálkozása, nagyon nem tud hazudni.

Azóta én is próbalok máshogy viselkedni és ő is máshogy áll az egészhez, mert már tudja mi a probléma, nem csak egy hiszti. Tudjuk, hogy mire keressünk megoldást. Én bizakodom, de majd az idő mindent igazol!!

Köszönöm mégegyszer!!

2017. júl. 18. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!