Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 10 éves inkább mély barátsággá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 éves inkább mély barátsággá vált a párkapcsolatom, és jönnek az udvarlók akiknek a közeledése zavaróan izgató, mit tanácsoltok? 28/L

Figyelt kérdés

A párkacsolatomban kb. 2 éve múlt el a szerelem, azóta a közös emlékek és a szeretet tart minket össze, szex is elég ritka, de még a csók is. Volt mélypont, amikor majdnem szétmentünk, de megbeszéltük a problémákat és azokra figyelünk, így mar nem veszekededunk.

Mindketten a nagyon huseges tipus vagyunk es ragaszkodok, es maximálisan megbizunk a másikban.

Viszont már eleg idosek lennenk a csaladalapitáshoz, kozos otthon, stb. amitol o fel, es amit en már evekkel ezelott szerettem volna.

Hogyan hozhato vissza egy kapcsolatba a vonzalom, a vágy?

Minden tokeletes lenne ha ez mukodne..

Es mint irtam, gyakran elofordul hogy egy kozos ismerosunk, barat, kollega elkezd udvarolni es bar udvariasan tavol tartom oket, tulsagosan felizgat, ami elkeserit. Pedig agyban tudom, hogy veluk ugyse lenne tartos, meg bizalom se ugy.

Mindkettonknek ez az elso kapcsolata.

Mit tehetnenk? Erdemes lenne szakemberhez fordulni? Mi a tapasztalatok?

Koszonom a valaszokat$



2017. aug. 10. 09:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Helyesbítek, sok évig működött, de már nem, hiszen a vágy, intimitás már nincs jelen köztetek, az pedig igen fontos része a párkapcsolatnak. Mindkettőtöknek első kapcsolat, fiatalok is voltatok mikor összejöttetek, nincs tapasztalotok mással. Szerintem is tovább kellene lépnetek. Lehet hogy a párod is azért fél a családalapítástól mert érzi hogy ilyen alapokra, a szinte már csak barátságra hiba lenne. Egyenlőre ragaszkodtok egymáshoz, hűségesek vagytok, ok. De már bármikor jöhet bármelyikőtök életébe olyan, aki felkelti az érdeklődést és szerelmet hoz. Csak idő kérdése hogy mikor lép az életetekbe egy 3. személy.


Most ne azon kattogj hogy 28 éves vagy és ideje a gyermekvállalásnak. Nem. Annak akkor van ideje, mikor adott egy jól működő párkapcsolat, megfelelő háttér és mindkét fél akarja. Ha mondjuk 32 évesen jutsz el oda, akkor mi van? Semmi. Nem az a lényeg. Ne keserítsen ez el. Még mindig jobb, mintha mondjuk egyedül maradnál egy babával mert bevállaljátok aztán meg szétmentek.

2017. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Velünk is hasonló a helyzet kérdező, bár fiatalabbak vagyunk.

Inkább olyan barátságnak tekinthető a dolog és én is végig gondolkozom a szakításon mert nem tudom hogy ez így hogy fog menni...


Nálunk mondjuk annyiból más, hogy kb semmit nem mond hogy mit szeretne (testileg). Az amit szeretne hogy menjünk ide meg oda és fényképezkedjünk a hülye közösségi oldalakra...

2017. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ez szomorú, kedves Válaszó.

Mi is járunk baráti társaságba, de ha bulizunk akkor másokkal is táncolunk és semmi különbséget vagy többletet nem érzek ha vele táncolok, és ez szomorít.

2017. aug. 10. 12:29
 14/19 anonim ***** válasza:
Annyira átérzem a helyzetet! :( Velünk ugyanez van 8 év után, csak nekünk gyerekünk is van. Mintha lakótársak lennénk (nem ordítozunk egymással meg ilyesmi), nem tekintek rá férfiként. Erről nem tehetünk, elmúlt a szerelem a vonzalom. A legelső kapcsolatomban is ez volt a szakítás oka, igaz ott 2 év után. Egyelőre maradunk így ahogy vagyunk, de előbb-utóbb külön utat választunk. Addig menj míg nincs gyerek! Velem ez már a második eset, hogy elmúlnak az érzelmek..csak reménykedtem hogy ez még fellángolhat, de egyszerűen nem sikerül. Nem tudom másoknál hogyan működik?!
2017. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

De miért akarsz vele gyereket, mikor láthatóan nem szeretitek egymást, csak lakótársként éltek?!


Hogy majd három év múlva úgy váljatok szét, hogy te fogod a babád ő meg megy az új csajához, vagy mi?


Szakításatok, ez már csak posvány, sajnos, flőőeg, ha élvezed más közeledését.

2017. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Korábban szerettem volna vele családot, most nem tudom merre tovább, mit lehetne még tenni.

Lehet naív vagyok de ezt a kapcsolatot anno nyugdíjas koromig is el tudtam volna képzelni.

Soha nem néztem félre se.

2017. aug. 10. 14:18
 17/19 anonim ***** válasza:
8-10 év után semmi sem lesz olyan, mint az elején. Amit leírtál, az teljesen "normális". Ha fontos a kapcsolatod, akkor próbálj újítani. Új élmények, közös programok. Próbáljatok "aktivizálódni" testileg és lelkileg is.
2017. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ezen fáradozom, hogy uj hobbik, nyaralások, kirándulások, gyakran szervezek baráti programokat is, de kiábrándít hogy külső szemlélő rá se jönne, hogy mi egy pár vagyunk:(
2017. aug. 10. 14:47
 19/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg ne erőltessétek ami nem megy. Inkább most legyen vége, míg esélyetek van új párt találni és családot alapítani. Egyáltalán nem tartom normálisnak, hogy így elmúljon a szerelem. És nem a levegőbe beszélek, mi is 10 éve vagyunk együtt de ugyanúgy imádjuk egymást, sőt...Egy ilyen kapcsolaton, mint a tiétek, a gyerek sem segít, sőt....Nagy hiba lenne. Minél tovább húzzátok annál rosszabb
2017. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!