Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynád a párod, ha kiderüln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynád a párod, ha kiderülne, hogy rákos?

Figyelt kérdés

Fiatal (23) nő vagyok, 4 éve együtt, két hete hàzasodtunk.

Még nem biztos semmi, hétfőn kapom meg az eredményeket.

Sosem jártam bőrgyógyàszhoz, mivel mindössze egy anyajegyem van. Gyerekként nem szoktattak rà, hogy jàrni kell, sose napoztam, sose szoliztam, senki se volt beteg a csalàdban, sosem fordult meg a fejemben, holott màs orvosokat làtogatok rendszeresen.

Aztàn olvastam egy cikket, ami hatàsàra rászàntam magam, hogy ha visszajöttünk a nyaralàsról, csak azért is elmegyek kontrollra, nyugodtabb leszek. Viszont mèg itt a nyaralàson sikerült életemben először megkaparni az anyajegyet, így mèg aznap elmentem vele orvoshoz. Elküldtek levetetni prevenciós céllal. Az orvos azt mondta, ha nem sérül meg is elküld, mivel az arcomon van, ès azt nem tudom nyàron a Nap elől takarni. De így 3 napon belül kellett mennem.

A màsik doktornő (aki csinàlta), megnyugtatott, hogy nincs elvàltozás, a melanoma máshogy néz ki, 25 èves tapasztalata van, higyjek neki ("ő lenne a legjobban meglepve", a sajàt szavaival élve) , de el kellett küldeni a laborba levétel utàn. Vérvételre nem küldtek.

Aztàn itt az oldalon ràm ijesztettek, hogy nem kell àm elhinni, amit az orvosok megnyugtatàsi céllal mondanak, a prevenciós céllal levett anyajegyből bőven lehet ràk az alatt a 3 nap alatt ami az első kontroll és a levetetès közt eltelt.

Azóta egy ideg vagyok. Anyukàm az egészségügyben dolgozik (rákos betegek mellett is), ő azt mondta, soha nem hazudnak a betegnek, ponthogy előre figyelmeztetik, ha esèly van a bajra.

A férjemet màr felkészítettem a legrosszabbra, eleinte komolyan vett, de a végèn màr nem tudott. (Vettem magamnak ezt-azt, és morbid humorral megjegyezte, hogy azt gondolom, szükségem lesz még erre? Aztàn persze elnèzést kért, ezzel nem viccelünk)

Amikor kérdeztem, elhagyna-e, azt mondta, természetesen nem, de fèlek, nem tudna râm többè nőkènt nèzni, ha mégis kemora kène mennem...


2017. aug. 22. 22:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
16%

Neked tényleg az a legnagyobb problémád, hogy ha neadjisten rákos vagy, akkor elhagynak-e???


Merthogy szerintem a rák mellett ez kibszottul nem fog számítani semmit.

2017. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Két hete mentem férjhez, persze, hogy szàmít, beadnà-e a válókeresetet a férjem, amint kiderül, hogy pozitív az eredmèny. Sőt, szépen tetőznè az amugy is szörnyű állapotot.

Nem hiszem, hogy van olyan ember, aki erre csak legyintene.

Ha te ilyen vagy, akkor nyilvàn könnyebben boldogulsz az életben.

2017. aug. 22. 22:42
 13/30 A kérdező kommentje:
Nem futó csip-csupp kapcsolatról van szó (egy randizós időszakban még mondjuk érthető), hanem a férjemről, akivel alig vàrtuk, hogy összehàzasodjunk, hamarosan babàt is szerettünk volna majd...
2017. aug. 22. 22:45
 14/30 anonim ***** válasza:
81%
Melanóma? Még az a legszerencsésebb eset. Lehet csak lekapják az anyajegyet oszt cső.
2017. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Rettenetesen túlpörgöd a dolgot, egy kaparás miatt a legritkább esetben alakul ki (főleg 3 nap alatt) ilyesmi. Sokat napnak kitett terület, leégések naptej nélkül annál inkább közrejátszik, de mint írtad, veled nem volt ilyen, így totál alaptalan a pánikolás.

"el kellett küldeni a laborba levétel utàn"

Ez a szövettant jelenti? Minden levett anyajegyet elküldenek szövettanra. Várd meg az eredményét, ami 99,9%, hogy negatív lesz, és a 0,1-ben gondolkozz ilyen hülyeségeken. Miért küldtek volna vérvételre amúgy?

Egyébként én is 23 éves vagyok, párom 33 és 4 éve együttélünk, igaz, nem vagyunk házasok de.... De vele végigmentem júniusban ezen a dolgon, én jelentkeztettem be bőrgyógyászhoz, sebészhez, mert 99%-ig biztos voltam benne, hogy melanoma van rajta... Hát, nem tévedtem sajnos. Nyilván eszembe se jutott volna emiatt elhagyni, főleg, hogyha időben leveszik és a jövőben vigyáz magára akkor valószínű semmi szövődménye nem lesz a dolognak (igaz, neki már II-es volt, de ígyse talált semmit se a CT, se az MR, se a vérvétel, se a nyirokcsomóvizsgálat, így van okunk szusszanni, de a várakozást nem kívánom senkinek). Nem mondok inkább arra semmit, hogy ebben a helyzetben miért írsz a kemóról, de azt maximum áttétes esetben kapnál, mert ha le is vesznek egy melanomát mit kemóznának? Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy 3 nap alatt áttétes lettél...

Annyira feleslegesen idegesíted magad, mi szükséged erre? :\

2017. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
Legszerencsésebb? Leszámítva, hogy bizonyos mélység alatt úgy nő a belső szervek között az áttét miatta, mint a gomba, tényleg tök szerencsés... Ezért kell időben elmenni a változó, irritációnak kitett anyajeggyel bőrgyógyászhoz, mert I-es stádiumban nem tud áttétet adni, viszont látszata már van.
2017. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Nem azért mentem, mert vàltozott, hanem azért, mert megkapartam (bőrgyógyász megerősítette, hogy felszíni sérülésről ès nem elvàltozàsról van szó), ezért rögtön le is vettèk.

A vérvételt azért írtam, mert anyum szerint oda irànyítanak mèg eltàvolítás előtt, ha vàltozik, ill rosszindulatúnak tűnik (ő is a betegekről tudja csak)

Azért aggódok, mert rengeteg rosszat olvastam, illetve az orvosok se tévedhetetlenek, hiàba erősíti meg kettő egymàstól függetlenül ugyanazt

2017. aug. 22. 23:05
 18/30 anonim ***** válasza:
53%
Nem a gyakoriról kéne tájékozódni. Dehogy vagy rákos. :D Kötelező elküldeni a levettet ez szűrésre. És nem lesz rákos de attól ha leégsz, se attól ha szétkaparod. Én már mindent tettem velük, még távolítottam is el házilag almaecettel, meg szódabikarbóna+ricinusolajjal.
2017. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem azért mentél, épp azért írtam, hogy kaparástól nem valószínű, hogy ilyen alakuljon ki. De te is írod, hogy nem elváltozásról van szó, meg rögtön le is vették, akkor mi a probléma?

Életemben nem hallottam még olyat, hogy levétel előtt elküldjenek valakit vérvételre. Majd ha kiderülne, hogy rosszindulatú, akkor a különböző tumormarkereket vizsgálnák benne, de amíg ez tárgytalan értelmetlen a vérvétel is. Rengeteg rosszat olvastál arról, hogy valaki 2-4-10 évig nézte, hogy növekszik, viszket, nedvedzik, többszínűvé válik, vérzik stb. valami rajta, majd mikor már fáj, elmegy vele orvoshoz és lám, áttétes melanoma a diagnózis. De neked panaszod sem volt, szimplán totál hipochonder vagy... Egy szimpa elkaparástól nem olvashattnál annyi rosszat, mint ahogy itt pánikolsz.

2017. aug. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
68%

És nem lesz rákos de attól ha leégsz, se attól ha szétkaparod. Én már mindent tettem velük, még távolítottam is el házilag almaecettel, meg szódabikarbóna+ricinusolajjal.


Jézusom... Ne terjeszd a hülyeséget könyörögve kérlek! Ennyitől bőven lehet viszont probléma, méghozzá nem is kicsi... Leégéstől miért nem lehetne? Csak attól lehet még igazán. Nem egytől, nem kettőtől, de leégéstől. Ne terjesszük a butaságot!

2017. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!