Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny vagyok a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok a barátom exbarátnőjére, pedig nem tartják a kapcsolatot. Hogyan lehetne ezt legyőzni? Pszichológus kell?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt, úgy érzem ahogy komolyodik a kapcsolat egyre gyötrőbbek ezek a kényszeres gondolatok. Barátomnak huszonéves koráig nem volt kapcsolata. Ez a nő volt neki az első, minden téren, ő volt az első nagy szerelem, és vele veszitette el a szüzességét. Több mint 4 évig voltak együtt, és abból 3 évig együtt is éltek kettesben. A kapcsolatuk teljes mértékben a nő miatt szűnt meg, kiszeretett belőle, ráunt, miközben barátom még nagyon szerelmes volt belé. Mesélte hogy utánna nagyon sokáig szenvedett, élete legrosszabb időszaka volt. A kapcsolat vége, és a mi megismerkedésünk között csak 7 hónap tellt el, közben nem volt senkije. Magától nem beszél róla, én kérdezgettem sokat, hogy mi hogyan volt. A legrosszabb, hogy mikor kérdeztem hogy még szereti e, akkor mindig nagyon indulatossá vált, szerintem ez azt jelenti hogy még igen. Folyton ettől a tudattól szenvedek, hogy őt jobban szerette, együtt éltek, megosztotta vele mindenét, vele tervezte a jövőt... Bevillannak képek a gondolataimba, hogy nemrég még őt ölelte, csókolta úgy ahogyan engem, vele csinálta ezt is, vele ment ide is oda is, ő ült a helyemen az autójában. Nemrég még ő volt akit hazavitt a családi ebédekre, még ő volt akit kedveltek a barátai. Minden apróságról ő jut az eszembe. Nem ismerem a nőt, csak facebookon nézegetem, de sajnos alig van nyilvános képe, így még azt sem tudom megítélni hogy külsőleg jobb volt e nálam. De valószínűleg igen, csak arcképet látok róla, de barátom elmondása szerint jó alakja is volt. Állítólag nem tartják a kapcsolatot semmilyen formában, bár azt tudom hogy a telefonszáma még megvan barátomnak. De nekem éppen elég az is, hogy bármit csinálunk beugranak ezek a gyötrő gondolatok, arról hogy ezt nemrég még vele csinálta, hogy én csak az első nagy szerelem árnyéka vagyok. Nekem is voltak ő előtte kapcsolataim, de senkivel nem laktam együtt, és mindegyik közös megegyezéssel ért véget, nincs olyan akit még szerettem, és akaratomon kívül lett volna vége. Az én szívem tiszta ilyen téren, de az övé? Mit tehetek ez ellen? Sajnos nincs senkivel olyan viszonyom, hogy ki tudjam beszélni magamból ezt a problémát, és így mégjobban felőröl.
2017. szept. 9. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne a múltban élj hanem a jelenben.A másik hogy addig örülj amíg bem úgy szűnik meg egy kapcsolatod hogy a másik "kidob" miközben te még szerelmes vagy belé mert az utána levő idő az fájdalmas.Örülj hogy van egy jó pasid és koncentrálj a jelenre illetve a jövőre hogy mi vár még rátok.
2017. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy minden szerelem más és más. Nyilván sosem leszel olyan, mint a másik csaj volt, de ez nem is baj. Sőt! :) Ha ugyanolyan lennél, ugyanolyanok lennének az élmények, akkor sokkal több okod lenne aggódni, hogy csak pótlék vagy.

Fogd fel másképp. Akit most ismersz, akibe beleszerettél, annak az embernek vannak tapasztalatai, azok tették olyanná, amilyen most. Pl. közel sem biztos, hogy a másikat úgy ölelte-csókolta, mint téged, hiszen az első kapcsolat volt, gátlásos, tapasztalatlan fiú volt, nem az a férfi, akit te ismersz.

És ez az élet minden terén igaz. :)


Megértem egyébként a gondolataidat, nekem is volt hasonló - mi a párommal barátok voltunk anno, és végigasszisztáltam, hogy "élete szerelme" mennyire elbánt vele, és emiatt az első perctől tisztában voltam vele, hogy nem én vagyok a "nagy szerelem". Baromira bántott, hogy rólam nem beszél úgy, mint amit barátként végighallgattam anno. Persze, a különbség az, hogy ott, amekkora láng volt, olyan rossz vége lett, engem pedig másképpen szeret, és az évek bizonyították, hogy ez többet ér. :)

És tudod mit? Ő is ugyanúgy ki volt bukva, hogy miért nem ő volt az első nekem, és "nemrég még". Holott ismertük egymást az én első komoly kapcsolatom előtt is, szóval akár lehetett volna. :)


Ilyen gondolatok mindig lesznek, ezzel nincsen semmi baj. A lényeg, hogy ne szűkülj be, ne ekörött forogj - igen, volt előtted más. De ne felejtsd el, hogy az a csaj kihajította, és ha annyira vissza akarta volna szerezni, lett volna rá hét hónap, mielőtt téged megismert.

Gyanítom, ha megkérdeznéd a párod, most már azt mondaná, hogy nem menne vissza a csajhoz akkor sem, ha te nem lennél. Utólag már okosabb az ember. :)

2017. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez beteges


irány egy agyturkász


te nagyon nem vagy a helyeden, és sok bajod lehet magaddal meg az életeddel, ha ilyeneken agyalsz.

2017. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerinted miert ideges, ha szoba hozod???

Ahelyett, hogy jol erezned magad vele, folyamatosan az eszebe jut a hulye kerdeseid miatt az exe. Igy megis, hogy felejtse el es adja at teljesen magat neked? Az se tul normalis, ahogy megprobalod osszemerni magad a novel. Betegesen feltekeny vagy es onbizalmad sincs sok az tuti. Kell az orvos, mindekepp!

2017. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt nálam is. Ne kérdezgesd, ne kutakodj, ne akarj tudni többet. Az idő majd elfelejteti ezt. Nekem olyan 4 hónap kellett. Sok sikert
2017. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az exem is ezt csinálta. Nem véletlenül lett ex. A kapcsolatotokban magadra és a párodra figyelj. A közös dolgokat értékeld és azokat a gesztusokat és tetteket amiket ő érted és kettőtökért tesz. Veled van és nem mással.! És nem szabad túlzásba se vinni a rémképeken történt vitákat.


Sok sikert.

25f

25f

2017. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!