Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak akkor gyógyulok meg, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak akkor gyógyulok meg, ha elhagyom?

Figyelt kérdés

20 éve vagyunk házasok, de idillinek semmiképp nem mondható. Vannak gyerekeink. Voltak jó időszakok, de több volt a veszekedés és a kínos hallgatás. Sokat megalázott, mert nem voltam olyan ügyes mint az édesanyja, anyagi javak helyett csak egy "használhatatlan diplomát" vittem a házasságba (mert az én szüleim erre áldoztak), nem értettem minden falusi praktikát, nem tudtam bort csinálni, nem bírtam 10 órás napszámba járni kapálni és nem volt olyan szép a hagymaágyásom, mint a szomszédasszonynak. Én kerestem és találtam olyan munkát, amit tudok a nem tökéletes egészségemmel is végezni, nem ő tart el, amellett kiskertelek, gyereket nevelek, ellátom a saját és az özvegy apja háztartását, főzök is rá, sehová nem járok, nem költök ruhákra, mozira, semmire, de a mai napig neheztelve néz rám, ha a hobbimra rááldozok 2 havonta 5 ezer forintot (horgolgatok néha, el is adok annyit, hogy az anyagköltséget visszakapjam). Kb.3 éve ment ki külföldre dolgozni 3-4 hetente jár haza, amit mindig nagyon várok, mert szeretem őt, de ugyanakkor furcsa testi tüneteket veszek észre magamon. Fájdalmasan begörcsölök, felpuffadok, mintha a gyomor- és bélműködésem is leállna, és ez azért érdekes, mert ilyen tüneteim azelőtt voltak, hogy ő elment dolgozni, akkor orvoshoz is voltam, kivizsgáltak, még egy borzalmas tükrözésem is volt, ami negatív lett, de ezért is leordította a fejem. Ott rögtön a vizsgálat után, telefonba, mert nem kísért el, egyedül kellett mindent végigcsinálnom. Nagyon nehezen múltak el ezek a tünetek, de lassacskán meggyógyultam, csak amikor itthon van, ismét rosszul vagyok, akkor is, ha minden rendben és teljesen kedves velem.

Most lehetőségünk lenne hitelt felvenni és Pesten venni lakást, ahol együtt élhetnénk ismét, rendesen, de félek, hogy a tudatalattim annyira fog tiltakozni ellene az elmúlt évek miatt, hogy ismét lebetegszem. Olyan, mintha nem tudnék parancsolni a testemnek, pedig neki már nem hagyom, hogy bántson, visszaszólok és megvédem magamat, ha szükséges.


2017. szept. 10. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És mondd, milyen normális okod volt 20 évig így maradni mellette? :D A hozzád hasonlók miatt hiszik azt, hogy nincsenek magukat tisztelő, értelmes nők, akik nem állnak össze bunkókkal. Mégis miért vártad, hogy hazajöjjön a tapló férjed, és miért csinálsz meg mindent, mint valami cseléd?
2017. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz helyzet. Én azt érzem abból ahogy írsz, hogy menni akarsz, valami újat szeretnél, és kis bátorítás kellene. De neked kell érezni.


Az biztos, hogy az nem szép, ha gyávaságból maradsz csak.

2017. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szorongás. Emiatt viselkedik igy a szervezeted. Nekem ilyenek a tüneteim mikor szorongok. Ezt a háziorvosom megmondta nekem kivizsgálás nélkül majd pszichiáterhez küldött. Ott derült ki a betegségem. Senki nem küldött el tükrözésre meg ilyenek. Pedig nekem is fájt, görcsölt hasam, hasmenés stb.

Ahogyan élsz.... őszintén sajnálom hogy egy ilyen emberrel vagy együtt. Anyukám 20 évig tűrte ugyanezt. Utána még 10 évet marakodtak a válásig

Anyám teljesen bekattant és kikészült idegileg. Mi tesómmal lelkibetegek lettünk.

2017. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vele szeretnék lenni, szeretem, és ő is változott már pozitív irányba. Csak ezek a furcsa tünetek, nem tudom áthangolni az agyam, hogy már nem kell félnem tőle, egyrészt mert én is erősebb lettem, másrészt mert ő is megszelídült, világot látott vagy ki tudja mi miatt.
2017. szept. 10. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom azt, ami veled történt. Valószínűleg mindvégig az édesnajyát játszottad, csak veled le is feküdt...


Mindent tökéletesen csináltál. Ő járta a világot, te pedig jó asszony módjára engedelmesen otthon ültél, és vártad haza őt...


Két dolgot tehetsz: megpróbálod megszokni és eljátszani a gondolattal, hogy majd pesten minden máshogy lesz, ami valószínűleg nem fog bekövetkezni, mert ha eddig nem változott, ezután sem fog.


Vagy elhagyod, lelépsz, és ő szembesül azzal, hogy mekkora kincs voltál valójában az ő életében és hogy minden feladat a nyakába zúdul. Talán elkezd becsülni, szebben bánni veled, ha rájön mit veszített. De az is lehet, hogy te rákapsz az élet ízére, és eszed ágában sem lesz visszanézni.


Remélem, hogy megoldódik a problémád és boldog leszel!

2017. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a boldogság az rámférne. :)
2017. szept. 10. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt sztem te voltàl az aki többet szenvedett o vilàgot làtott mig te kínkeservesen dolgoztàl .Én nem foglalkoznék vele nem ölelgetném mindazt a dolgot visszaadnàm neki amit ő nyujtott és szépen ott hagynàm .Az az igazssàg az ilyen palikkal hogy azt becsülik meg aki leszarja őket eltartassa szó szerint magàt azt becsülik azt fogjâk igazàn szeretni sajnos .Aki rendes törődőt nem mert az màr nekik nem kihívás csak utólag jönnek rà arra hogy hiàba kapós szemrevaló valaki ha csalàdot nem lehet vele alapozni persze vannak kivételek .
2017. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!