Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek fontos az mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fontos az mellett valamennyit spórolni, hogy fizeted a lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy én egy spórolós ember vagyok. Nem viszem túlzásba, de azért megválogatom hogy pl nem a legdrágább cuccokat veszem, még ha fáj is érte a szívem, és erősen gondolok a jövőre is, konkrétan arra hogy amikor majd lesz gyermekünk a párommal, (28 L vagyok szóval bármikor) legyen miből etetni, ruháztatni, iskoláztatni, és ne kelljen szűkölködni. Tudni illik nekem nem kell egy fitying sem a páromtól, mindyg is megteremtettem magamnak mindent! ÍNem kell az arany, nem vágyom tőle az ég világon semmire soha! Csak annyit kérek mindíg tőle, hogy kicsit gondoljon a jövőre. Nekem van félretett pénzem. De nem én vagyok egyedül a párkapcsolatban.Szóval ez az én felfogásom.


Párom ezzel ellentétben, (mivel az ő lakása, ő fizeti a hitelt.) Minden mást együtt fizetünk.

Az a gondolkodásmódja, hogy amit a lakáshitelbe rak havonta (közel 100 e FT, mert rövid időre kérte) Az a jövőnkre fog menni, megy bele a házba majd amit egyszer 100 év mulva felépítünk. Ez mind szép és jó! Becsülöm ezt benne. De azt szoktam neki mondani hogy: de az is kell , hogy legyen valamennyi félretett pénzed amihez hozzá tudsz nyúlni ha baj van. Ezért kell egy kicsit a hitel mellett is spórolni. Erre az a válasz, hogy "DE NEM ÉRTED HOGY A HITEL AZ EGY NAP A VAGYONUNK LESZ???" De! én ezt értem, de te meg értsd meg, hogy ha történik valami a kocsival, vagy jön a gyerek, vagy nemtudom... ugye mindíg vannak váratlan kiadások. stb. akkor te nem vehetsz ki 8 téglát a házból hogy azt pénzreváltsd... mert hogy ő havi 100-at spórol/félre rak. mondtam neki hogy ez szép és jó.de azt nem tudod pénzzé tenni, ha van valami, abból házat akarsz építeni.


És egyszerűen nem jutunk dűlőre, ez miatt veszekszünk többször is. Hozzáteszem jól keres, tehát ha nagyon akarna akkor tudna spórolni. Mindíg hangoztatja hogy ő jól keres, de mégsem hajlandó spórolni, mert hogy ő havi 100 at spórol.......


Mit gondoltok erről?

Köszi



2017. szept. 18. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
te könnyen raksz félre, ha nincs lakáshiteled, de van hol laknod.
2017. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha tudsz annyit félre tenni, akkor normális ha van egy pár százezer forint félretett pénzed váratlan kiadásokra.


Nagyon jól írtad, hogy sok minden történhet: A kocsival lehet valami. A háztartásban lehet valami kár. Váratlan haláleset a családban (temetés). Váratlan betegség. Munkahelyváltás/kirúgás. Nagyon hosszú a lista.


Aki megtehetné hogy van párszázezer forintja ilyenekre és mégsincs neki, az hibát követ el.

2017. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Veled egykorú nő vagyok viszont egyedül élek. Én is fizetek lakástakarékot, de egyedül ez nagyon nehéz. Amikor tudok teszek még félre mellette pénzt, amiből pl nemrég nyári gumit vettem az autóra meg nyaraláskor jól jött. A jövőmre valahogy úgy gondolok, ha lesz egyszer párom akkor valóban tudatosabban lenne jó pénzt félretenni, de azért annyira nem távoli tervek alapján. Ha gyereket terveznénk, nyilván háttérbe szorulna a nyaralás pl vagy hasonlók és gyűjtenénk gyerekágyra, ruhákra, nagyobb autóra, de pl nem gondolom, hogy a gyerektervezési fázisban már az beiskolázására kellene gyűjteni és persze azt sem szeretném, ha az egész életünk csak akörül forogna, hogy a gyerek és minden saját szükséglet teljesen háttérbe szorulna. Természetesen a gyerek lesz az első, de azért nem kell teljes lemondás csak azért, hogy most akkor plusz 50 ezret még félre tudjunk tenni. Nem tudom mennyi a jól keres, de havi száz nekem azért elég sok pénz.


Ezt szerettem volna leírni, de nyilván egy kapcsolatban, családtervezési fázisban lévő ember relevánsabb választ tud adni.

2017. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én felajánlottam hogy fizetem vele a lakáshitelt, nem engedte. mert, hogy csak az ő nevén van. én vettem meg az összes bútort. így egyeztünk meg. a bútorok értéke 1.500.000 ft voltam, szerintem az nem rossz részemről. úgy hogy apuci anyuci nem segített ám nekem :) önerőből van mindenem. És itt az a lényeg, hogy neki sok a fizuja megteheti,
2017. szept. 18. 18:26
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

mit osztod be a pénzét?

látszik, hogy nem tervez veled, mert akkor már rég épülne az a ház...

2017. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A "mit osztod be a pénzét" re az lenne a válaszom, hogy az ő gyereke is lesz ha születik, és nem az én saját félrerakott pénzemből szeretném felnevelni. oké hogy lesz ház, de abból nem tudsz pelenkát venni stb. a "nem tervez veled"-re pedig ccsak annyit, hogy neki anyuci apuci vette a lakás 2/3-át és nem tudott volna se velem, sem senkivel házat építeni okostojás. Nem beosztom a pénzét. Ne forgasd ki a szavaimat.
2017. szept. 18. 19:04
 7/13 A kérdező kommentje:
A velem egykorú lánynak köszönöm a véleményét, van benne igazság, és hát igen más a 2 helyzet. a te esetedben pláne hogy egyedül élsz, úgy nehéz tudom. de a mi esetünkben, ahol én sem keresek túl keveset, ő meg aztán jól keres, legalábbis szerintem a nettó 350 az nem rossz Magyarországhoz képest, abból ha lejön a 100 azért valljuk be kellene maradnia. és hangsúlyozom nekem ebből nem kell. azt akarom hogy neki is legyen félretéve, ahogyan nekem is. hogy ne kerüljünk később kellemetlen helyzetbe.
2017. szept. 18. 19:09
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
mire fel nézed le anyucit-apucit? abba a lakásban tespedsz te is, amit ők vettek. eléggé el vagy szállva, mert van félretett pénzed...
2017. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ki mondta hogy lenéztem őket? :D egy szóval sem mondtam és nem is gondoltam :D
2017. szept. 18. 19:25
 10/13 anonim ***** válasza:

nehéz elképzelni a szitut, mert csak olyan dologra vennék fel hitelt, ami később megtérülne, azaz üzletileg jobban járok, mintha nem vettem volna fel.

A lakáshitel nem ilyen, az csak pénzlehúzás, a kamatok szépen beépülnek a bank kasszájába, nem a falatokba :/

2017. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!