Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért mondják, egy kapcsolatho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják, egy kapcsolathoz nem fontos az hasonló zenei ízlés, vagy közös érdeklődés filmek terén?

Figyelt kérdés

Én például szeretem, hogy el tudunk menni koncertekre együtt, mert vannak közös pontok az ízlésünkben. Nem egy az egyben csak ugyanazt szeretjük, de vannak olyan együttesek, előadók, akiket mindketten szívesen hallgatunk.

Ugyanez a filmekkel is. Szeretem, ha együtt meg tudunk nézni egyet úgy, hogy tényleg mindkettőnket érdekel, tudunk róla beszélgetni


Akkor miért mondják sokan, hogy ezek nem fontosak, attól nem lesz rosszabb a kapcsolat, ha a másik utálja, amit szeretek?


2017. okt. 19. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom azért mondják, mert az a jó ha vannak olyan dolgok, amiket közösen is élvezettel csináltok, programok, amikre szívesen mentek együtt. Mondjuk a zenei ízlés nem olyan fontos, mert a fiatalok többsége fülhallgatón hallgat zenét, és legfeljebb nem együtt mennek koncertre. Én pl. soha egyetlen barátnőmmel nem voltam koncerten, oda mindig barátokkal megyek. Filmek terén más a helyzet, mert a mozizás vagy összebújós otthoni filmnézés remek páros program, és praktikus ha mindkettőnek tetszik a film, de legalábbis a stílusa. Ugyanakkor ebben a tekintetben az embereknek általában elég széles körű az ízlésvilága, vagyis ritka hogy a párok ne néznének együtt szívesen filmeket. Persze szélsőségek adódhatnak, de ritkán...
2017. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Azért mondják, hogy nem fontosak, mert nekik van más pontjuk is amin kapcsolódhatnak egymáshoz. A zenei és a film ízlés csak 2 pont a végtelen közül. Mellesleg egy normális kapcsolatban megértés van a másik felé. Így, ha nem szeretné a párod azt nézni amit te, akkor is megnézné, majd fordítva el is várná. Ez csupán megértés és kölcsönösség.
2017. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán mert arra is bõven akad példa, hogy nem föltétlenül mūködik egy kapcsolat, attól hogy hasonlít a zene/film ízlésetek. Sokan eleinte meg bele élik magukat ebbe "ohh tuti, hogy õ az igazi, mert szereti xy filmet".

Sok szempont van a kapcsolatban, nem tudom te ebbõl hányat ismersz. Nem mindenkinek priorítása a zenélés/filmezés idõtöltés. Sok közös lehet ettõl még bennetek, (pl. kedvenc földrész, ahova elutaztok, kedvenc helyiségek, hobbi elfoglaltságok). Amúgy szerintem nincs olyan, hogy ne lenne közös zenében/filmben, attól hogy egyet nem szeret, amit te igen, millió film és zene van. De általánosságban eltérhet, mert pl. vannak a "csajos" vagy "pasis" filmek, amiket tipikusan az ellenkezõ nem nem szeret nézni. Bár van, aki nyitott ezekre is, de "unisex" filmek terén is biztosan találhattok valamit, ami közös.

2017. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100 milliard film van a vilagon, nyilvan talalunk eleg gyakran olyat, amit mindketten megneznenk egyutt. Ha valamit nem, azt meg megnezzuk kulon. Ez nem igazan ront a kapcsolatunkon. A koncertezos idoszakbol meg kinottunk mind a ketten mielott osszejottunk volna, hogy ki milyen zenet hallgat a fulesen munkaba menet, az meg aztan tenyleg lenyegtelen, bar a zenei izlesunkben sok kozos pont van, de oszinten szolva kb soha nem volt olyan alkalom, amikor ez ne lett volna tok mindegy.
2017. okt. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert van, ami fontosabb. Egy filmet meg tudok nézni egyedül vagy barátokkal is; de ha pl nincs egyetértés abban hogy akarunk-e gyereket, mikor és hányat, akkor bukta az egész.

Mellesleg az embereknek változik az ízlése, erre nem érdemes alapozni.

2017. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert még nem kellett olyan "zenéket" hallgatniuk naphosszat, amitől standard körülmények közt (értsd: egyedül) tíz perc után a falon keresztül hajítanák ki a rádiót az utcára.


Eladdig ugyanis könnyű jártatni a szájakat, node utána...

2017. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyi minden hülyeséget mondanak...

Mindkét dolog kicsit mélyebben van, mint a zene, meg a film kérdése: ízlésvilág, ami meg a személyiségből következik.

Túl nagy eltérés az két elég különböző embert jelent, ahol a párkapcsolat esélye azért csak kisebb.

2017. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!