Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol találhatok hasonló érdeklő...

Hol találhatok hasonló érdeklődésű embereket?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon magányosnak érzem magam. Nincsenek igaz barátaim. Gimnazista vagyok,okosnak tartom magam,introvertált vagyok és érzékeny,színházi érdeklődésű,de nyitott bármilyen témára. Elkezdtem járni színitanodákba és azt tapasztaltam,hogy aki "intellektuálisabb" és szereti a színházat az sznob és aki "átlagos" vagy az alatti tudású és színházi érdeklődésű az nagyon beképzelt. Én egyik sem vagyok és az ilyen emberek taszítanak. Elkezdtem egyedül színházba járni hátha találok valaki hasonlót mint én. Segítenétek ebben?

16L Hajdú-Bihar megye



2017. márc. 15. 11:34
 1/10 fancy88 válasza:

Szia!

Érdekes a kérdésed nagyon, de nehéz erre érdemleges választ írni. Számtalan oka lehet annak ha az embernek nincsenek igaz barátai és ennyiből nehéz eldönteni hogy nálad vajon mi lehet.Lehet, hogy egyszerűen így hozta az élet elég szerencsétlenül, de az is ehet hogy egyszerűen te vagy válogatósabb az átlagnál.Tény hogy az értelmesebb emberek hajlamosak erre. Korodból ítélve nemrég egy suliváltáson estél át ami nem könnyű dolog. Esetleg rosszul választottál iskolát? Milyenek az osztálytársak? És hogy állsz hozzá az emberekhez? Az intelligenciából adódóan nem vagy túl feszült, túl udvarias? Nyugodtan írhatsz privátan is ha szeretnél beszélgetni erről

2017. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak nem az vagy akire gondolok?
2017. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! Továbbtanulás szempontjából jó iskolát választottam,csak nem azt amit eredetileg akartam,hagytam magam meggyőzni. Az embereket először szeretném megismerni,utána eldönteni,hogy szeretnék-e velük barátkozni. Elég válogatós vagyok. Az osztálytársaim szerintem átlagos korombeliek és épp ez a baj,hogy más vagyok. Az osztály többsége elfogad,de vannak akik nem. Ez utóbbi eléggé fáj,mert nem adtam nekik okot arra hogy utáljanak,csak önmagam vagyok / az se teljesen,inkább visszafogom magam az ilyen emberek miatt/. Igen,elég tisztelettudó vagyok,ami a korombeliekre nem igaz. Kerülöm a konfliktusokat,így többnyire nem mondom el a véleményemet csak ha rákényszerülök.
2017. márc. 15. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziaa!

Írj nyugodtan,engem is érdekelnek hasonló dolgok, és tényleg nehéz normláis embereket találni a témában..

16/L szintén, csak Pest megye :)

2017. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden hobbiban vannak sznobok meg kimért tahók...Nem kell velük foglalkozni és ennyi.


Azt a megismerést, miként gondoltad? Levelezel valakivel 30 váltást esetenként 10 oldalon, majd tali? Ez nagyon gebaszos szerintem, mint egy vallatás.

Az írás töredékét mutatja az ember személyiségének és valós szándékainak mívesen is, hiába azok a kis butus fejecskék ráadásnak olykor.Persze, egy két kört lehet így kezdeni, de személyes megnyilvánulások és testbeszéd sokkal őszintébb, hitelesebb és inkább pártolom-ajánlom, ha normálisnak látszik a személy írásaiból.


Ami a sulit illeti...Az ember megválogathatja barátait és nem kell tartozni mindenhova, ha a saját elvárásain aluli az.

Viszont a mai viselkedést és "túlélést" tekintve ki kell állnia mindenkinek magáért az ilyenekkel szemben, mert csak céltábla lesz.Azonban , ha a céltábla visszaüt-képletesen, akkor nem lesz jó játék nekik.

Írásodból még feltételezhető az is, hogy éppen a visszafogott viselkedésed és illedelmességed miatt kicsit sznobnak ítélhetnek, azokat meg senki sem szereti...még egymást sem azok :D


Talán legyél közvetlenebb, mondd ki gondolataidat a színházban is, de ne bántó módon és ne adj azért bizalmat elsőre persze, azt ki kell érdemelni idővel...szerintem.

2017. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves #5! Köszönöm a válaszod,megfogadom a tanácsodat.
2017. márc. 15. 14:28
 7/10 fancy88 válasza:
Első vagyok. Megkérdezhetem, hogy pontosan mi az ami miatt kinéznek téged, mi az amiben ennyire más vagy? Ami azt illeti az probléma ha túl udvarias vagy és ha nem mondasz véleményt, illetve ugye ezt is téma válogatja hogy miről kell véleményt mondani. De mégis a személyiségek kibontakozása és ütköztetése tud személyessé tenni és elmélyíteni egy kapcsolatot. És nincs olyan ember akivel te barátkozná csak mondjuk ő nem annyira veled? Volt aki megfogott?
2017. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kitűnő tanuló vagyok,már ez is egy ok amiért "strébereznek". Elég tájékozott vagyok számos dolog terén,mert széles az érdeklődési köröm,így sok dologhoz hozzá tudok szólni ami miatt egyesek úgy gondolják hogy mindenbe beleszólok. Kitartó vagyok és ambíciózus,amibe belekezdek azt 120%on csinálom,így sokmindenben jó vagyok ami egyeseknek irritáló,hogy ebben is jó vagyok meg abban is. Illetve amiért szeretem a színházat,musicaleket,éneklést is cukkolnak. Véleményezés terén meg szeretnek kihasználni amit egy ideig tűrök aztán meg egyre érezhetőbben tudtukra adom hogy ez így nem mehet tovább és akkor is megutálnak hogy mit képzelek magamról hogy nem segítek nekik amikor oda se figyeltek órán. Meg amikor tiszteletlenek a tanárral és zavarják az órát akkor sem szólok inkább mert ismerem őket és tudom hogy úgysem változnak meg.Sajnos még nem találkoztam olyannal akinek igenis a barátja akartam lenni,mármint legjobb barátja. Nehezen bízok emberekben.
2017. márc. 15. 15:08
 9/10 fancy88 válasza:
Ertem. Ez a streberezes borzaszto kicsinyes dolog fantasztikus lehet. De a leirtak alapjan tenyleg azt tudom elkepzelni hogy teljesen mas hullamhosszon vagy mint az osztalytarsaid. Teljesen mas vilag. Ami oke nem baj. Es valami olvasokorbe esetleg elmenni vagy ilyesmi probaltal? Van egy hozzad nagyon hasinlo ismerosom, evfolyamtarsam volt szinte ugyanebben a cipoben volt mint te azzal a kulonbseggel hogy o az iskola szinkoreben talalta meg vegul a helyet ugyhogy vegulis jol sult el a dolog. Ugyhogy ne add fel mindenki megtalalja a hozza illo embereket igy vagy ugy
2017. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. márc. 16. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!