Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem azt érzem már a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem azt érzem már a barátom iránt amit kéne. Szakítsak vele, vagy próbáljam menteni a mentetőt?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve vagyunk együtt a párommal. Azt tudni kell, hogy sose m találkoztunk túl sokat, mivel vendéglátós és mindig nagyon későn ér haza ill. hétvégéi se nagyon vannak. Eddig megtudtuk oldani ameddig a tanulmányaimat végeztem, viszont most hogy én hétköznap dolgozom így alig tudunk együtt lenni csak heti 2napot pár órára... sajnos ez meghozta gyümölcsét és egyre jobban érzem hogy eltávolodtam tőle. Már nem hiányzik úgy mint régen, a találkákat sem várom már úgy, a szexet is csak nyűgnek érzem, és ami a legrosszabb és ami eddig nagyon távol állt tőlem: másfelé kezdtem el kacsingatni. Úgy érzem nekem mostmár több kell, mert nem jutunk egyről a kettőre. Összeköltözés még nem megoldható. Viszont tudom, hogy ő mindent megtesz értem és minden szabad idejét velem tölti, ő nem tehet erről... de nekem ez már nagyon kevés... nem tudom mit csináljak. Ez sosem lesz jobb, nem fog szakmát váltani. Ráadásul belépett a képbe nálam valaki akire lassan többet gondolok mint a páromra. Nem azt érzem már iránta amit kéne ez egyértelmű, viszont egy nagyon értékes ember és nem akarom megbántani... mit tegyek? Jobb lesz mindenkinek ha szakítok vele, vagy próbáljam menteni a menthetőt?

23/L



2017. okt. 22. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érzéseiden nem tudsz változtatni és szerintem magyarázkodnod sem kell miattuk. Szerintem ne maradj benne egy olyan kapcsolatban, amiben nem vagy boldog. Vannak helyzetek, mikor magadat kell az első helyre tenni. Ez egyszerűen csak nem működik közöttetek. Így, hogy nem is találkoztok, nem is ismeritek szinte egymást az összeköltözés sem lenne megoldás, mert nem biztos, hog tudnátok együtt élni. Szerintem ne vedd el magadtól az esélyt egy jobb kapcsolatra.
2017. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valószínű idővel rosszabb lesz, mondanám, hogy ülj le vele beszéljétek meg, de mivel be tudott jönni a képbe egy másik, akkor felesleges. Már csak a majomszeretet érzed iránta, enged el.
2017. okt. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi heti 1-2 napot tudunk találkozni csak, raadásul egy évig távkapcsolatban kellett élnünk, mégsem érzek úgy a párom iránt, ahogy te.
2017. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, de minden ember és minden kapcsolat más. Eddig én sem éreztem így 2,5 évig. Ezt az utóbbi pár hónapban kezdtem el érezni, hogy valami megváltozott és már nem olyan.

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2017. okt. 22. 10:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez nem élet.

De kinek mi...

Mindkettőtök helyébe felmondanék.


Beszéld meg vele és szakítsatok.

2017. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A harmadik év nagyon sok kapcsolatban kritikus időszak. Kiürültek a szerelemért felelős hormonok, felszállt a rózsaszín köd, megszűnt az újdonság varàzsa. Ha mind a ketten dolgoztok, miért nem lehetséges az összeköltözés? Szerintem érdemes lenne megpróbálni. Lehet, hogy nem fog működni, de az is lehet, hogy igen. A barátodat nem zavarja ez a helyzet? Ő mondta, hogy nem fog szakmát váltani, vagy csak Te gondolod így? Mindenképp mondd el a barátodnak, hogy nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban. Meg fogod vele bántani, de valamerre muszáj lépnetek.
2017. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fiatalabb nálam 3évvel, azt nem írtam oda. Nagyrészt ezért nem aktuális még az összeköltözés. Kicsit még mindig "gyerek"... szakmát váltani egyértelmű hogy nem fog, egy nívós étteremben dolgozik szakácsként és nagyon elhivatott, nagy tervei vannak. Mondtam már neki hogy ez kevés, de nem igazán érzi a súlyàt hogy erre rámehet a kapcsolatunk.
2017. okt. 22. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek jobb lesz, ha szakítasz. Te lenézed a barátodat. Azt gondolod, hogy nem képes ellátni magát. Nem érted meg a szakmai elhivatottságát. Nem tudsz vagy nem akarsz a hátországa lenni a karrierjének. Így tényleg nem érdemes folytatni ezt a kapcsolatot. Neked olyan társ kell, akinek Te vagy az első, a barátodnak meg olyan, aki elfogadja a második helyet.
2017. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lesz,ha szakítasz, ne őrlődj, mindkettőtöket becsapnád, előbb-utóbb már úgyis észrevenné, hogy már nem úgy viszonyulsz hozzá; meg ha már más felé kacsingatsz is...

"belépett a képbe nálam valaki akire lassan többet gondolok mint a páromra [...] viszont egy nagyon értékes ember és nem akarom megbántani" A saját életedben neked kell lenni a főszereplőnek, ha úgy érzed, menned kellene, akkor menj; a szíved után kéne menned! Ne tolj ki se magaddal, se ővele, és saját magunkért, a saját megtapasztalásainkért születtünk ebbe a világba. És saját magadat is szeresd, ne helyezd őt magad elé. Akár írd össze a saját jó tulajdonságaidat, hogy mi az, amit szeretni tudsz magadban; mert te talán nem szereted magadat eléggé, nem vagy önmagadnak elég fontos, hogy váltsál, hogyha már nem érzed jól magadat egy adott kapcsolatban. Elmúlt a tűz és már megjelent más is, akkor nem nagyon lehet megindokolni, hogy miért maradnál ővele. Őmiatta ne aggódj, majd ő is megoldja, esetleg talál mást, de neked a te életedet kell rendbe raknod; hogyha neked most ez így nem jó, akkor nyilván lépned kell valamit, ne savanyodj már be valaki mellett , akivel ráadásul alig találkozol, főleg, amikor van más is, aki iránt meg többet érzel.

2017. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*Ne erőszakold meg a lelkedet, ne élj az élet ellen , önmagad ellen; hanem a saját életedet, saját vágyaid, saját álmaidat kövesd, azok megmutatják, hogy merre jó neked; és valószínűleg kettőtöknek ennyi volt együtt megírva, mással most úgy látszik, hogy sokkal boldogabb lehetsz; akármennyire nagyszerű ember
2017. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!