Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az intimitás hiánya, megszűnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az intimitás hiánya, megszűnő szexuális élet. Vissza lehet hozni a tüzet? Tapasztalata valakinek van?

Figyelt kérdés

A barátnőm (25) és én (27) 6 éve vagyunk együtt. Egyikünk sem szüzen került ebbe a kapcsolatba, voltak már előtte pasijaink/csajaink.

Ebből a 6 évből már 3 éve együtt is élünk.

Körülbelül 2 éve kezdődtek a problémák a szexuális életünkben. Az akkori heti 3-4 szex - ami mindkettőnknek tökéletesen elég volt - lecsökkent, heti 1-2-re, majd az utóbbi félévben havi 1-2-re, ha a 3 összejön már jók vagyunk...

Én jóval többet igényelnék és bírnék, de neki nagyon lent van a libidója. A munkahelyét okolja ezért, amit én teljes mértékben elhiszek és elfogadok, hisz látom hogy lefárasztva jön haza, általában pénteken bulizni sincs kedve és energiája, max szombaton. Azonban amikor hétvégente be lehetne pótolni az elmaradt hétköznapi adagokat, akkor is csak maximum egyszer van szex, vagy annyiszor se.

Gyógyszert nem szed, szóval az sem lehet a gond, hogy kijött egy mellékhatása...

Persze már többször beszéltünk erről, de sosem sikerült javítani a helyzeten. Ha 45 évesek lennénk 3 gyerekkel, akkor valahogy elviselném ezt a szituációt, de fiatalon, életerősen és gyerekmentesen ennél többre vágyok. Azért legalább a humorunk meg van még, amikor a tv-ben megy valami óvszer/fogamzásgátló reklám mindig megbeszéljük, hogy nálunk nem kívánt terhesség veszélye nem áll fenn, mert ahhoz szexelni is kellene :D

A nyitott kapcsolatra gondoltam, de az egyikünknek sem férne bele őszintén szólva, akkor inkább már szakítsunk.

Igazából a kérdésem azokhoz szól, akik hasonló helyzetben vannak/voltak, hogy vannak-e ötleteik/tippjeik arra vonatkozóan hogy mit lehet egy ilyen helyzetben tenni? Történt már valakikkel olyan, hogy egyszer csak helyreállt a dolog? Vagy mindenképp szakítás a vége?

Esetleg én vagyok a f__z, hogy ennyire előtérbe helyezem a szexet és rá kéne jönnöm hogy ennél sokkal, de sokkal fontosabb dolgok is vannak egy kapcsolatban? Persze maga a kapcsolatunk sem tökéletes, én szeretnék többet kimozdulni, utazgatni, programokat csinálni, ő mindig azzal jön hogy nincs kedve/fáradt/nincs pénzünk stb.


Szeretjük egymást, de nem tudom hogy ennyi elég?!


2017. okt. 30. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

minden eset más és más, így egyetemes választ erre nem fogsz kapni, én is csak a saját példámból tudok okulni és saját tapasztalatot leírni, mert nálunk dettó ugyanez volt a helyzet (de tényleg, pontosan ugyanez, még a humorizálás része is sokáig megvolt).


Nem, nem lehet visszahozni a tüzet, és nem azért, mert lehetetlen, szó sincs róla. Azért, mert ahhoz ketten kellenek és nálatok is az a helyzet, hogy egyedül vagy. Nem fog menni, és a vége az lesz, hogy az érzelmek is elmúlnak (sőt, azt is borítékolom neked, hogy nem a te, hanem az ő részéről).

2017. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán nem ritka, amit leírtál, sokakkal előfordul, bizonyos idő után a szenvedély csökken, de ez nem jelenti, hogy ne lehetne visszahozni. Saját tapasztalatból azt mondthatom, hogy a változatosság segíteni tud, ha nincs nagyob baj (és még szeretitek egymást). Próbálj ki új dolgokat, fordíts több időt elójátékra és ami a legfontosabb: kommunikáljatok! Kérdezd meg mire vágyna, hogy szeretné, van, hogy az izgalmas első pár év után már felizgulni sem könnyű egy nőnek, nem hogy eljutni az orgazmusig. Nem tudom ilyen téren hogy álltok.

Nekem annó az segített, hogyha a hétköznapokban is játszadozott velem a párom, udvarolt és kimutatta mennyire kíván és, hogy még igenis sexynek talál.

+tanács: egy-két pohár bor a nőknél segít hangulatba kerülni ;) (a ferfiaknal azt hiszem epp ellenkezoleg hat az alkool)

2017. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is elindult ez a folyamat, de nem hagytuk idáig fajulni. A heti 4-5 szex csökkent le 2-3-ra. Állandó fáradtság, közös program nagy ritkán, kínlódva. Eldöntöttük, hogy ez így nem jó. Amint volt közös szabadnapunk, azonnal programot szerveztünk. Akármilyen fáradtak voltunk, összeszedtük magunkat, és mentünk. A legjobb, ha szabadtéri programot csináltok. Akkor is, ha rossz idő van 20-30 percet legyetek friss levegőn. Volt, hogy szakadó hóban sétáltunk a Margit-szigeten, aztán beültünk a közeli plázába óriáspalacsintát enni. A közös programhoz fel kell öltözni, kicsit kicsípitek magatokat, és máris jobb lesz a közérzetetek. A közös élmények segítenek egymásra hangolódni, és utána a szex is könnyebben "jön". De ehhez tényleg az kell, hogy amint lehet, csináljatok valamit.
2017. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Igen, a harmadik nagyon jól mondja. Azonnal tenni kell ellene. 2 év után már nem ilyen egyszerű a szitu. Nagyon nem.

2017. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A jó párkapcsolat része a jó minőségű szex. A párkapcsolat meg olyan mint a bicikli, ha nem tekerik, eldől. Két ilyen év után már nem nagy az esélye, hogy mindketten képesek lesztek újra ugyanúgy tekerni, de próbáljátok meg. Kommunikáció.
2017. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

Voltak olyan periódusok nálunk amikor szinte 0 szex volt. A leggyakoribb ok, hogy minden más elfoglaltság elvette az időt és energiát az intimitástól. De ezek max 1-2 hónapos periódusok voltak.


Én optimista vagyok a helyzettel kapcsolatban. A lényeg az, hogy a barátnőd belepunnyadt egy rutinba. Ha a munkahely váltás nem opció, akkor meg kell kavarnod az álló vizet. Kicsit kilökni a komfortzónából. Tehát nem megkérdezed, hogy lejön veled, hanem lefoglalod a programot és megmondod, hogy jöjjön. Eleinte biztos, hogy nem fog odalenni az ötlettől, hiszen ez egy olyan szintű amit ő nem tud irányítani. De ha belerázódik, akkor várni is fogja. Vagy várhatod gyertyafényes vacsival otthon, bemelegített fürdővel, kicsit megmasszírozod. Amikor ennyire lent van a kapcsolat, akkor extra energia befektetés kell, hogy visszatornáznátok az eredeti állapotokat. És eleinte szerintem ne várd el "cserébe" a szexet. Legyen ez egy ráhangolódás. Aztán később elkezdhetsz finoman közeledni felé.

2017. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!