Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pillangó-hatás a szerelemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pillangó-hatás a szerelemben?

Figyelt kérdés

Tehát, ha pl. én aznap, amikor a barátom eldöntötte, hogy szakít velem, nem úgy viselkedem, ahogy, akkor még mindig együtt lennénk? Nagyon sokszor gondolok erre. Tudom, hogy pontosan mi volt az, ami miatt úgy érezte, szakítania kell.


Összejöttem egy fiúval, teljesen belehabarodtam, úgy éreztem, ő a tökéletes, pedig még nagyon friss volt a dolog. Kicsúszott a számon az, hogy szeretem. Pár nap után. Nem direkt mondtam, csak kijött. Ő emiatt úgy érezte, neki is szeretnie "kell", mert ezáltal nem bánt meg. Mivel ő még nem érezte, ezért stresszben volt, érezni akarta most azonnal, úgy érezte, nem hagytam kialakulni. Nem is alakult ki, szakított velem. De ha nem mondtam volna ezt neki, akkor lehet, hogy egy idő után belém szeretett volna, mert nem érzi sürgetve magát, nem bántja őt, hogy én szeretem, ő meg nem, ezért bele tudja magát élni a kapcsolatba és pár hét vagy hónap után magától kimondja, hogy szeret, én visszamondom, és boldogan élünk, amíg meg nem halunk.


És mindehhez csak annyit kellett volna tennem, hogy kussolok, hogy minden erőmmel odafigyelek arra, hogy ne mondjam ki. Ha tudnék utazni az időben, visszacsinálnám, és most együtt lennénk én pedig nem szenvednék.


Ezzel a gondolattal az összes kapcsolatomban eljátszom, lejátszom a fejemben újra és újra, hogy mit kellett volna másképp tennem, és akkor most lehet, hogy már családom lenne.


Ti mit gondoltok? Ha szakítottunk, akkor ez bekövetkezett volna akkor is, ha megvárom, hogy ő mondja ki, csak éppen más dolog miatt? Vagy az ember elcseszi egyetlen hibás döntésével az életét?


Ui.: Nézzétek meg a Pillangó-hatást, ha még nem láttátok, rohadt jó film! :D


2017. okt. 30. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az életben minden okkal történik. Fölöslegesen stresszelsz ilyeneken.

A szakítás egy olyan dolog, ami nem egyik pillanatról a másikra pattan valaki fejébe. Már a szakítás előtt jó pár nappal/héttel/évvel teljesen tisztában van vele, hogy szakítani fog.

A szerelem pedig egy olyan dolog, ami nem "kialakul". Vagy van, vagy nincs. Ha még nem érzem magam 100%-ig belehabarodva, akkor is tudom, hogy vele akarok lenni. Ha ez nem így van, akkor tök mindegy mondod-e neki, hogy szereted. Élhettetek még volna együtt pár boldog, hazugsággal teli hónapot, de ennyi lett volna.

2017. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem értelmes felnőtt ember tudja kezelni, ha valaki előbb kerül érzelmi kapcsolatba vele, mint ő a másikkal, és nem sürgeti meg erőlteti magát. Nekem a férjem sokkal előbb vallott szerelmet, mint hogy én ezt viszonoztam volna, de egyikünk sem volt érzelmi analfabéta, szóval nagyon jól tudtuk ezt kezelni. Szerintem aki nem tud ezzel mit kezdeni, az nem is igazán érett még egy felnőtt kapcsolatra, szóval talán mégsem ő volt az igazi.


Amúgy szerintem ha magától kialakult volna az érzelem, akkor függetlenül a te korai elszólásodtól is kialakult volna. Vagy a fentiek alapján szerintem ha csendben is maradsz és nem mondasz ilyeneket, akkor is valami miatt szétmentetek volna, mert azért valljuk be, pár nap után nem tudhatod biztosra, hogy tényleg ő-e az igazi. A jelek szerint nem ő volt az.

2017. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát bárcsak aznap ne arra vitt volna az utam, nagyon sajnálom...
2017. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha én ki akarom mondani, akkor kimondom. Ha emiatt lelép, akkor talán jobb is.
2017. okt. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kimondani volt a hiba - ha azt érzed, azt mond. Az ő reakciója volt nagyon éretlen.
2017. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!