Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerelemben (vagy akár barátsá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelemben (vagy akár barátságban) hogy oldjátok meg, ha ellentétes a zenei ízlés?

Figyelt kérdés
Például az egyik disco zenét hallgat, bulizik, fesztiválozik stb. a másik meg mondjuk rockot vagy metált hallgat kizárólag. De ez csak egy példa, bármi lehet. :)
2016. szept. 3. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fülhallgatóval.
2016. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem hallgatunk közösen zenét
2016. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1# pontosan.
2016. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a helyzet. Bár a párom is meghallgatja a metál zenét és néha én is meghallgatom az ő zenéjét általánosságban én leginkább csak metált hallgatok ő meg inkább ilyen mai tömegzenét. Ha együtt vagyunk és zenét hallgatunk akkor igyekszünk olyat hallgatni amit mindkettőnk szeret, de amúgy meg nálunk is a fülhallgatós megoldás a nyerő.
2016. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már a kérdés is abszurd.

Mi az hogy ellentétes zenei ízlés?

Mozart ellentéte Beethoven?

A punkzene ellentéte a skinhead?

A trance ellentéte a lakodalmas?

És ha én mindegyiket szeretem akkor egy pszichiátriai eset vagyok?

Ugyan már, ezt csupán a sznobizmusaitok egymást kirekesztő beidegződései okozzák, ha ezt kinövitek, máshogy álltok hozzá és minden happy lesz.

2016. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából ez attól függ, hogy mennyire toleráns a másik fél.

Nekem elég vegyes ízlésem van, a metál mellett musicalt hallgatok, szóval tényleg van benne mindenféle, de volt olyan párom, aki a nagy részét nem tolerálta ezeknek. És nála a megoldás az volt, hogy tüntetően sértődötten kivonult a szobából, utána meg játszotta a mártírt, hogy jajj nem kell utána mennem, hallgassam csak a zenémet.

Ez azért elég gáz.


A mostani párommal jobban közelít egymáshoz a zenei ízlésünk, de ő nem is ennyire hisztis: simán megmutogatom neki a zenéimet, ő is nekem, megbeszéljük, hogy hát ez nem tetszik. Aztán többnyire akkor hallgatunk nemtetszik zenét, ha a másik nincs ott, vagy megvan beszélve, hogy szólunk, ha már az agyunkra megy. Nincs belőle semmi balhé.


Én alapvetően olyan vagyok, hogy simán meghallgatom a számomra nem kedvelt dolgokat, vagy a párom kedvéért elmegyek fele "bulizni" (a kérdésfeltétel azért kemény, a rockosok nem buliznak? :D), ha ő is eljön velem egyszer-egyszer koncertre, és nem csak a száját húzza, hogy ez milyen sz.r. Ha meg nagyon nem viselnénk el egymás stílusát, akkor meg simán le kell tisztázni, hogy akkor ne legyen abból hiszti, hogy egymás nélkül járunk bulizni. Csak kellő tolerancia kell.

2016. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 omba ***** válasza:

Ha a zenéjét se bírnám elviselni, akkor hogy lehetne párom, vagy akár barátom?

Nekem nagyon kevés műfaj van, amitől beteg leszek, de olyan embernek a közelébe s kerülök.

Tök érdekes dolog így megismerni egy másik zenei világot.

2016. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Volt egy barátom. Én bulizós zenét hallgattam és szerettem bulizni. Ő rockot, ő a koncerteket szerette. Engem nem zavart ez a dolog, szerintem full nem érdekes. A kapcsolatunk alatt őt sem zavarta. Azt mondta, nincsen jó vagy rossz zene, csak olyan, ami tetszik vagy nem tetszik. Ennek ellenére jobban érezte magát a következő lotyójával, akinek ugyanolyan volt a zenei ízlése. Nekem azóta is full mindegy, mit hallgat a másik...
2017. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!