Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl érzékenyen veszem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl érzékenyen veszem a dolgot, vagy titeket is bántana, ha nem kisérne el a párotok halottak napján?

Figyelt kérdés

Tudom, elsőre kicsit hülyén hangzik... de nálunk eléggé berögzült hagyománnyá vált, hogy ma világitani megyünk.

Én elég fiatalon veszitettem el apukámat(5éve) és azóta még jobban ragaszkodom ehhez.

Párommal több,mint 3 éve vagyunk együtt... idáig sajnos mindig úgy alakult, hogy a munkája miatt nem tudott engem elkisérni és nem jött a temetőbe velünk.

Az idén még időben mondtam, hogy nagyon szeretném, ha most jönne velem, sokat jelentene.

Mivel olyan munkája van, hogy bármikor hivják, neki mennie kell(szállit dolgokat) és egy pár napja szabad, amit ő oszthat be, mikor szeretné kivenni.


Reméltem, hogy a mai nap ilyen lesz és mivel tudja mennyire fontos nekem ez, eljön velem. Persze nem vette szabadnapnak, és reggeltől dolgozik.


Eléggé bánt ez engem...szerintetek túlgondolom és csak az érzékenységem vezérel? 20L


2017. nov. 1. 21:46
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Lehet nem fogalmaztam tisztán: Tehát nincs megadva, hogy csak a hétvégéi szabadok, és hétköznap dolgozik. Állandóan hivhatják dolgozni, és ő osztja be magának azt a pár szabad napot minden hónapban. Ebből gondoltam, hogy jelent neki annyit, hogy a mai nap eljön velem.
2017. nov. 1. 21:48
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Attól hogy még együtt vagytok nem kötelezetsége elmenni. Főleg hogy nem is ismerte. Miért kellene az ő napját is lehúzni a temetőbe járkálással. Az én édesapám 3 éve halt meg. És is fiatalon veszítettem el, de nem várom a páromtól hogy velem legyen aznap, amugy sem akarom hogy szomorúnak lásson. Csak érzékenyebb vagy emiatt.
2017. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Megbeszélted vele?

A férfiak ilyen téren azért tudnak érzéketlenek is lenni, lehet, hogy csak sügér volt, és ha szembesítenéd ezzel, akkor ő maga is bánná.

Szerintem erről érdemes előre beszélni, nem mindig ismeri fel a másik magától, hogy mi újság veled, de ez nem jelenti azt, hogy nem vagy elég fontos a számára.


22/N

2017. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ne vedd magadra. Nagyon valószínű, hogy nem rólad szól ez a dolog. Én olyasmit tudok elképzelni, hogy kifejezetten kellemetlen neki a temetőben lenni. Vagy zavarja a tömeg. Vagy csak nem érzi a jelentőségét. Vagy az egész halottak napját hülyeségnek tartja, mert semmi értelmét nem látja kőtáblák előtt álldogálni. A barátodat megkérdezted már, mit gondol a halottak napjáról?
2017. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem mg tahó hozzáállás, hogy ami neked fontos, azt nem képes tiszteletben tartani.
2017. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Lehet neki nem olyan fontos ez az egész, s nem érti meg hogy neked meg mennyire igen. Ráadásul nem is ismerte.

Vagy úgy gondolja hogy ez egy családi dolog, nem akar "lábatlankodni"


Esetleg ma duplán kap bért, s ezért nem vette ki...


Az én párom is temetőzött ma, s nekem eszembe se jutott hogy elkisérjem. (igaz ha kérte volna akkor mentem volna)

2017. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező. Nem az ő szülei voltak. Ha hiszel a túlvilágban, akkor a szüleid jó helyen vannak és biztos nem akarnák, hogy rituálisan keseregj minden évbe miattuk, csak emlékezz rájuk, míg újra nem találkoztok. Ha meg nem, akkor már nincsenek szüleid, meghaltak. Mindkettő esetben ahová mész csak csontok vannak és hamu.

Akárhogy is, ne a föld alatt tartsd őket, hanem jóemlékezetedben és szerető szívedben. Hiedelmektől függetlenül, az az a hely, ami méltó hozzájuk.

31/f

2017. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%
#1 elárulnád, mi köze Halloweennek a halottak napjához? Szerintem semmi. Bár egymáshoz nagyon közel esik, de két teljesen külön ünnep. Csak úgy mondom, de biztos ezer helyen hallottad már, hogy Halloween nem amerikai, hanem kelta ünnep. Mellesleg október 31 a reformáció napja. Én azt gondolom, hogy október 31-én igenis helye van a mulatságnak. Aztán november 1-jén, Mindenszentek ünnepén meg lehet emlékezni a szentekről, aztán november 2-án, Halottak napján a saját halottainkról.
2017. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Konkrétan nem beszéltünk arról, hogy pontosan mit is gondol erről a napról, viszont az ezelőtti években 1-2x volt a szüleivel is kint. Én viszont mondtam neki tisztán, többször is, hogy fontos lenne számomra és sokat jelentene, ha elkisérne apukám sirjához,hogy együtt legyünk akkor. Annyit mondott, hogy ha nem hivják be, akkor jön...de nem tartotta annyira fontosnak már, hogy ma legyen szabad a napja, persze hétvégére kiveszi, hogy tudjon inni mert megbeszélték pár barátunkkal, hogy szórakozni megyünk.

És ez bánt kicsit, hogy talán azt többre tartja, mint az én érzéseimet, számomra fontosakat.

Neki élnek a szülei, lehet ezért sem érzi át, vagy szimplán nincsenek érzései ezzel kapcsolatban?

2017. nov. 1. 22:14
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

1 kivételével egy nagyszülőnk sem él már és nem ismertük egymáséit, de alap, hogy együtt megyünk a temetőkbe (most már gyerekkel, de előtte is együtt).

Szerintem érzéketlen hozzáállás, hogy ennyire semmibe veszi a kérésedet. Ez nem olyan dolog, minthogy nincs kedve shoppingolni veled...

2017. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!