Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolják sokan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan, hogy a szeretet kifejezése az, ki mennyit költ a párjára?

Figyelt kérdés

Legalábbis a férfiak esetén, ugye a kérdésekből kiindulva, melyekben azt taglalják, mennyit kell költeni a barátnőjükre ahhoz, hogy megtarthassák hosszútávon, ne lépjen le gazdagabbal.

4 éve együtt vagyunk a párommal, soha nem vártam el, hogy bármit is megvegyen nekem csak úgy. Elvégre meg tudom venni magamnak is. Születésnap, karácsony persze más, de ott kölcsönösen ajándékozunk, illetve a közös dolgokat is együtt fizetjük. Illetve szó nélkül segítünk a másiknak, ha megszorul.

Programokat felesbe, éttermezést, sushit, pizzát egyszer én, egyszer ő. Amelyikünk épp kitalálja, vegyünk/rendeljünk/üljünk be.

Meg persze apróbb figyelmességek, ma pl vettem neki csokoládét, mert tegnap említette, enne. Ugyanígy szokott ő is hozni nekem ezt-azt, apróságokat (gyümölcslét, édességet).

Szóval, inkább a figyelmesség a szeretet kifejezése, nem pedig maga az összeg.

Soha nem várnám el, hogy akkor ő ruházzon engem, vegye a sminkjeim, akármim.


Bár én nem is az a kategóriás nő vagyok (külsőre), akik ezt el szokták várni. Akkor ezek a férfiak inkább azokat a nőket keresik?


2017. nov. 3. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Mert a férfiak elég nagy része érzelmi analfabéta.
2017. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
56%

7 éves párkapcsolatban...

Karácsonyra én vettem neki 80 ezerért olyan barkácsgépet, amire nagyon nagyon régóta vágyott.

Ő nekem semmit.

A következőre is kapott tőlem egy baromi drága gépet, nem azért mert drága, vagy mert ezzel akartam kifejezni mennyire szeretem, hanem mert figyeltem rá egész évben és tudtam, hogy használni fogja.

Én vettem magamnak egy ezresért a konyhába valami cuccot, mert kellet. Becsomagoltam, és mikor szenteste ajándékoztunk, akkor elővettem a fa alól és jól meglepődtem,míg ő egy szót nem szólt, hogy nekem nem vett ajándékot.


Valóban nem az ajándék mérete, ára és luxusa szabja meg a szeretet kifejezését.

Hanem a figyelmesség.

Egy ölelés, egy puszi, egy bók, az apró gesztusok. Az, hogy tudd...érezd legbelül, hogy szeretve vagy, és nem kell folyton azon kattognod, hogy most akkor mi is van?


Nem tudom melyik férfiak, de igen....vannak olyan nők, akik megvehetők. Érted mire gondolok. Azok legyenek is azokkal a pasikkal..

2017. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ismerős helyzet, kedves 2-es, odahaza ugyanez ment a szüleimnél (anyu két helyen dolgozott, még apu egy darabig sehol, de anyu soha semmit nem vehetett magának, mert akkor megkapta, hogy szórja a pénzt. Apu magának mindent megvett lelkifurdalás nélkül)
2017. nov. 3. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Ált. annak az az első gondolata, hogy azzal mutatja ki a szeretetét vagy azzal tud megnyerni egy nőt, hogy mennyit költ rá, aki 1) máshogy nem tudja kimutatni és mást nem is tud adni, am, 2) csak azok a nők érdeklik, akik 20 km-re látva is azok a típusok (persze, nyilván a legjobb az lenne nekik, hogy "legyen top cica a párom, legjobb, ha nekem egy fillérembe nem kerül", de hát ez nem így megy), 3) aki ezzel akarja magához láncolni a nőt és kvázi az adósává tenni (ilyenkor van az, hogyha a nő vmivel nem ért egyet, akkor "csitu van, hát mégis mennyit költöttem rád, te hálátlan")


Amit látok a környezetemben, hát messze nem ilyen elvárásaik vannak a nők többségének, és egyáltalán nem költenek milliókat 1-2 év alatt rájuk a párjaik.


Én pl. úgy vagyok, hogy a párom kevesebbet keres nálam és én sem keresek 500e-t. Ebből nyilván nem is tud engem pénzelni, de nem is várom el azt, hogy fizesse a nyaralásom, wellnesshétvégét, Gucci táskát stb. Programokat mi is felesben fizetünk, ill. arányosan én még többet is néha. Max, apróságokkal lepjük meg egymást. Ünnepekre én nagyobb értékben szoktam adni minimálisan, mert megtehetem. Jó, az más kérdés, hogy az itt nyígó pasasoknak nem számítok nőnek, mert túlsúlyos vagyok, nincs lapos hasam, dús hajam és modell pofikám :D. De a nálam szebb ismerőseim sem ilyenek... az egyiknek pl. nemrég hozott a párja egy bizsu gyűrűt külföldről, és elsírta magát meghatottságában... ennyit arról, hogy minden nőnek méregdrága cuccokat kell venni.

2017. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hosszú részt nem olvastam el, de:


Én onnan tudom, hogy valakinek fontos vagyok, hogy magától megtesz olyan dolgokat értem akár kérés nélkül, amiket tudom, hogy amúgy nehezére esne és másért nem tenne meg.


A legtöbb ember félti a pénzét és becses, értékes dolognak tartja. Ha egy ilyen ember költ rám magától, akkor az azt jelenti, hogy igazán sokan jelentek neki, akár többet is, mint egy számára értékes dolog.


De volt olyan exem, aki magától mindig mindenre meghívott és kínálgatta az értékes dolgokat, de a szemetet az istenért nem vitte volna ki, mikor mindketten fáradtak voltunk, az ő fáradtsága sokkal fontosabb volt az enyémnél.


Ugyanúgy van, aki drága holmikat vásárol a párjának, de semmi pénzért nem mutatná be a barátainak.


Általában a férfiak a pénzüket tartják a legnagyobb értéknek, ezt féltik a legjobban, ezt hajlandók utoljára megosztani a párjukkal, ezért általában ebben (is!) mérik a nők a szeretetet.


Másrészről akivel közös jövőt tervezünk, azzal közös anyagiakat is tervezünk, ezért fontos felmérnünk azt IS, hogy áll a másik a pénzügyekhez.

2017. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

"Mert a férfiak elég nagy része érzelmi analfabéta."


Ami valószínűleg a társadalom azon elvárásából fakad, hogy egy férfinak ne legyenek érzései, de legalábbis ne mutassa ki őket. Ilyen módon a nők is hibásak benne.

2017. nov. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok


Azt hozzátenném, hogy sok romantikus könyv, film, sorozat ritka káros dolgokat közvetít és tanít nőknek ezen a téren, és tényleg elhiszik, hogy a tökéletes pasi a szappanoperából az Alejandro, aki a szegény koszos kis Maria Elenának megveszi a többmilliós nyakláncot. És nem mutatják be az ilyen kapcsolatoknak a hátoldalát. Így nő fel egy csomó olyan csaj, aki azt hiszi, neki alapból kijárna ez, meg írja fel a kérdést a gyakorira, hogy "5 hónap után szakítsak-e a párommal, ha eddig csak 3 doboz csokit vett nekem, de nem vett még mást?"... Tehát ilyen szempontból a nők is tudnak "hibásak" lenni, csak épp sokszor ez nem tudatos megkopasztásból származik, hanem abból, hogy rossz példákat látnak.

2017. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: és hogy nem gondolkodnak el ezeken.
2017. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokaknak nem a kevés összeggel van a baja. Ahogy olvastam itt az oldalon senki nem luxusnyaralást akar, hanem figyelmességet. Ahogy te is leírtad, higy ha a párod említi, hogy csokit szeretne enni, akkor veszel neki. Sokakban ez sincs meg. Mi mondjuk közös kasszán vagyunk (12 éve élünk együtt), nyilván meg tudnánk venni ami kell. Én 1 hónapja említettem a páromnak az egyik bevásárlóközpontban, hogy tetszik az egyik póló a kirakatban. Tegnap arra járt és megvette nekem. Nem volt drága, de nagyon jól esett, hogy emlékezett rá. És én is megveszem azt amit szeretne, oda-vissza működik.
2017. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!