Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ebben a szituációban nagy a baj párkapcsolati mélypont?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszkor jött minden amikor a párommal összejöttünk szuperül indult mindent teljesen ugy éreztem kiegészítjük egymást,elég hamar összeköltöztünk a párom szüleihez ,babát vállaltunk eljegyzés stb.kb mint a mesékbe aztán jött a horror... (kiderült a párom hazudott hitelei vannak bárlistás a nevelő apjával nincs jóba ...el kellett költöznünk )jelenleg a nagyszüleimnél lakunk a picivel ,tőlük hallgatok hogy nem jó ez igy el kell mennünk ès még a gyerek is idegesítí öket ami teljesen érthető... mondtam a páromnak kb. Neki áll feljebb hogy ő már tett az asztalra eleget stb.nem.fog albérletbe se menni 80.000ft.ért se az én szüleimre nem számíthatunk,se az övére!mit tanácsoltok,menjünk szét vagy oldjuk,meg együtt?dolgozni nem tudok barátnők nem tudnak a picimre vigyázni bölcsi 35km.re és ottani lakhely kell vagy várólistások leszünk,teljesen kivagyok..valaki tudna tanácsot adni?én nem birom tovább...
2017. nov. 4. 06:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Te tudsz menni a picivel anyaotthonba, de ott is van várólista.

Esetleg próbáld megkérdezni azt, hogy van-e önkormányzati bérlakás, és milyen feltételekkel lehet elnyerni. (Nálunk erre is éveket kell várni, és az kap, aki két év bérleti díjat ki tud fizetni.)

Addig próbálj beszélni a nagyszülőkkel, hogy te se így tervezted, de nem tehetnek téged utcára. Ők se fiatalok, egyre több segítségre lesz szükségük. (Bár most láttam, hogy 39 éves ismerősöm lett nagymama...)

Nem csak párkapcsolati szempontból vagy mélyponton. Egy szakítás után lehet, hogy még nehezebb helyzetben leszel. A pasid nem tűnik olyan típusnak, aki tisztes gyerektartást fog fizetni, gondolom te se a max gyedet kapod. Gyesből és családi pótlékból se fogsz tudni albérletbe menni, egyedül.

Ha csak ezt a részét nézem, akkor jobban jársz, ha MOST együtt oldjátok meg. De nagyon sürgősen állj a saját lábadra, és készülj arra, hogy egyedül fogsz maradni.

2017. nov. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem értem, hogy miért a szülők segítségére apellálva vállaltatok gyereket? Lehet, hogy átvert és ez természetesen nem tisztességes, de az, hogy milyen a viszonya a nevelőapjával, nem lenne annyira lényeges, ha nem cuccoltatok volna a nyakukra. Pucér fenékre, állás, lakás(akár bérelt) nélkül nem kell gyereket szülni, arra várva, hogy majd a pasi eltart és megold mindent, mert még egy stabil, kiegyensúlyozott kapcsolatban is bármikor adódhat olyan helyzet, hogy egyedül marad az ember. Minden gyerek tartozik valahova körzetileg bölcsödébe, olyan nincsen, hogy azokon a településeken, ahol nem üzemel, majd a szülők oldják meg, ahogy az sem állja meg a helyét, hogy csak az ottani kicsiket veszik fel. A védőnőtök meg tudja mondani hova tartoztok, őket felkeresed és beszélsz velük. Szociális alapon is elsőbbséget élvezel, ha az anyagi lehetőségeitek korlátozottak, pláne ha egyedülálló leszel, de nyilván elsősorban a dolgozó szülők gyerekeinek fenntartott intézmény, ergo munkát kell keresned. Nem tudom mekkora a pici, de ha elmúlt 1, akkor már nyugodtan kereshetsz munkát, nyilván nem ideális, de a szükség nagy úr. Mégis hogy tervezetél vele 3 éves koráig otthon csücsülni a nagyszüleid nyakán, jövedelem nélkül? Az anyaotthon is megoldás, értelemszerűen ott akkor tudnak fogadni (várólista van a legtöbb helyen), ha egyedülállóként kerülsz szorult helyzetbe. A párkapcsolatod sem lesz sokáig működőképes,ha ennyire kifelé kacsingat, mentségeket és kifogásokat keres már most a párod. Előbb utóbb lelép, de nélkületek, hiszen egyedülálló férfiként sokkal könnyebben boldogul, talál lakhatást, mint veletek és ha ilyen megbízhatatlan alak, aki hitelekbe verte magát és ezt eltitkolta, hidd el, nem fog melletted megöregedni. Így most az elsődleges feladatod az, hogy a saját egzisztenciádat, életedet rendezd, magad maradsz végül úgyis, jobb ha felkészülsz erre. Te se a kifogásokat keresd, hanem érdeklődd meg a bölcsit, nézzél munkahelyet, mellesleg sok esetben a munkahely körzetébe tartozó bölcsödébe is felveszik a gyereket, az ott élőkön kívül, ők a másodikok, akik elsőbbséget élveznek. Azt kell megértened, hogy ilyen szerencsétlen helyzetben nem várhatod a sült galambot és azt, hogy majd megint valaki kihúz a slamasztikából, mert sem a szüleiteknek, nopláne a nagyszüleidnek nem kötelességük managelni az életed, természetes, hogy nem örülnek, hogy a nyakukra költöztél gyerekestől. Gondolom nem akarták, hogy utcára kerülj, de bizonyára maguk is ideiglenes megoldásnak szánták a felajánlást, amig rendezitek a soraitokat. Jobb, ha már most felhagysz avval, hogy másokra mutogatsz és felelősöket keresel, mert ennek a helyzetnek a kialakulásában legalább annyira te is vétkes vagy, mint a párod. Ha normális állás után vállalsz gyereket, csed és gyed mellett, ha nehezen is, de lehet boldogulni, aztán mehet bölcsibe a gyerek, amint visszaáll az anya munkába. Komolyan nem értem mire számítottál. Először "anyósék" nyakára, utána nagyszüleidhez, hogy a viharba lehet ilyen körülményekkel családot alapítani. Előfordul, hogy élnek együtt generációk probléma mentesen, de akkor ez általában közös döntés és mind úgy akarják, nem pedig kényszerhelyzet. Fogalmam sincsen, hogy helyrehozható-e a kapcsolatod, eleve nem is nagyon érdemes, csak azért lenne jó, hogy a víz felett tartson még egy kicsit, mert úgy tűnik egyedül életképtelen vagy, csesből és csp.-ből ami nincs 40 ezer, nem lehet megélni. Ha várólistások lesztek a bölcsiben, az nem gond, legjobb, ha már hétfőn intézkedsz, amire sorra kerül a gyerek, munkát is találsz, ha ez nem opció, a végén tényleg csak az anyaotthon marad. Ha mennetek kell, a párod hamar felszívódik majd, mert egymagában könnyen boldogul és ha már hazugsággal indult, majd arra épült ez az egész, abból sok jót már nem lehet kihozni. Tudod, sz@arból nem lehet várat építeni. Ez már persze eső után köpönyeg, de gondoskodnod kell a gyerekedről, akkor is, ha a link apja ezt nem teszi meg. Ébresztő!
2017. nov. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Elő sem fordult volna ez a szitu!

Ne haragudj, de hány èves vagy!??

Èrtem èn, hogy nagy a szerelem, meg minden, de a semmire mèg gyereket is gyàrtani, hát...meg ez az ennèl lakunk, annál lakunk.

Mennyi idős a gyerek!??

Megáll az èsz, komolyan!! A sorrendet kène csak tartani:fiatalság, buli, pia, pasik/nők, tanulás, munka, ismerkedès, összeköltözès,együttèlès ès aztán gyerekgyártás

2017. nov. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3#

Függetlenül attól, hogy igazad van: ilyenkor az már nem segít, hogy mit kellett volna tennie. (Az nekem is bántja a szemem, hogy a gyors odababázás apóshoz egy alig ismert pasinak az "mint a mesében", de jelenleg lényegtelen.)

Ezt remélhetőleg már felfogta a kérdező is.


Egyébként sem egyszerű ilyen szituációban tanácsot adni, mert itt nincs gyors megoldás, ami egy csapásra kihúzza a kakiból. Ahogy mondani szokták: innen szép nyerni.

2017. nov. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a multon változtatni nem tudok :( hibáztam mint bárki más elöbb vagy utóbb.. nem találkoztam még olyan emberrel aki nem hibázott volna... én a megoldást próbálom keresni de egyenlőre nem sikerül vagy az állapotom nem teszi ezt még jóvá,összetörtem,átverve érzem magam :(
2017. nov. 4. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!