Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez szakitóok? Vagy mit tehetné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szakitóok? Vagy mit tehetnék már? Nagyon szeretem, de ezt nem birom elviselni. :/ Kicsit hosszú de szükségem van tanácsra

Figyelt kérdés

A lényeg röviden annyi, hogy nem hiszek a fiú-lány barátságban, a páromnak meg volt valami hasonló még előttem. Amikor összejöttünk, akkor néha feltünt, hogy csetelgetnek, elég sokat...aztán egyszer épp valamit együtt néztünk, mikor ráirt a csaj "szia drága" és egy jó pár puszis szmájli fogadott. Ekkor rákérdeztem, hogy ennyire közeli a viszony? Aztán kiderült, hogy olyanokat is szoktak egymásnak irni, hogy "hiányzol, vigyázz nagyon magadra, várom hogy gyere haza(a csaj külföldön él,itt pedig nagyszülei vannak)"ja és rengeteg puszi. Nekem innentől kezdve egy óriási szálka volt a szememben...hisz szinte úgy beszéltek, mint velem, a párjával. Azzal magyarázta, hogy a lánynak ilyen a stilusa, mindenkivel ilyen és ő csak úgy irt vissza. Meg csak illemből tartja vele a kapcsolatot, hisz a szülei is rendesek voltak vele, mikor kint kirándult és náluk aludhatott a párom. A csajnak is van párja, vele is jóban van az enyém, mégis mindig vele dumált...


Akkoriban ez nagyon kiboritott, és meg is mondtam neki, hogy én ezt igy nem fogom elviselni, ha nagyon fontos neki ez a dolog akkor maradjon igy, de én félreállok mert nem birom ilyen viszonyba látni a párom egy másik nővel. Aztán persze azzal hitegetett, hogy neki nem is fontos, csak illemből, mert szégyellné megszakitani a kapcsolatot stb.

Persze én sem akartam rosszindulatú lenni, mondtam neki kössünk kompromisszumot:ha ide utazik a csaj találkozhatnak(azt mondta engem is visz mindenképp) és alkalmakkor felköszönti, de nem szeretném ezt a nyáladzós viszonyt látni.

Beleegyezett én pedig kezdtem megnyugodni. Aztán egy párszor megszegte ezt, mert irt neki. Ezeket elnéztem.

Aztán nemrég őjra irt a csaj, hogy utaznak ide, a párom persze akart találkozni. Végülis hozzájuk mentünk, nekem nagyon nehezemre esett, hisz már az elejétől kiver a viz, ha ő szóba jön, de elmentem vele és kb két órát voltunk ott. Rá kis időre meghalt egy rokona a csajnak, párom ragaszkodott hozzá, hogy menjünk mi is el.(Én épp felfázva voltam, nagyon fájt a vesém, de azt mondtuk nem üljük végig) Elmentünk, megvolt a részvétel, vége fele mondtam, hogy mehetnénk mert már elég rosszul voltam, ő meg erősködött, hogy mostmár várjuk meg a végét, hogy tudjon köszönni nekik.


Ezzel megvoltam nyugodva, hogy mostmár tényleg teljesitette az "illemet" és nem kell egy ideig hallanom róla... aztán tegnap láttam, hogy megint csetelgetnek jó hosszúakat. Mondtam, hogy nem ezt beszéltük meg annó, nekem ez rosszul esik, és ő azzal jött, hogy mi olyan nagy dolog, csak megakart kérdezni még pár dolgot mert én állandóan siettettem és nem ülhetett nyugodtan miattam.(az előző találkozásokkor)

Épp csak nem mondta úgy, hogy útban vagyok abban, hogy úgy barátkozzon vele ahogy akar.


Teljesen rosszul vagyok azóta, hisz már sokszor gondoltam úgy, hogy ha én nem lennék neki, akkor vigan ellehetne vele és talán jobban is érezné magát, útban vagyok. Most, hogy ezt mondta, mégjobban ezt hiszem. Nagyon rossz érzés, hogy a saját párom egy akadálynak lát, s főleg az, hogy semmibe vette amiben megegyeztünk és azt hittem jó neki is. De igy mintha tényleg fontos lenne neki ő, ez már több annál az "illemnél" amiről beszélt.


Én ezt sosem fogom tudni elfogadni, mármint többet annál, mint amiben megegyeztünk. Arra gondoltam, hogy félre fogok állni és hagyom őt.

Szerintetek mi más megoldás lehetne ?:(


2017. nov. 7. 10:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
12%
Hány évesek vagytok????
2017. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Egyébként több, mint három éve vagyunk együtt, nagyon jó ezt leszámitva a kapcsolatunk, együtt terveztük a jövőt, és mindvégig ez volt a visszatérő vitaforrás. Egyébként eleget vagyunk társaságban is, szórakozunk, tehát nem akarom kisajátitani őt, de ezt az egyet az évek alatt sosem tudtam magamban elfogadni, és úgy látom inkább engem lát ellenségnek, ami nagyon fáj. :(

21N

2017. nov. 7. 10:18
 3/24 A kérdező kommentje:

ő 25 éves.


Biztosan gyerekesnek tünik, ahogy ide leirtam... de nálunk ez komoly problémát jelent és engem akaratomtól függően nagyon zavar ez, s az a legjobban, hogy akárhogy próbálom megbeszélni és megegyezünk hogy legyen, ő mintha többet akarna folyton.

2017. nov. 7. 10:23
 4/24 anonim ***** válasza:
20%
Nekem is férfi barátom van,évek óta,de mi soha nem írunk olyanokat,hogy hiányzol,meg így szeretlek úgy szeretlek.Ha kapcsolatban vagyunk,mivel féltékenyek szoktak lenni a párok,ezért tekintettel vagyunk a másik magánéletére,nem hívogatjuk össze-vissza egymást,messengeren beszélgetünk ha van valami fontos dolog,vagy akkor amikor mindketten egyedül vagyunk.Viszont tény,hogy megismerkedésünkkor volt szex,ez alakult át barátsággá.A barátodnál ez olyan beteljesületlen dolog lehet,és lehet nem mondják ki egymásnak,de többet éreznek legbelül.Én biztos nem viselném ezt el,ha valakivel együtt vagyok,én szerepeljek a legelső helyen.
2017. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

A lényeges dolgokról nem írtál.

Hiszen te is találkoztál a csajjal. Mi volt a benyomásod? Hogy viselkedett a pároddal? Mennyire volt szimpi? Nem nyomult nagyon?

Ha normálisan viselkedett, szerintem ennek elég indoknak kellett volna lennie ahhoz, hogy megnyugodj. Ennyi év alatt bőven megcsalhatott volna, ha akar, de ha te is ott vagy a közös programokon, kvázi haveri körként kezeli a csajt, akkor szerintem nincs miért aggódni.


Nyilván, ha a találkozókon a csajt nem érdekelte, hogy ott vagy, és látványosan flörtölgetett, akkor érthető a dolog, és én is lépnék a helyedben. De ha nem erről van szó, akkor szerintem a párod nem a képedbe hazudni akart, egyszerűen úgy gondolta, hogy az X évvel ezelőtti balhén már rég túl vagytok, és bizonyára nyugodtabb vagy, hogy már ismered a csajt személyesen.

2017. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem sikerül megegyeznetek ebben a dologban, már pedig nem sikerül, akkor ne folytassátok, mert te mindig rosszul fogod magad érezni.
2017. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%
Szerintem a kapcsolat alapja a bizalom. Ha az nincs valamiért (eljátsza az egyik, vagy másért nem tudsz hinni neki), akkor úgyis halott ügy a kapcsolat.
2017. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Pl egy számvetés. Nem csak a szakítás az egyetlen járható út. Nem kell végletekben gondolkozni.

Annyi fegyvered van használd őket és talán magától megoldódik a probléma. Ha nem is happy end-del, de sokkalta fájdalommentesebben.

Legyél nyitottabb, nyiss a régi/jelenlegi barátaid felé, járj el nélküle, csinálj programot nélküle. Szólj neki, hogy ha van kedved akkor jöjjön, de nem muszáj. Idővel kapcsolni fog. Ha nem akkor pedig szép lassan leváltok egymásról. Ki tudja mi lesz. Még ha félsz is , hogy te tudod, hogy ő nem fog "követni" akkor sem lehetsz ebben biztos. A sérült fél mindig rémeket lát.

Ne foglalkozz vele, hogy ezzel a lánnyal cseveg. Had csinálja. Csevegj te is. Nagy kaland. Nem kell játszmázni, pusztán félretenni az ellenérzéseidet és megpróbálni szabad lenni.

Végül pedig, semmi garancia nincs, hogy mással nem kerülsz pontosan ugyan ebbe a cipőbe. Önértékelési problémák szoktak ide vezetni. Az érzés hogy nem vagy elég jó neki, nem tudod megadni neki azt, amire vágyik és azokhoz a gondolatokhoz, hogy más viszont megtudná. Ez belőled fakad és nem belőle. Másnál is ugyan így előjöhet. Főleg úgy, ha ez tényleg ennyire sarkos pont nálad. Valaki mindig jobban ragaszkodik a másikhoz egy kapcsolatban. Mindkét szerepben meg kell tanulni élni, viselkedni.. mert ismétlik önmagukat. Főleg addig, amíg az ember küzd ellene.

2017. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Költőnő? ***** válasza:
Ez a sztori ismerős nekem. Írtál már ki az alapproblémáról kérdést, Igaz?
2017. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A találkozók alkalmával nem volt semmi furcsa számomra, igaz többen is voltunk, de normálisan beszélgettek. Amit észrevettem az volt, hogy mikor ők meséltek valamit teljesen odavolt, nagy figyelemmel kisérte és mindenen nevetett, mintha olyan nagyra tartaná őket, mikor meg én mesélek valamit nincs ez a nagy beleélés Meg mikor irogatnak, olyan mintha 'nyalna' neki, kérdezgeti a terveikről és aztán ir biztató szövegeket, "szoritok nektek, biztos jól fog alakulni, ügyesek vagytok, vigyázzatok az úton" szóval igy kedveskedik neki, szó szerint s-ggnyalásnak látszik, s más barátjával meg nem beszél igy. Ha én vagyok nehéz helyzetben akkor épp megkérdi hogy alakult ,vagy utazáskor, hogy megérkeztem-e és ennyi.


Az bánt, hogy nagyon sokszor átbeszéltük ezt és tudja, hogy mit nem szeretek... mégis most olyan, mintha visszaélne ezzel, hisz nekem nagy dolog az is ,hogy néha találkozzunk és ritkán beszéljenek, ez is rosszul esik de elnézem, most mégis én vagyok a rossz, amiért "nem hagytam elég időt nekik" mintha még több és több kellene annál amit eltudok fogadni.


Ha meg elnézem ezeket úgy ahogy vannak, akkor teljesen azt érzem, hogy rajtam kivül fontos számára még egy nő, igy meg nem tudok önmagam lenni a kapcsolatban. Hiába nem volt semmi extra a találkozókon, nem nyugtatott meg, ettől még nem szeretném, hogy napi szinten dumálgassanak és mindent megosszanak egymással:(

2017. nov. 7. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!