Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire elfogadható ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elfogadható ez a féltékenység?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt.

Jórészt fiú barátaim vannak, nem tudom miért, valahogy így alakult. Kb. másfél évvel ezelőttmegismertem egy férfit egy barátom által, rögtön lenyűgözött, kitűnt a tömegből. Összebarátkoztunk hamar, és egyszer csak már azt vettem észre, hogy órákig tudok vele beszélgetni, nagyon sokmindenhez hozzá tud szólni, sokat olvasott stb. egyszóval igénylem a társaságát, de csak mint barát, sosem vonzódtunk egymáshoz, neki családja van, nekem a párom, akit szeretek.

Néha úgy adódik, hogy itt-ott összefutunk (közel van a munkahelyünk), olykor meghív egy kávéra. Mindig nyilvános helyen találkozunk, hogy ne legyen félreérthető. A páromnak bemutattam, ő is engem a feleségének, és a lánya és az én hugom egy iskolába járnak.

Mennyire elfogadható, hogy a párom örjöng amiatt, hogy kb. havonta 1x megállok vele egy kávéra, vagy csak pár percet beszélni, vagy épp ha egyszere végzünk, akkor kivisz a buszhoz stb.?

És tőlem mennyire elfogadható ez a viselkedés? Én nem érzem, hogy bármilyen határt átlépnék, a párommal a szex rendben van, én még a rózsaszín köd fázisban vagyok, nem érzem, hogy meg akarnám csalni.

Próbáltam már megbeszélni vele, de szentül meg van győzödve, hogy ez már sok, és hogy az emberek a faluban már pletykálnak stb. Akkor most tényleg választanom kéne?


2017. nov. 10. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Egyrészt: a párod társadalmi nyomásra (pletykás falu) akarja neked megmondani mit csinálj.

Másrészt: hogy jön ő ahhoz,hogy megmondja neked kivel barátkozhatsz,és örjöng ha nem az van amit akar?!

Harmadrészt: nem bízik meg benned,mint a társában és egyszerűen nem látja,hogy te mennyire szereted és megbízható vagy.


Én a helyedben közölném vele,hogy erről vagy leszokik és elkezdi felfogni,hogy a társa vagy,vagy pedig mehet a fenébe.

Nekem csak fiú barátaim vannak,a lányokkal nehezebben jövök ki. Múltkor pl az egyik sulis haverom mikor sírtam at is ölelt. Ezt a párom is tudja mert elmeséltem neki. Mégsem őrjöngött,hogy hogy merészelt megölelni meg stb stb. Normálisan állt hozzá,örült,hogy másra is számíthatok. Amit a te párod csinál az nagyon nem normális és tiszteletteljes viselkedés.

2017. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

1. Nem gondolnám, hogy sok, amit csinálsz, de azért, bele kell gondolni a másik oldalba is.

Neked, hogy esne, ha a párod találkozgatna egy nővel, így?

2. El kell fogadnod, hogy ez a párodnak rosszul esik és, ha szereted, akkor hanyagolod a másik férfit. Hisz ki fontosabb neked a párod vagy ő?

3. Találkozzatok hármasban vagy négyesben csináljatok programokat, így még a félreértés halvány szikrája is elkerülhető.

2017. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én sem tiltom meg neki, én alapjában nem vagyok egy féltékeny típus, (ezért tettem fel a kérdést úgy, hogy vajon én mennyire vagyok ludas), ugyanakkor azt is elfogadom, ha neki van problémája. Ami engem aggaszt, az az, hogy már leültünk, megbeszéltük, nem szeretnék titkolózni előtte, de azért azt sem akarom, hogy ő mondja meg, hogy kivel találkozzak.

Akkor majd ha ezután is bárki ellen kifogása van, azzal beszélni sem szabad?

2017. nov. 10. 09:49
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Kinek?

Nekem csak is 0% féltékenység fogadható el.

2017. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Számomra semennyire sem elfogadható, az egyik lehető legundorítóbb dolognak tartom a féltékenységet, nem is tolerálom semmilyen szinten.
2017. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Koltozz Budapestre. Ez itt termeszetes. Itt mindket nembol vannak baratsink,akkikkel talalkozunk rendszeresen.
2017. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezt minden kérdéshez leírom, hogy szerintem egy vadidegennek nincs joga beleszólni (tehát egy gyakoris válaszolónak), hogy szabad-e féltékenynek lenni vagy sem. Ez csakis a két félen múlik, olyan emberrel kell összejönni, akivel megegyeztek ilyen téren, tehát vagy két nem féltékeny típus vagy két féltékenyebb típus. Bevallom, én is ez utóbbiba tartozok, de a párom is, és mivel ezt tudjuk a másikról, így ez megnyugtat minket és semmi féltékenységi jelenet nincs. :D Mindkettőnknek úgy alakult az életünk folyamán, hogy nem lettek ellenkező nemű barátaink, de ismerünk olyanokat, akiknek meg igen. Mindenesetre ha ezt tudnám valakiről, hogy a páromat 'lenyűgözi' egy ellenkező nemű, azért nagyon nem esne jól. Az őrjöngése nem jogos, se az, hogy a faluban mit gondolnak (kit érdekel?), de azért ha visszaolvasod, hogyan írtál, nekem vannak kis ellentmondások a szövegben.
2017. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!