Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihasználásnak minősül?

Figyelt kérdés

Ha egy kapcsolatban a férfi egyedül fizeti a lakbért, mert a nő keveset keres (mert tanul mellette), az élelmiszert közösen fizetik, illetve ha van valami nagyobb kiadás, azt is.

Egyébként a nő megtarthatja a fizetését, arra költi, amire akarja.


2017. nov. 15. 17:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Tehát elvileg ki tudná fizetni a lakbér felét, de akkor nem maradna egy forintja sem, szó szerint.

Viszont így meg olyan dolgokra költi, amiket elvileg nem engedhetne meg magának (pl 5000Ft-ért pulóver, 10 000-ért hajpakolás...)

2017. nov. 15. 17:50
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Persze hogy kihasználás, bár ha a férfi van olyan bárgyú, hogy mindezt a felállást elfogadja, akkor nincs baj. Rengeteg férfi van, aki meg van győződve arról, hogy pénzzel megvásárolhatja a nőt, és bizony ez sok esetben így is van...
2017. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Magyarul találtál egy lúzert aki átveszi apuci szerepét....

Bocs, de ez nálam nem jönne be. Nem azért, mert nem tudnálak eltartani, inkább azért mert ez neked nem jó. Igenis meg kell tanulni spórolni, nem 10ezres hajpakolást csinálni, hanem 1000est otthon. Stb stb.

Bocs. Mehet a lepont...

Én nagyon max kis ideig tűrném. Nem gyereket akarok magamnak hanem társat, akivel együtt közösen húzzuk azt a bizonyos szekeret...

2017. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
31%
Szerintem ez így teljesen normális. a pulóverek annyiba kerülnek és ha tanulásra is költi a pénzét akkor okés. ha már elkezd így manikűrözgetni, hát Istenem egyszer élünk. ha te is el tudsz menj el néha helyekre, egyáltalán nem hinném, hogy kihasználna :D bár aztán kitudja
2017. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy mennyit "bukik" a férfi, ha például előtte a szüleinél élt, vagy kiadta az egyik szobát, akkor havi százezer is lehet. Ha csak a rezsi nőtt, az havi pár ezer, közös költség, fűtés jellemzően nem változik, víz, csatorna és gáz nő, áram minimálisan. Szigorúan gazdaságilag nézve, a második esetben attól függően, hogy a nő mennyire veszi ki a részét a házimunkából, a férfi is lehet egy ilyen kapcsolat "gazdasági haszonélvezője". Ez egy tipikusan nem zero-sum game.
2017. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Amire költ: bérlet, telefon, tankönyvek, élelmiszer (közös), étkezés az egyetemen, ami marad, azt meg magára.
2017. nov. 15. 18:02
 7/17 A kérdező kommentje:
Az albérletnél fix bérleti díj van eleve rezsivel, és egy személyre ugyannyit kér a tulaj, mint kettőre, tehát ennyi lenne a lakbér, ha egyedül lakna is.
2017. nov. 15. 18:03
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, nőként mondom, ez bizony kihasználásnak minősül. A pulóver ára még oké, mert tél van és hideg, a meleg ruházat pedig kell. Ez egyértelmű. De a hajpakolás...

Nekem is van párom, én is tanulok, s igaz nem vele élek, de akkor is sosem várnám el tőle hogy ezeket finanszírozza. Főleg ha már hajpakolásra ennyit kell költeni, gondolom mindez mellé "alapvető" költőpénz/műszempilla/márkás sminkcucc/műköröm is társul, csupán azok nincsenek már leírva. Én ilyeneket sosem vártam és nem is várnék el egy férfitól... Ő nem a pénztárcád, hanem a párod! :/

2017. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A 8-as vagyok. Bocsánat először rosszul értelmeztem, azt hittem a hölgy tette fel a kérdést. :)


De a lényeg ugyanaz.

2017. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem. Evyedul is pont ennyit fizetne.

Majd ha mar rendesen dolgozol, beszeljetek ujra.

2017. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!